Tomáš Troliga ještě na nemocničním lůžku.

Tomáš Troliga ještě na nemocničním lůžku.

Hokejista Troliga málem umřel v autě, teď zas prohání obránce

  • 0
Před dvěma lety nechtěně zdřímnul a prásk. Slovenský hokejista Tomáš Troliga boural na cestě z rodného Prešova do Znojma, kde měla pokračovat kariéra tohoto nadějného slovenského útočníka. Vyboural se tak, že byl rád, že vůbec přežil. Po dvou letech se však 24letý hráč těší na další sezonu ve slovenské extralize v Dukle Trenčín.

Kde vzal sílu vrátit se k hokeji? Vždyť místo toho, aby na sebe metrák vážící borec poutal v dresu Orlů pozornost reprezentačního trenéra, musel bojovat v nemocnici o to, aby nepřišel o nohu. Absolvoval neuvěřitelný počet 25 operací.

"Tehdy mi hned řekli, že s hokejem je konec. Ale já jsem si nikdy nic takového nepřipustil a od začátku myslel na návrat na led. To mi dávalo sílu," tvrdí Troliga pro hokej.sk.

Ve Znojmě na něj fanoušci rychle zapomněli. Vždyť se ani na ledě neobjevil, jen v kolonce příchodů. Troliga však v minulé sezoně stihl její závěr a s Trenčínem vypadl ve čtvrtfinále.

"Jsem rád, že mi klub dal druhou šanci. Není jednoduché zaměstnat hráče po vážném zranění," pochvaluje si vstřícnost funkcionářů.

Sehrál 33 zápasů. Nejdříve se znovu seznamoval s ledem a holí, ale v závěrečných 17 zápasech už soupeře ničil. Nastřílel 8 gólů a navrch přidal 15 asistencí.

"Ale stále se mám co učit a co dohánět. Dá se říct, že jsem pořád na začátku. Horší už to snad být nemůže, jen lepší," doufá Troliga, jenž byl před sedmi lety slovenskou jedničkou draftu a celkově 89. v pořadí si ho vybrali bluesmani ze St. Louis. "Teď se chci ale odvděčit Trenčínu za důvěru a s mužstvem skončit lépe než loni."