Martin Zaťovič (vlevo) z Komety působí naštvaně, z gólu se těší Fabian Haberstich z Zugu. | foto: ČTK

Kometa selhala v Lize mistrů s Zugem, přesto postupuje do play off

• 19
Hokejisté Komety Brno podlehli v Lize mistrů hostům z Zugu 2:3, když o svůj dvoubrankový náskok přišli v závěrečných jedenácti minutách zápasu. Švýcarský tým si upevnil první místo v tabulce, ale i Kometa se může těšit na play off.

Kometa - Zug

podrobná reportáž

„Soupeř hrál v závěru na hranici rizika. Vyhrával osobní souboje a my jsme naopak byli pasivnější. Což byla příčina otočení výsledku. Drhla nám produktivita a dopouštěli jsme se zbytečných faulů. Bránění přesilovek soupeře nás stálo hodně sil. Možná se to v závěru projevilo,“ řekl novinářům po utkání trenér Komety Kamil Pokorný.

Kometě vyšel dokonale vstup do utkání, po devíti minutách získala dvoubrankový náskok. Skóre otevřel po přihrávce Dočekala v 7. minutě obránce Němec.

Vzápětí se protáhl kolem zadáků soupeře devatenáctiletý obránce Mikyska, který vstřelil svůj první gól v dresu Komety. Hokejisté Zugu hrozili rychlými protiútoky, v zakončení si však dlouho nedokázali poradit s pozorně chytajícím brankářem Vejmelkou.

Aktivnější Brňané si vypracovali další slibné šance. Hned v úvodu druhé třetiny ve vlastním oslabení ujel Mueller, který sólo zakončil nepřesnou střelou nad branku. Vzápětí trefil tyčku Plášek. Dobrou defenzívou se Kometa ubránila i šesti přesilovkám soupeře.

V závěrečné třetině Zug zvýšil aktivitu. Naopak domácí hokejisté polevili v bránění a soupeři nabídli obrat. Vítězný gól Zugu vstřelil Suri 92 sekund před koncem zápasu.

„Hodnocení je lehké. První dvě třetiny byly z naší strany pozitivní, třetí naopak. Udělali jsme tři fatální chyby v posledních minutách, které otočily zápas. Tohle se nám nesmí v žádném případě stávat,“ řekl brankář Karel Vejmelka.

Skupina D

HC Kometa Brno - EV Zug 2:3 (2:0, 0:0, 0:3)

Branky: 06:11 Němec (Dočekal), 08:02 Mikyska (Karabáček) - 48:50 Martschini (Zehnder), 56:08 Albrecht (Zryd), 58:28 Suri (Martschini). Rozhodčí: Šír (CZE), Wannersted (NOR) – Ondráček, Hanzlík (CZE).

HC Kometa Brno Vejmelka (Dostál) – Mikuš, Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Plášek, Hruška, Kašpar – Horký, Zohorna, Karabáček – Dočekal, Köhler, Mallet.

EV Zug Aeschlimann (Stephan) – Alatalo, Schlumpf, Morant, Diaz, Zryd, Zgraggen, Thiry, Stadler – Lammer, Albrecht, Klingberg – Suri, McIntyre, Martschini – Schnyder, Senteler, Leuenberger – Haberstich, Zehnder, Wideström.

Přejít na on-line reportáž

Eisbären Berlín - HK Něman Grodno 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 14:48 Ranford (Smith, Busch), 31:20 Shepard (MacQueen, Dupont), 32:08 Noebels (Rankel, Cundari), 41:39 Smith (Kettemer, Ranford) - 16:29 Jelisejenko (Bojarčuk). Rozhodčí: Hribik (Česko), Iwert – Ponomarjow, Gerth (všichni Německo). Diváci: 4 110.

