Lukáš Cingel z Hradce Králové oslavuje gól proti Cardiffu.

Lukáš Cingel z Hradce Králové oslavuje gól proti Cardiffu. | foto: ČTK

Liga mistrů: Plzeň má další výhru, uspěly i Hradec s Libercem

• 12
Hokejisté Plzně porazili v základní skupině B Ligy mistrů stejně jako před týdnem Hämeenlinnu v prodloužení. Na ledě soupeře zvítězili díky dvěma gólům reprezentačního útočníka Milana Gulaše 2:1 a i po třetím utkání v novém ročníku soutěže zůstávají neporažení. Hradec Králové porazil Cardiff 5:2, oplatil mu porážku z Walesu a ve skupině H si připsal druhou výhru. Liberec jasně přehrál Belfast 6:1.

Plzni pomohl vydařený nástup. Poté co brankář Jaroslav Pavelka zlikvidoval dvě šance soupeře, předvedl v šesté minutě nádhernou individuální akci Gulaš, který se prokličkoval k zakončení z rohu kluziště a zavěsil. Zvýšit mohl Miroslav Indrák, ale brankář Joona Voutilainen byl proti. Pavelka na druhé straně vychytal Markuse Nenonena.

Strážce plzeňské branky pak zářil i zkraje druhé třetiny, a to zejména při sólu Jereho Innaly. Na vyrovnání si museli domácí počkat až do třetí třetiny. Poté co se z ní odehrálo 38 sekund, objel branku Cody Kunyk a dokázal prostřelit Pavelku. Ten se ve 47. minutě zranil a nahradil ho Dominik Frodl, jenž se několikrát zaskvěl v závěru základní hrací doby. Už po 17 vteřinách prodloužení pak využil chybu soupeře Gulaš.

„Byl to těžký zápas, soupeř byl individuálně rychlejší a lepší. Proto jsou dva body pro nás velice cenné,“ uvedl na klubovém webu plzeňský kouč Ladislav Čihák.

Královéhradečtí nastoupili s touhou odčinit těsnou porážku 2:3 z Cardiffu, což se jim také podařilo. Už po první dvacetiminutovce měli na své straně dvoubrankové vedení díky zásahům Tomáše Vincoura v přesilovce a Lukáše Cingela. Před polovinou utkání mohl přidat třetí branku Matěj Chalupa, jenže z dobré pozice minul.

Další góly přišly až ve třetí části. Ve 43. minutě pláchl při vlastním oslabení Daniel Rákos a zvýšil. Zanedlouho potvrdil Mountfield pohodu také při přesilovce a po zakončení Rudolfa Červeného do odkryté branky bylo prakticky rozhodnuto.

Jenže pak se během půl minuty prosadili Bryce Reddick a Matias Sointu a zase bylo o co hrát. Devils to v závěru zkusili bez brankáře a Maris Bičevskis rozhodl definitivně gólem do prázdné branky.

Liberec nedopustil další překvapení na svůj účet a po porážce 4:5, kterou do nového ročníku Ligy mistrů vstoupil v Belfastu, se tentokrát se svým sokem s velkým přehledem vypořádal.

Už po 39 sekundách se prosadil tečí Hudáček a v deváté minutě zvýšil Petr Jelínek. Hosté se sice vrátili do hry v úvodu druhé části, když snížil Ben Lake, ale to bylo z jejich strany vše.

Před polovinou utkání vrátil Severočechům dvoubrankový náskok Marek Zachar a jen o 52 vteřin později se podruhé prosadil Hudáček. Radan Lenc potěšil více než tři tisíce diváků ve třetí části brankou v oslabení. Hudáček mohl dovršit hattrick, ale napálil jen tyč. Skóre pak uzavřel v čase 59:58 Rostislav Marosz.

SKUPINA B:

HPK Hämeenlinna - HC Škoda Plzeň 1:2P (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 40:38 Kunyk (Innala, Laatikainen) - 05:47 Gulaš (Vlach), 60:17 Gulaš. Rozhodčí: Raming (RUS), Koistinen – Nikulainen, Pekkala (všichni FIN). Diváci: 2965.

