Michal Řepík v reprezentačním dresu (ilustrační snímek)

Michal Řepík v reprezentačním dresu (ilustrační snímek) | foto: Reuters

Řepíkova kanonáda v KHL. Hattrick českého útočníka však Slovanu nestačil

• 0
Ani premiérový hattrick Michala Řepíka v Kontinentální hokejové lize nepomohl Slovanu Bratislava k vítězství na ledě Kunlun Red Star. Slovenský tým vedl v Šanghaji díky brankám českého útočníka ještě na začátku třetí třetiny 3:1, ale prohrál 3:4 po samostatných nájezdech.

Český reprezentant Řepík sehrál střelecky nejpovedenější zápas v KHL, jeho maximem byly dva góly v zápase ještě ve Lvu Praha. Kunlun se ale mohl opřít o finské trio Veli-Matti Savinainen, Olli Palola a Ville Lajunen, jež se podělilo o tři branky a poslalo zápas do prodloužení a nájezdů.

Řepíkovi, jenž jel v poslední páté sérii, se nepovedlo korunovat výkon proměněným nájezdem. O bod navíc pro Kunlun se hned v zápětí postaral Kanaďan Brandon Yip, jenž Jakubu Štěpánkovi v brance Slovanu nedal šanci.

Další vítězství naopak vychytal Jakub Kovář, jenž byl za své výkony vyhlášen nejlepším brankářem uplynulého týdne. Český gólman pomohl Jekatěrinburgu na ledě Spartaku Moskva k výhře 4:2, jež byla pro Avtomobilist sedmá v sedmi zápasech. První gól domácích vstřelil Robin Hanzl.

Jen o bod méně než dosud stoprocentní Jekatěrinburg má Jokerit Helsinky, jenž potvrdil výborný vstup do sezony kanonádou 8:0 proti Čeljabinsku. Finský klub tak zaznamenal největší výhru během svého působení v KHL a připravil Traktoru nejtěžší porážku. Hattrickem a ještě dvěma asistencemi se na rekordním vítězství podílel švédský útočník John Norman, jenž přitom v předchozích šesti duelech sezony nebodoval.

Po sobotní prohrané přestřelce 5:6 s Čeljabinskem dnes sehráli mnohem defenzivnější partii svěřenci Josefa Jandače z Magnitogorsku a odvezli si ze Soči vítězství 2:1.