Dva góly Mikesky pomohly Ufě na třetí místo

Praha - Dvěma góly a asistencí pomohl Michal Mikeska hokejistům Ufy k vítězství 5:3 nad vedoucí Kazaní, díky němuž se jeho tým posunul v tabulce na třetí místo. Český útočník nejprve ve druhé třetině zvýšil po přihrávce Radka Philippa na 3:2 a po necelých deseti minutách přidal druhý gól.

Rusko

Patnáct vteřin před koncem pak Mikeska přihrál Sidjakinovi na pátou branku domácích.

Za druhým Omskem zaostává Ufa už jen o dva body, Avangard dnes totiž podlehl Křídlům Sovětů 3:4 v prodloužení. Hostům nepomohla ani trefa Pavla Rosy, který poslal Omsk šest minut před koncem zápasu do vedení 3:2. Vítězství dnes slavil i Jan Marek, který dvěma přihrávkami pomohl Magnitogorsku k výhře 4:3 nad Podolskem.

Výsledky - 24. kolo:
Chabarovsk - Chimik MO 2:2 po prodl., Čeljabinsk - Dynamo Moskva 3:1, Křídla sovětů - Omsk 4:3 v prodl. (za hosty Rosa 1+0), Magnitogorsk - MVD Podolsk 4:3 (za domácí Marek 0+2), Togliatti - Nižněkamsk 1:3, Ufa - Kazaň 5:3 (za domácí Mikeska 2+1, Philipp 0+1).

Slovensko

Vedoucí tým slovenské hokejové extraligy Slovan Bratislava prohrál v dnešním 21. kole na domácím ledě s Košicemi 2:4. Náskok suveréna soutěže se ztenčil na devět bodů, které na lídra ztrácí po šestém vítězství za sebou Zvolen. Svěřenci Ladislava Svozila před vlastními diváky tentokrát ani jednou neinkasovali od Martina a v šlágru kola zvítězili 3:0. K posunu na druhé místo tabulky přispěl posledním gólem český útočník Jan Kopecký.

Zvolen - Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
14. a 40. Cibuľa, 55. Kopecký. Rozhodčí: D. Konc - Gajan, Grečko. Vyloučení: 4:4, navíc Krayzel (Zvolen) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2850.

Liptovský Mikuláš - Skalica 4:5 (2:1, 2:3, 0:1)
30. a 39. Róbert Huna, 5. M. Droppa, 13. Kriška - 24. a 59. T. Višňovský, 9. Liščák, 26. Šátek, 28. Hrnčirík. Rozhodčí: Marušin - Bednár a Orolin. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 1980.

Poprad - Žilina 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
8. Škovira, 41. Kroták, 56. Halaj. Rozhodčí: Jakubec - Višňovský, Gašparík. Vyloučení: 8:12, navíc Krajčí 10 min. a Hvila (oba Žilina) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 3:0. Diváci: 1995.

Trenčín - Nitra 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
8. a rozhodující sam. nájezd Sivák, 28. Homer (Křetinský) - 17. Kmeč, 23. J. Mihálik. Rozhodčí: Baluška - Milan Novák, Bulko. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 2460.

Slovan Bratislava - Košice 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
31. Kuľha, 35. Hujsa - 13. a 59. I. Droppa, 25. Lažo, 60. Kontšek. Rozhodčí: Levonen (Fin.) - Mášik, Mihajlo. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. Diváci: 5720.

Německo

Vedoucí tým německé hokejové ligy Mannheim uhájil tříbodový náskok v čele tabulky, v duelu s nováčkem ze Straubingu se ale na dnešní výhru 3:2 hodně nadřel. Druhý Ingolstadt porazil bez větších problémů Iserlohn, jednou asistencí se na vítězství podílel český obránce Jakub Ficenec.

Výsledky - 19. kolo:
Augsburg - Duisburg 6:4, Düsseldorf - Norimberk 1:0, Eisbären Berlín - Hannover 5:1, Frankfurt - Kolín nad Rýnem 5:1, Ingolstadt - Iserlohn 4:2 (za domácí Ficenec 0+1), Straubing - Mannheim 2:3.

Švýcarsko

Hokejisté Davosu vedou švýcarskou ligu už jen o bod před Bernem. Tým s Josefem Marhou v sestavě dnes podlehl Ženevě 2:3 v prodloužení, zatímco Bern vyhrál stejným poměrem na ledě Lugana v normální hrací době.

Výsledky - 16. kolo:
Fribourg - Langnau 2:3 v prodl., Kloten - Curych 1:3, Lugano - Bern 2:3, Rapperswil - Ambri/Piotta 5:3, Zug - Basilej 5:2, Ženeva - Davos 3:2 v prodl.