HPK Hämeenlinna Voutilainen (Karjalainen) – Nikkilä (A), Laatikainen (A), Eronen, Friman (C), Latvala, Tyni, Laavainen – Innala, Kunyk, Nenonen (TS) – Cornet, Lucenius, Krivošík – Tavi, Tikka, Puustinen – Ruokonen, Kanninen, Lahtela – Kombe.

HC Škoda Plzeň Pavelka (47. Frodl) – Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík, Houdek – Pour, Vlach, Gulaš (C, TS) – Němec, Heřman, Kantner – Rob, Kolda, Indrák – Straka (A), Kodýtek, Eberle.

Rungsted Seier Capital - EV Zug 0:5 (0:5, 0:0, 0:0)

Branky: 02:26 Hofmann (Kovář, Zehnder), 07:24 Lindberg (Thorell), 12:40 Albrecht (Thorell), 14:03 Hofmann, 17:56 Thorell (Lindberg). Rozhodčí: Persson, T. Andersen – Kroyer, F. Andersen.

Rungsted Seier Capital Lillie (Lee-Olsen) – Raskob, Fredriksson, Schulze, Hanna, Jelert, Moller – Rosenthal, Poulsen, Lucia – Persson, Olsson (C), Andersson – Boysen, Hoeg, L. Andersen – Nistrup, Green, Gade, N. Andersen

EV Zug Hollenstein (Genoni) – Diaz (C), Morant, Schlumpf, Zgraggen, Alatalo, Thiry, Zryd – Zehnder, Kovář, Hofmann – Martschini, Lindberg, Thorell – Klinberg, Senteler, McIntyre – Oehen, Bachofner, Albrecht, Leuenberger

Tým Z V VP PP P S B
1. Plzeň 3 1 2 0 0 16:8 7
2. Zug 3 2 0 1 0 13:6 7
3. Hämeenlinna 3 0 1 2 0 9:10 4
4. Rungsted 3 0 0 0 3 5:19 0

SKUPINA C:

Bílí Tygři Liberec - Belfast Giants 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

Branky: 00:39 Hudáček (Derner, Birner), 08:39 Jelínek, 28:14 Zachar (Jelínek, Graborenko), 29:06 Hudáček (Vlach), 45:15 Lenc (Filippi), 59:59 Marosz (Lenc) - 24:26 Lake (Morgan). Rozhodčí: Salonen, Šír – Ondráček, Špůr. Diváci: 3 314.

Bílí Tygři Liberec Peters (Schwarz) – Hanousek, Šmíd (A), Knot, Derner, Graborenko, Havlín – Hudáček, Bulíř, Birner – Lenc, Filippi, Marosz – Ordoš, Jelínek, Krenželok – Zachar, Musil, Vlach – Šír

Belfast Giants Owen (Murphy) – Leonard, Mullen, Garside, Raine, Swindlehurst, Pelech – Reddox, Ward, Farnham – Hamilton, Lake, Wronka – Smotherman, Dupuy, Long – Morgan, Hook

1. Augsburg 2 0 2 0 0 6:4 4
1. Lulea 2 1 0 1 0 6:4 4
3. Belfast 3 1 0 1 1 8:13 4
4. Liberec 3 1 0 0 2 11:10 3

SKUPINA E:

Grenoble Bruleurs de Loups - Kärpät Oulu 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Branky: 13:00 Fleury (Treille, Trabichet), 43:43 Manavian (Fleury, Treille) - 04:38 Anttila (Huttula, Karvinen), 36:38 Puljujärvi (Heshka, Koblížek), 37:18 Pesonen (Sailio, T.Niemelä), 39:00 Krejčík (Krištof, Antilla), 50:02 Lammikho (Krejčík), 53:33 Tieksola (Lammikho). Rozhodčí: Fluri, Barcelo – Goncalves, Constantineau. Diváci: 2400.

Grenoble Bruleurs de Loups Horák (Raibon) – Sauve, Manavian, Bisaillon, Hardy, Trabichet – Treille, Fleury, Aleardi – Kearney, Champegne, Koudri – Baylacg, Kara, Valier – Fabre, Rohat, Dair.

Kärpät Oulu Annunen (Rybár) – Krejčík, Heshka, Byström, M. Niemelä, Kukkonem, T. Niemelä, Huttula – Koblížek, Krištof, Puljujärvi – Pyörälä, Pesonen, Jokinen – Sailio, Lammikho, Tieksola – Hermonen, Anttila, Metsävainio -Karvinen.

