Hokejisté Znojma vstoupí do Ligy mistrů soubojem s týmem Red Bull Mnichov.

Hokejisté Znojma vstoupí do Ligy mistrů soubojem s týmem Red Bull Mnichov. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Nechceme to odfláknout, říká před Ligou mistrů znojemský Tomas

  • 0
Znojemské hokejisty dnes čeká velká premiéra v Lize mistrů. Zase se potkají s týmem z německy hovořící země, zase budou čelit armádě zámořských hráčů. A přesto to bude pro znojemské hokejisty, kteří se etablovali v mezinárodní EBEL, jiné.

Orly čeká velká premiéra, v 18 hodin vstoupí do Ligy mistrů domácí partií proti Red Bull Mnichov. „Cítíme napětí, že to konečně vybuchne. Skoro nikdo z nás tu soutěž nehrál, moc se těšíme,“ říká znojemský útočník Roman Tomas.

Ačkoli hokejovou Ligu mistrů, která například od fotbalové obdoby nemá punc milionářské a blyštivé soutěže, pojímá řada klubů jako přípravu před startem ligových ročníků, ve Znojmě účast mezi vyvolenými berou jako známku prestiže.

„Nechceme to odfláknout,“ ujišťuje 35letý Tomas, jenž se na Ligu mistrů optával kamarádů z Košic. „Je to ostrý start do sezony. Každý tým hraje naplno, jako kdyby to bylo play-off. Nikdo nic nevypustí a my chceme postoupit dál,“ velí jeden z nejzkušenějších Orlů.

Znojmo v Lize mistrů

Orli – Mnichov 23.8.od 18.00
Fribourg-Gotterón – Orli 1. září
Orli – Fribourg-Gotterón 4. září
Mnichov – Orli 9. září

Tříčlennou skupinu, složenou z vicemistra EBEL a německých šampionů, doplňuje švýcarský celek FribourgGotterón, za který od léta hraje reprezentační útočník Roman Červenka. Do vyřazovacích bojů postoupí dva týmy. „Osobně jsem chtěl narazit na někoho ze Skandinávie,“ přiznává Tomas. „Na druhou stranu se nemusíme bát toho, do čeho jdeme. Horší by bylo, kdybychom dostali Nory nebo Dány a jejich styl bychom neznali. Mnichov bude hrát podobně jako Salcburk nebo jiná vynikající mužstva z EBEL,“ poznamenává znojemský kanonýr.

Jeho příměr je více než trefný. Vždyť mistra EBEL z Mozartova města i německý klub finančně pohání nápojový gigant Red Bull.

A znojemský kouč Jiří Režnar na webu Orlů srovnává, že dnes půjde o hokejový souboj Davida s Goliášem. „Naši soupeři jsou velmi silní, ale chceme odcházet se vztyčenou hlavou,“ říká Režnar.

Znojmo, které zatím v přípravě odehrálo čtyři utkání, čeká velká výzva a test, zda obstojí obměněný kádr. Ze soupisky úspěšného týmu totiž zmizela hned čtrnáctka jmen. Místo nich se na jihu Moravy objevil brankář Marek Schwarz, polský talent Patryk Wronka či kanadské duo Sean McMonagle – Adam Hughesman. „Vedení postavilo výborné mužstvo. V týmu máme vynikající hráče a myslím si, že můžeme být silnější než minulou sezonu,“ věří Tomas. Pokud se jeho slova vyplní, mají se ve Znojmě na co těšit. Vždyť naposledy Orli doletěli do finále mezinárodní ligy.