Radost libereckých hokejistů (archivní snímek).

Radost libereckých hokejistů (archivní snímek). | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Liberec v Lize mistrů otočil skóre za pět minut, výhru slaví i Kometa

• 27
Liberečtí hokejisté si připsali v Lize mistrů první vítězství. Po úvodní domácí prohře zdolali Cardiff 5:2. Přitom po první třetině prohrávali 0:2, v dalším průběhu ale skóre otočili. Hned tři zásahy přinesla pasáž mezi 30. a 34. minutou, kdy se postupně trefili Krenželok, Bakoš a Bulíř. Výhru slaví i Kometa, ta uspěla už podruhé. Naopak neuspěl Hradec Králové, jenž podlehl Nottinghamu 2:4.

Velšský tým v prvním duelu Ligy mistrů utrpěl v Davosu debakl 1:10, na severu Čech se mu ale povedlo extraligového vicemistra zaskočit. Nejprve jej posunul do vedení Martin, poté přidal gól v přesilovce Paris.

Liberec měl výraznou střeleckou převahu a v rozmezí pěti minut druhé třetiny se mu podařilo zápas otočit, když se postupně trefili Krenželok, Bakoš a Bulíř.

Dalších branek se ale více než tři tisíce diváků dočkaly až v samém závěru, kdy se nejprve v oslabení prosadil Špaček a při soupeřově power play uzavřel na 5:2 Bartovič.

„Zase jsme měli špatný vstup do utkání. Mám z toho trochu smíšené pocity. Říkali jsme si, že už něco podobného nemůžeme předvést - a zase nám úvod nevyšel. Takové manko se pak těžko otáčí. První třetina byla zkrátka špatná, ale naštěstí jsme se z toho poučili,“ podotkl obránce Ladislav Šmíd na klubovém webu.

Kometa vyhrála ve čtvrtek v Norsku 2:1 a ve Finsku si rychle vypracovala dvoubrankové vedení. Domácí sice dokázali na góly Káni a Vojtěcha Němce odpovědět a na začátku třetí třetiny vyrovnal Luostarinen na 2:2, obrat se však Kuopiu nepodařil.

V 55. minutě vrátil Brnu vedení Jan Hruška a o dvě minuty později se trefil Zaťovič. Kometa, kterou nyní čekají tři zápasy v domácím prostředí, tak na severu Evropy vykročila za postupem do play-off.

Podruhé hrál doma Hradec Králové a po vítězství nad Turku tentokrát padl. Trenér Václav Sýkora nechal odpočívat kapitána Bednáře nebo největší letní posilu Koukala a Mountfield se s jejich absencí nevypořádal.

Britský tým si i díky úspěšným přesilovkám vypracoval tříbrankové vedení. Poté sice dokázal Kukumberg snížit, ale hosté se prosadili počtvrté a závěrečný tlak Východočechů přišel pozdě. Rosandič v 58. minutě snížil na 2:4, více ale Hradečtí nestihli.

Rekordní výhru si dnes připsali hráči Curychu, kteří zvítězili 11:1 na ledě francouzského Gapu. Sedmi body za dvě branky a pět asistencí se na tom podílel Patrik Pettersson.

Hokejová Liga mistrů

Výsledky zápasů základních skupin

Skupina B

KalPa Kuopio - Kometa Brno 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky:
12. A. Ruuttu, 43. Luostarinen (Gymer, Mäkinen) - 9. J. Káňa (Horký), 10. V. Němec (Štencel, Vincour), 55. J. Hruška (O. Němec, Vincour), 57. Zaťovič (Štencel). Rozhodčí: Sjöberg (Švéd.), Vikman - Neva, Sormunen (všichni Fin.). Vyloučení: 3:9. Bez využití. Diváci: 2 591.
Sestava Brna: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Dujsík - Haščák, J. Hruška, T. Svoboda - Vincour, V. Němec, Zaťovič - H. Zohorna, Nahodil, Mallet - Horký, R. Zohorna, J. Káňa - Gajarský. Trenéři: L. Zábranský st. a Pokorný.

Liberec - Cardiff 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)
30. Krenželok (J. Vlach), 31. Bakoš (Jašek), 34. Bulíř (Mojžíš, Jašek), 58. D. Špaček, 59. Bartovič - 5. Martin, 18. Paris (Asselin). Rozhodčí: Rohatsch (Něm.), Hribik - Frodl, Lhotský (všichni ČR). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 3167.
Sestava Liberce: Will - Jánošík, Ševc, Plutnar, Šmíd, Mojžíš, Derner, Pyrochta - J. Stránský, P. Jelínek, Krenželok - Bakoš, Bulíř, Jašek - Bartovič, Vantuch, Ordoš - A. Dlouhý, J. Vlach, D. Špaček - Psota. Trenér: Mlejnek.

Další utkání: Davos - Växjö 0:3.

1. Växjö 2 1 1 0 0 7:3 5
2. Bílí Tygři Liberec 2 1 0 1 0 8:6 4
3. Davos 2 1 0 0 1 10:4 3
4. Cardiff 2 0 0 0 2 3:15 0

Skupina F

Hradec Králové - Nottingham 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)
53. Kukumberg (R. Pavlík, F. Pavlík), 58. Rosandič (Kukumberg, Köhler) - 13. Shalla (Farmer), 30. Spang (Phillips), 45. Shalla (Perlini), 55. Mokšancev (Phillips, Sauve). Rozhodčí: Birin (Rus.), Úlehla - Ondráček, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 10:12. Využití: 1:3. Diváci: 3220.
Sestava Hradce Králové: Pavelka - Gregorc, F. Pavlík, Vydarený, Čáp, Graňák, Rosandič, Pohl - Červený, Džerinš, Jarůšek - Šimánek, Zigo, Köhler - R. Pavlík, Kukumberg, Vopelka - R. Pilař, Miškář, J. Dvořák. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.

Další utkání: Bern - TPS Turku 4:0.

1. Bern 2 2 0 0 0 9:2 6
2. Mountfield Hradec Králové 2 1 0 0 1 7:5 3
3. Nottingham 2 1 0 0 1 6:7 3
4. TPS Turku 2 0 0 0 2 1:9 0