Dominik Hašek se v dalším duelu KHL znovu nedočkal výhry

Dominik Hašek se v dalším duelu KHL znovu nedočkal výhry | foto: Profimedia.cz

Haškův tým nevyhrál ani s novým koučem, vyhozený Říha s Mytišči uspěl

• 5
Spartak Moskva, za který v Kontinentální hokejové lize chytá Dominik Hašek, prohrál domácí utkání s Rigou 2:3. Tým už vedl nový kouč Igor Pavlov. Úspěšnější premiéru zažil ze Spartaku vyhozený Miloš Říha na střídačce Atlantu Mytišči. Jeho svěřenci vybojovali vítězství 2:1 v prodloužení nad Čeljabinskem.

Říha se ujal Atlantu minulý pátek. Vrátil se tak do klubu, který vedl v sezoně 2005/06, kdy tento tým působil v ruské superlize pod názvem Chimik Voskresensk.

Dnešní zápas pro něj nezačal nejlépe, už na začátku třetí minuty se hosté z Čeljabinsku ujali vedení. V polovině třetího dějství však vyrovnal Něprjajev a o bodu navíc pro Atlant rozhodl v druhé minutě nastavení Něstěrov.

Spartak Moskva s Dominikem Haškem v brance sice proti Dinamu Riga dvakrát vedl, ale prohrál 2:3.

Dva góly lotyšského celku navíc rozhodčí neuznal kvůli posunuté brance, jednou českou brankářskou legendu zachránila tyč. Rozhodující branku z hole Karsumse inkasoval Hašek mezi betony.

Podle Haška si mohl jeho tým za porážku sám. "Hráli jsme jen 40 minut, a ne celých šedesát, což na vítězství nestačí," řekl český gólman. Dinamo prý mělo vyhrát vyšším rozdílem. "Dali pět gólů. Dva jim sice neuznali, ale
podle mě platit měly," uvedl.

Vydařený zápas sehrál kapitán letošních mistrů světa z Německa Tomáš Rolinek, jenž se dvakrát zapsal mezi střelce v utkání svého  agnitogorsku
na ledě Jaroslavle. Porážku Lokomotivu 4:5 po samostatných nájezdech neodvrátil Josef Vašíček, jenž se trefil po asistenci Karla Rachůnka.

Vašíček sice navíc na rozdíl od Rolinka uspěl i v nájezdech, ale vítězný gól nakonec zaznamenal Čistov z Metallurgu.

Kontinentální hokejová liga:
Čerepovec - CSKA Moskva 4:3
Jaroslavl - Magnitogorsk 4:5 po sam. nájezdech (Vašíček 1+0, Rachůnek 0+1 - Rolinek 2+0)
Nižnij Novgorod - Ufa 3:0
Petrohrad - Dinamo Minsk 2:3 v prodl.
Atlant Mytišči - Čeljabinsk 2:1 v prodl.
Spartak Moskva - Dinamo Riga 2:3