Slovan přiznal dluhy 3 miliony eur. Hráči nechtějí přistoupit na splátky

INKASOVANÝ GÓL. Velice to známý pocit pro hokejisty Slovanu Bratislava | foto: Profimedia.cz

2 2019
Hokejový Slovan Bratislava, který minulý týden zaplatil dluh 1,2 milionu eur za nájem stadionu, přiznal další obří sekeru. Slovenský klub ústy svého viceprezidenta Juraje Širokého mladšího potvrdil, že musí doplatit šedesáti bývalým hráčům na výplatách zhruba 3 miliony eur, tedy téměř 80 milionů korun.

Pokud chce hrát Slovan v nadcházejícím ročníku slovenskou extraligu, musí do 1. srpna deklarovat, že má čistý štít. Co to znamená? Že má zaplacené veškeré dluhy, nebo že je minimálně se všemi věřiteli domluvený na splátkovém kalendáři.

A právě toto může být zásadní překážkou. Řada hráčů totiž není ochotná na tento scénář přistoupit. Jedním z těch, kteří se nebáli otevřeně promluvit, byl americký útočník Jeff Taffe, jemuž Slovan dluží 300 tisíc eur.

„Nic nepodepíšu. Navrhovali nám, že zaplatí 30 procent dluhu a zbytek ve splátkách do konce roku. Chtěli jsme vyplatit víc, navrhovali jsme okolo 50 procent. Když na to Slovan nepřistoupil, tak jsme odmítli splátky. Osobně nevěřím, že by je dodrželi. Potřebují jen získat extraligovou licenci a jakmile ji získají, bude se situace s penězi opakovat,“ řekl pro sport24.sk.

Jaký bude rozpočet?

Jednou ze zásadních otázek před novou sezonou je, kolik bude rozpočet Slovanu, jenž musí zároveň splácet obří dluhy. Podle nového sportovního manažera Juraje Bakoše půjde o jeden z nejnižších v historii klubu. Je tedy zřejmé, že se kádr bude skládat převážně z druhořadých hráčů.

„Přesto bychom rádi přivítali dosavadního kapitána Michala Sersena nebo Romana Kukumberga, kteří by měli být nosnými pilíři týmu,“ pravil Bakoš. Kádr by měl stát především na slovenských hokejistech, v hledáčku jsou však i dva Češi.

V současné chvíli není na soupisce jediné jméno, to by se však mělo změnit. Do 22. července, kdy začíná příprava, by mělo být pod smlouvou 22 hráčů. A jaké jsou sportovní cíle? O nich se zatím nikdo nechce bavit, dlouhodobým plánem je však dostat Slovan na nejvyšší pozice.

„Slovan za dva roky slaví sto let existence a bylo by skvělé tehdy získat titul,“ sní Bakoš.

Podobně nekompromisní jsou i další jako brankář Barry Brust, jemuž Slovan dluží 200 tisíc eur, Kyle Chipchura (180 tisíc eur), Cam Baker (60 tisíc eur) nebo trenér Eduard Zankovec (75 tisíc eur).

Na variantu se splátkami ostatně nechce přistoupit ani Marek Čiliak.

„Měli dost času, aby moje závazky vyrovnali. Nedostal jsem nic, jen návrh splátkového kalendáře, který jsem odmítl podepsat. Proč bych to dělal? Pravidla se musí dodržovat. Najal jsem si právníka a ten všechno řeší. Neustoupím ani o vlásek. Zase se vše jen dokola natahuje a nikam to nevede,“ pravil otevřeně pro sport24.sk.

Nezaplacené výplaty má i útočník Michal Řepík, jenž je však ve svých vyjádřeních opatrnější. „Snad se k tomu klub postaví čelem. Brzy by měla přijít nějaká procenta z dlužné částky a snad to bude pokračovat. Konkrétní částku říkat nebudu, ale nějaké peníze v tom jsou. Naštěstí jsem odešel už v průběhu sezony, takže na tom nejsem tak špatně jako jiní kluci,“ řekl pro iDNES.cz.