SC Bern - Skelleftea AIK 4:5N (1:1, 2:3, 1:0 - 0:0)pen. 0:1

Branky: 09:39 Berger (Pestoni, Blum), 29:22 Pestoni (Berger), 39:29 Andersson (Arcobello), 44:19 Andersson (Arcobello, Rüfenacht) - 06:59 Eriksson (Wingerli), 31:14 Pettersson (Lundberg, Pudas), 31:30 Wingerli (Eriksson, Pettersson), 37:45 Hugg (Berggren), Eriksson. Rozhodčí: Kaukokari, Mollard – Kaderli, Gnemmi.

SC Bern Caminada (Schlegel) – Blum, Untersander, Koivisto, Burren, Gerber, Andersson, Gerber, Krüger – Moser, Acrobello, Rüfenacht – Bieber, Mursak, Praplan – Scherwey, Ebbett, Sciaroni – Pestoni, Heim, Berger

Skelleftea AIK Lindvall (Östlund) – Burström, Granberg, Lundberg, Pudas, Phillip, Berglund, Sundsvik, Andersson – Möller, Olofsson, Frödén – Eriksson, Wingerli, Pettersson – Alvarez, Pyatt, J. Lindström – Hugg, L. Lindström, Berggren

1. Kärpät Oulu 3 2 0 1 0 11:6 7
2. Skelleftea 3 0 2 0 1 9:8 4
3. Bern 3 0 1 2 0 9:10 4
4. Grenoble 3 1 0 0 2 5:10 3

SKUPINA G:

HC Ambri Piotta - Färjestads BK 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 23:49 Hofer (Fora), 48:18 D ́Agostini - 56:55 Mozík (Nilsson). Rozhodčí: Hejduk, Wiegand – Kovacs, Cattaneo.

HC Ambri Piotta Hrachovina (Monzato) – Plastino, Fischer, Dotti, Fora, Ngoy, Föhrler, Pinana – Sabolič, Muller, D ́Agostini, Zweger, Flynn, Hofer, Kostner, Trisconi, Dal Pian, Goi, Kneuguehler

Färjestads BK Svensson (Holm) – Westin, Mozík, Arnesson, Blum, Erixon, Ivarsson, Ekestahl – Ejdsell, Ryno, Leskinen – Nilsson, Johansson L., Aslund – Johansson M., Ottosson, Olofsson – Rydahl, Back, Jakobsson – Lawner

1. Mnichov 3 2 0 1 0 8:3 7
2. Färjestad 3 2 0 0 1 9:4 6
3. Ambri-Piotta 3 1 0 0 2 3:6 3
4. Banská Bystrica 3 0 1 0 2 4:11 2

SKUPINA H:

Mountfield HK - Cardiff Devils 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Branky: 09:41 Vincour (Jergl, Cibulskis), 13:14 Cingel (Rosandič), 42:24 Rákos, 46:27 Červený (Vincour, Smoleňák), 58:41 Bičevskis (Paulovič, Červený) - 52:37 Reddick (Haddad), 53:07 Sointu (McNamee). Rozhodčí: Stolc (AUT), Jeřábek (CZE) – Hynek, Lhotský (oba CZE). Diváci: 2 499.

Mountfield HK Mazanec (Lukeš) – Samuelsson, Nedomlel, Cibulskis, Gaspar, Rosandič, F. Pavlík, Šalda – Jergl, Rákos, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Vincour – Červený (A), Bičevskis, Paulovič – Perret, Dragoun, Chalupa – Miškář.

Cardiff Devils Bowns (Murdy) – Jardine, Reddick, Richardson (C), Fournier, Louis, McMonagle, Rutkis – Dixon, Marjamaki, Sointu – Linglet, McNamee, Pope – Bentivoglio, Haddad, Riley (A) – Duggan, Myers (A), Batch.

1. Hradec Králové 3 2 0 0 1 10:7 6
2. Cardiff 3 1 1 0 1 9:10 5
3. Frölunda 3 1 0 1 1 12:10 4
4. Štýrský Hradec 3 0 1 1 1 10:14 3