Mometka z utkání play-off ligy EBEL mezi Znojmem (v červených dresech) a...

Mometka z utkání play-off ligy EBEL mezi Znojmem (v červených dresech) a Klagenfurtem | foto: Marie Stránská, MAFRA

Hokejisté Znojma končí, ve čtvrtfinále EBEL ani jednou nevyhráli

• 0
Hokejisté Znojma na svou loňskou účast ve finále mezinárodní rakouské ligy EBEL nenavážou. Orli podlehli v prvním kole play-off 0:4 na zápasy Klagenfurtu, jehož branku hájí český gólman Tomáš Duba.

Nedělní čtvrtý duel čtvrtfinálové série prohráli svěřenci trenéra Romana Šimíčka 2:3 v druhém prodloužení. Šestou sezonu Orlů v EBEL ukončil v 83. minutě Thomas Koch střelou pod horní tyčku branky Marka Schwarze.

Znojmo působí v soutěži od roku 2011. V této sezoně absolvoval bývalý český extraligový klub zřejmě nejproblematičtější základní část v EBEL a postup do play-off si zajistil až v posledním kole.

Čtvrtfinále bylo pro Orly konečnou ve všech ročnících kromě minulého, kdy došli až do finále, v němž nestačili v šesti zápasech na Salcburk.

EBEL

Čtvrtfinále play-off - 4. zápasy:

Znojmo - Klagenfurt 2:3 v druhém prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
34. Špaček (Plíhal), 48. McMonagle (Yellow Horn) - 22. a 53. S. Geier, 83. Koch. Konečný stav série: 0:4.
Innsbruck - Vídeň 2:3, konečný stav série 0:4
Štýrský Hradec - Salcburk 4:0, stav série 1:3
Bolzano - Linec 5:3 v prodl., stav série 3:1