Široký si moc dobře uvědomuje, že nedůvěřivé postoje hráčů mohou zmařit budoucnost Slovanu. Pokud se s hráči nedohodne do 1. srpna, nebude moci v nadcházející sezoně hrát ve slovenské nejvyšší soutěži.

„Budeme se muset se všemi dohodnout. I s těmi, kteří by chtěli mít vyplacené všechno naráz. Vím, že je řada hráčů skeptických, protože z naší strany nebyly splněné dohody. Je nám jasné, že to na pár lidech může celé zkolabovat,“ nezastírá Široký, podle nějž by na tom Slovan měl být po návratu do extraligy finančně líp.

„Zvládli bychom peníze sehnat z lokálních i vlastních zdrojů. Nám teď situaci trochu komplikuje, že je řada hráčů na dovolených, ale pozitivní je, že jednání začala, rozběhlo se to. Z celkového dluhu 3 milionů jsme už asi čtvrtinu uhradili,“ tvrdí Široký, jenž kumulaci problémů svádí na krach jednání s novým investorem.

Ten měl Slovan původně zachránit do té míry, že měl pokračovat v KHL. Mecenáš, jenž podle vyjádření klubu pocházet z Česka, však nakonec ze všeho vycouval. Široký přesto věří, že se podaří situaci brzy stabilizovat.

„Věřte, že bych byl nerad, kdyby Slovan dopadl špatně. Tenhle klub má tradici, je to srdeční záležitost pro mě i mou rodinu a mnohé další zaměstnance.“

Autoři:

Program extraligy 2019-2020

Nový ročník hokejové extraligy začíná v pátek 13. září a titul v něm bude obhajovat Třinec, který hned v prvním kole přivítá nováčka z Kladna.

MS hokejistů 2020 ve Švýcarsku, MS hokejistů do 20 let v Ostravě a Třinci

Nejčtenější

Šéf Ligy mistrů: Jinde soutěži věří, tady musím přesvědčovat

Výkonný ředitel Martin Baumann vystoupil na tiskové konferenci k dalšímu...

Jsou to historicky dva nejoblíbenější sporty v Česku. Tenhle rozdíl ale zaujme podobně, jako když...

Turkův syn: Vše jsem obětoval hokeji, proč jsem byl pořád zraněný?

Eddie Turek

Skončil s hokejem a dal se na dráhu fitness trenéra. Rozhodnutí uzavřít kariéru profesionálního...

Trončinský za hokejový Slovan Ústí? Jen v přípravě, řeší jiné nabídky

Marek Trončinský z Litvínova (vpravo) si počíhal na třineckého Lukáše Krajíčka.

Ve čtvrteční přípravě proti Benátkám nastoupí za prvoligový hokejový Slovan Ústí nad Labem zkušený...

Sparta prohrála v přípravě s HV 71, Pardubice porazily Zvolen

Zklamaní hokejisté Sparty po vyřazení z předkola s Vítkovicemi

Hokejisté Sparty po středeční porážce s Ženevou prohráli na turnaji v Německu i s jönköpingským...

Kuzněcov dostal čtyřletý trest za kokain na MS. V NHL nastupovat může

Rus Jevgenij Kuzněcov během utkání proti Česku.

VIDEO Čtyři roky si za reprezentaci nezahraje ruská hokejová hvězda Jevgenij Kuzněcov. Elitního útočníka...

Další z rubriky

Znojemští Orli změnili přípravu. Méně zápasů venku, více doma

Momentka z utkání Znojmo - Mnichov. Znojemští hokejisté jsou v červených...

První tři přípravná utkání hrají letos hokejisté Znojma na mezinárodním turnaji. Herní část...

Potvrzeno. Jaškin opouští NHL a bude hrát za Dynamo Moskva

Dmitrij Jaškin přijímá po gólu gratulace hokejistů  Washingtonu.

Z NHL do KHL? Je to tak, o budoucnosti Dmitrije Jaškina už je jasno. Hokejový útočník bude v příští...

Slovenského Jágra čeká 31. sezona. Nemám potřebu končit, říká

Jozef Stümpel

Je mu 47 let a pořád nemá dost. I proto ho u východních sousedů nazvali slovenským Jágrem. Hokejový...

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ SAP ABAP

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč

Najdete na iDNES.cz