Patrik Novák ze Znojma (vpravo) se přestahuje s Konstantinem Komarkem ze...

Patrik Novák ze Znojma (vpravo) se přestahuje s Konstantinem Komarkem ze Salcburku ve druhém utkání finále play off EBEL ligy. | foto: ČTK

Po velkém obratu hokejové Znojmo finálovou sérii EBEL vyrovnalo

• 27
Znojemští hokejisté vyrovnali finálovou sérii mezinárodní ligy EBEL se Salcburkem na 1:1 na zápasy. Ve druhém utkání sice před domácími fanoušky ve vyprodané aréně prohrávali ve druhé třetině už 1:3, pak ale skóre čtyřmi góly otočili.

K obratu zavelel v 36. minutě Yellow Horn, který snížil na 2:3. V poslední třetině pak tažení za vítězstvím dokonali Pucher, jenž tečoval Štachovu střelu od modré, Šulák a Tomas.

Třetí utkání finálové série, která se hraje na čtyři vítězství, je na programu v úterý v Salcburku. Úvodní vhazování je naplánováno na 19:40.

EBEL

Finále - 2. zápas

Znojmo - Salcburk 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
16. Číp (Pucher, Bořuta), 36. Yellow Horn (Trivino, Bořuta), 43. Pucher (Štach), 51. Šulák (Šedivý), 57. Tomas (Pucher) - 4. Ledin, 19. Sterling, 31. Latusa. Stav série: 1:1.

Švédská liga

Semifinále - 2. zápas

Växjö - Skelleftea 3:2 v prodl. Stav série: 1:1.

Německá liga

Semifinále - 3. zápasy

Mnichov - Kolín nad Rýnem 3:1. Stav série: 2:1.
Wolfsburg - Norimberk 3:0. Stav série: 3:0.

Slovenská liga

Semifinále - 4. zápas

Zvolen - Nitra 1:0. Stav série: 2:2.

Baráž - 10. kolo

Nové Zámky díky porážce Bardejova v 10. kole baráže s Piešťany 1:2 po samostatných nájezdech slaví postup do slovenské extraligy. Mají zaručené jedno ze dvou postupových míst, protože Bardejov má před sebou už jen jediný zápas a ztrácí na ně čtyři body.

Nové Zámky, bývalý účastník mezinárodní ligy MOL, se přitom teprve loni po sedmi letech vrátily z třetí do druhé nejvyšší soutěže.

Na postupu Nových Zámků do nejvyšší soutěže se podílelo také osm českých hokejistů - obránce Petr Kousalík a útočníci Martin Frolík, Adam Havlík, Dominik Hegyi, Albín Podstavek, Martin Koutník, Tomáš Komínek a Jaroslav Svoboda.

Bardejov - Piešťany 1:2 po sam. nájezdech.