Eisbären Berlín Franzreb (Poulin) – Dupont (A), Adam, Richmond, Kettemer, Hördler, Baxmann, Cundari – Backman, Sheppard, MacQueen – Busch, Smith, Ranford (TS) – Rankel (C), Aubry, Noebels (A) – Hessler, Jahnke, Fischbuch

HK Něman Grodno Samankov (Trus) – Lebeděv, Petrov, Choromando, Kryškin, Šuba, Děrljuk (C), Molotkov, Gřišanov – Maljavko S., Smurov, Maljavko A. – Kislyj, Remězov (A), Levša (TS) – Malinovskij, Bojarčuk (A), Jelisejenko – Kozjachij, Savinov, Varivončik

Tým Z V VP PP P S B
1. Zug 5 4 0 1 0 20:11 13
2. Kometa Brno 5 3 0 0 2 17:14 9
3. Něman Grodno 5 1 1 0 3 12:18 5
4. Eisbären Berlín 5 1 0 0 4 13:19 3

Skupina C

GKS Tychy - HC Bolzano 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Branky: 06:16 Michnov (Sýkora), 17:45 Cichy (Szczechura), 21:54 Klimenko (Szczechura, Cichy), 53:43 Cichy (Komorski), 59:29 Jeziorski (Galant, Kotlorz) - 14:22 Bernard, 18:03 Insam (Crescenzi), 38:21 Crescenzi (Blunden). Rozhodčí: Smetana L., Baca M. – Moszczyński W., Zien V..

GKS Tychy Murray (Lewartowski) – Pociecha, Ciura – Bryk, Bizacki – Kotlorz, Novajovský – Kolarz – Sýkora, Komorski, Michnov – Kogut, Rzeszutko, Bagiński – Klimenko, Cichy, Szczechura – Gościński, Jeziorski, Galant, Witecki

HC Bolzano Irving (Smith) – Nordlund, Glira – Geiger, Campbell – Marchetti, MacKenzie – Brighenti – Petan, Findlay, Blunden – Miceli, Crescenzi, Insam – Deluca, Kuparinen, Carozza – Schweitzer, Bernard "C", Frank

1. Skelleftea 5 4 0 1 0 24:9 13
2. Bolzano 5 1 2 0 2 14:12 7
3. IFK Helsinky 5 2 0 1 2 10:15 7
4. GKS Tychy 5 1 0 0 4 12:24 3

Skupina F

Les Dragons de Rouen - Norimberk Ice Tigers 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky: 28:17 Deschamps, 49:26 Caron (Langlais, Miklík), 59:36 Deschamps (Lampérier), 59:48 Guttig - 26:49 Brown, 42:26 Acton (Festerling). Rozhodčí: Lemelin (SUI), Dehaen (FRA) – Goncalvez (FRA), Douchy (FRA). Diváci: 2 742.

Les Dragons de Rouen Pintarič (Papillon) – Roy, Chakiachvili, Makinen, Brodeur, Langlais, Dusseau, Cantagallo – Aleardi, Guttig, Deschamps – Miklík, Koivisto, Caron – Thinel, Ritz, Lampérier – Nesa, Colotti, Bedin – Reynaud.

Norimberk Ice Tigers Jenike (Treutle) – Lalonde, Festerling, Jurčina, Weber, Stephan, Bender, Grosse – Pföderl, Dupuis, Alanov – Reimer, Acton, Weiss – Brown, Buck, Bast – Kislinger, Bassen, Mieszkowski.

1. Kärpät Oulu 5 4 0 0 1 23:11 12
2. Norimberk 5 2 1 0 2 15:20 8
3. Rouen Dragons 5 2 0 0 3 10:13 6
4. Hradec Králové 5 1 0 1 3 9:13 4

Skupina G

SC Bern - EC Red Bull Salzburg 2:1N (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)pen. 2:1

Branky: 52:37 Muršak (Scherwey, Blum), Haas - 39:12 Harris (Jakubitzka). Rozhodčí: Judakov, Eichmann – Kaderli, Fuchs.

SC Bern Genoni (Caminada) – Almquist, Burren, Blum, Krüger, Gerber, Andersson, Gerber – Moser, Arcobello, Rüfenacht – Scherwey, Haas, Heim – Sciaroni, Bieber, Berger – Kämpf, Ebbett, Muršak – Grassi.

EC Red Bull Salzburg Michalek (Herzog) – Regner, Heinrich, Štajnoch, Raymond, Pallestrang, Viveiros, Jakubitzka – Hughes, Duncan, T. Raffl – Winkler, Rauchenwald, Gazley – Huber, VandeVelde, Baltram – Harris, Schiechl, Hofkofler – Wappis.

1. Bern 5 3 2 0 0 14:9 13
2. Salcburk 5 3 0 1 1 16:14 10
3. Växjö 5 2 0 0 3 15:13 6
4. Cardiff 5 0 0 1 4 9:18 1