Rögle, Rosa, gól, oslava

Hokejisty finského Oulu opět zachraňovali čeští hráči

• 1
Nebýt českých hráčů Pavla Rosy a Lukáše Kašpara, hokejisté Kärpätu Oulu už by byli venku ze hry o finský titul. V šestém čtvrtfinále proti Jyväskylä se oba Češi výraznou měrou postarali o vítězství 3:2 v prodloužení, a tím o vyrovnání série na 3:3.

Finsko

Rosa se stal hrdinou Oulu už v pondělí, kdy gólem ve 119. minutě zachránil pátý duel. Tentokrát byl u všech tří branek domácích. Nejprve nahrál Viinaneovi na úvodní gól, v 51. minutě sám dal na 2:1.

Jelikož stihl v 57. minutě vyrovnat Steve Karyia, přišlo na řadu opět prodloužení, které za sedm minut ukončila střela Kašpara po přihrávce Rosy.

Semifinálovou účast si již čtvrtými výhrami zajistili hokejisté Kuopia a Hämeenlinny.

Čtvrtfinále play off finské hokejové ligy - 6. zápasy:
Tappara Tampere - KaIPa Kuopio 1:2 v prodl., konečný stav série 2:4; Hämeenlinna - IFK Helsinky 3:1, konečný stav série 4:2; Kärpät Oulu - Jyväskylä 3:2 v prodl. (za domácí Rosa 1+2, Kašpar 1+0), stav série 3:3.

Slovensko

Semifinále play off slovenské hokejové ligy - 5. zápas:
Košice - Martin 5:2 (za hosty Appel 1+0), konečný stav série 4:1.

Rusko

Semifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Západní konference - 5. zápas:
Balašicha - Jaroslavl 0:4, stav série 2:3.

Německo

Čtvrtfinále play off německé hokejové ligy - 5. zápasy:
Hannover - Norimberk 4:3, konečný stav série 3:2; Eisbären Berlín - Augsburg 2:6, konečný stav série 2:3.
Semifinálové dvojice: Wolfsburg - Augsburg, Hannover - Ingolstadt.

Švédsko

Semifinále play-off švédské hokejové ligy - 4. zápasy:
HV 71 - Skelleftea 3:2 v prodl. (za hosty Skrbek 0+1), stav série 3:1; Djurgaarden - Linköping 2:1 v prodl. (za hosty Hlaváč 1+0, Hlinka 0+1), stav série 3:1.