Šimon Hrubec

Šimon Hrubec | foto: Profimedia.cz

Hrubec jen jednou inkasoval a Omsk se ujal ve finále KHL vedení

• 1
Brankář Šimon Hrubec vychytal Omsku vítězství v úvodním finálovém duelu Kontinentální hokejové ligy. Český gólman zneškodnil 28 střel hráčů CSKA a Avangard na ledě vítěze základní části vyhrál 4:1.

Hrubce před více než 7000 diváky v CSKA Areně překonal jen v úvodu třetí třetiny Andrej Loktionov po chybě obránce. Snížil tím na 1:2, ale domácí se obratu nedočkali. O deset minut později americký útočník Reid Boucher v přesilovce vrátil hostům dvougólový náskok a do prázdné branky zpečetil výhru Ilja Kablukov. V první a druhé třetině položili základ k vítězství Jegor Činachov a běloruský obránce Kirill Gotovec.

Druhý zápas je na programu v úterý znovu v Moskvě.

CSKA Moskva - Avangard Omsk 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 41:01 Loktionov - 15:57 Činachov (Čisťakov, Kaski), 30:42 Gotovec (Tolčinskij, K. Semjonov), 51:23 Boucher (Knight, Tolčinskij), 57:38 Kablukov (A. Potapov). Rozhodčí: Ravodin, Olenin – Zacharankov, Sadovnikov. Diváci: 7138. Stav série: 0:1

CSKA Moskva Lars Johansson (Šaryčenkov) – Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Rykov – Andronov (C), P. Karnauchov, Sošnikov – Okulov, Šalunov, Mamin – Slepyšev, Leipsic, Loktionov – Tělegin, Sorkin, Afanasjev – Světlakov.

Avangard Omsk Hrubec (Bobkov) – Šaripzjanov (A), Pokka, Gotovec, Běreglazov, Kaski, Čisťakov, Gončarov – K. Kostin, Knight, Boucher – Kovalčuk (C), Zernov, Činachov – Chochlačov, Tolčinskij, K. Semjonov – Dědunov, Stas (A), A. Potapov – Kablukov.