Chabarovsk sice v deváté minutě prohrával po brance Teemu Hartikainena, ale po deseti sekundách srovnal Danil Fajzullin. O vítěznou branku se Tomášek postaral v 25. minutě a šestým zásahem v sezoně připravil Ufě čtvrtou porážku za sebou. Chabarovsk vyhrál teprve podruhé z posledních šesti duelů.
Radil pátým gólem v ročníku vyrovnal v první třetině na 1:1, ale hosté si vzali v poslední části vedení zpět a udrželi se v dvoubodovém závěsu za Jokeritem Helsinky na druhém místě Západní konference. Riga po páté porážce za sebou zůstala na dně tabulky.
Asistencemi přispěli k výhrám v dnešním programu KHL obránci Jakub Jeřábek, jehož Spartak porazil v moskevském derby Dynamo 4:1, a David Sklenička, jenž se podílel na vítězném gólu Jokeritu v zápase s Jaroslavlí (2:0).
Gólová přihrávka dalšího beka a druhého nejproduktivnějšího Čecha v soutěži (5+20) Lukáše Kloka vedla alespoň k zisku bodu při domácí porážce Nižněkamsku s Kazaní 2:3 po samostatných nájezdech.
To Libor Šulák s Vojtěchem Mozíkem z Vladivostoku si rovněž připsali po bodu za asistenci, ale utrpěli debakl 2:8 se Soči. Mozík se sice v osmé minutě podepsal pod vedoucí gól, hosté ale pěti brankami skóre otočili.
Pak domácí v přesilové hře snížili a druhou asistenci u gólu Arťoma Garaje zapsal Šulák. Hosté, za které si dva góly a přihrávku připsal exliberecký útočník Slovák Martin Bakoš, ale dalšími třemi góly drama nepřipustili.
Soči vyhrálo počtvrté za sebou, Vladivostok i nadále zůstává nejhorším týmem soutěže.
Kontinentální liga |
14:00 Ilja Morozov (O. Li, T. Murphy)
51:29 O. Li (N. Shore, T. Murphy)
58:52 Pjanov (O. Li)
32:45 A. Makejev (Šikin, Rylov)
Säteri (Krasotkin) – Ilja Morozov, T. Murphy, K. Alexejev, Čajkovský, Kudako, D. Bodrov, N. Jefremov – Pjanov, Milovzorov, Šarov – Setdikov, N. Shore, Kručinin – Česalin, Litovčenko, O. Li – N. Korotkov, Goluběv, A. Jakovlev – D. Ovčinnikov.
Šikin (M. Zinčenko) – Blacker, Trjamkin, Gurkin, Alexej Vasilevskij, Rylov, Ščemerov, Valerij Sitnikov – P. Kulikov, Šumakov, A. Makejev – Prince, Spooner, S. Bočarov – V. Kuzněcov, Bělousov, P. Cormier – Žukenov, Chripunov, P. Voronkov – I. Ovčinnikov.
Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Bersenjov, Judin
08:39 Fajzullin (S. Těreščenko, Aljajev)
24:32 Tomášek (R. Pedan, Jordán)
08:28 Hartikainen (J. Birjukov, Chochrjakov)
Alikin (Bartošák) – Jordán (C), R. Pedan, Volgin, Pivcakin, Aljajev, S. Těreščenko – Tomášek, Galuzin (A), Lenc – A. Gorškov, Nikolišin, V. Butuzov – Grebenščikov, Šarov, Ljubimov – Fajzullin, A. Kuzněcov, Zyrjanov.
Metsola (Šaryčenkov) – P. Larsen, Chafizullin, Koledov, Naumenkov, J. Birjukov, Viktor Antipin, Zubarev (A), Muchamadullin – V. Tichonov, S. Manninen, Markus Granlund – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Hartikainen (C), Chochrjakov, Baškirov – Platt, Pimenov, Sannikov.
Rozhodčí: Gofman Roman, Soin Alexander – Linesmen Kuchava Tornike, Novikov Nikita
13:11 Tyler Wong (Sproul)
00:15 Čibisov (Currie, Zemčonok)
04:58 Goldobin (S. Košelev)
39:40 Leipsic (J. Jakovlev)
42:47 A. Několenko (Ruděnkov, Zemčonok)
46:29 Leipsic (Nikoncev)
J. Smith (Lazušin, P. O'Brien) – Sproul, Tam, Joe, Bartley, Fram, D. Osipov, Jen – S. Foo, Lockhart, P. Foo – Yip, Pu, Tyler Wong – Nicholls, C. Kane, Werek – Riche, M. Abramov, Yan.
Olkinuora (Mojsejev, Košečkin) – Zemčonok, J. Jakovlev, Hultström, Makljukov, Minulin, J. Chabarov, I. Nikolajev – Currie, S. Košelev, Čibisov – Korosteljov, Maillet, Goldobin – Nikoncev, Zernov, Leipsic – A. Několenko, Akolzin, D. Jurov – Ruděnkov.
Rozhodčí: Olenin, Fraňo – Lolasnikov, Sjusajev
Počet diváků: 513
54:17 A. Grant (D. Sklenička)
59:16 Junttila
Juvonen (Lindbäck) – P. Holm, Lindbohm, A. Grant, D. Sklenička, Friman, Kivistö – Nicklas Jensen, B. O'Neill, Savinainen – Turunen, Norman, Joensuu – Pakarinen, Kossila, Hännikäinen – M. Anttila, Björninen, Junttila.
Pasquale (D. Isajev) – A. Marčenko, Rafikov, Barancev, Jelesin, M. Osipov, Čerepanov, Misjul – P. Kudrjavcev, Maxim Šalunov, Boucher – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Kajumov, A. Anisimov, Denis Alexejev – J. Averin, Georgij Ivanov, Tesanov.
Rozhodčí: Romasko, Sidorenko – Sadovnikov, Šalagin
09:45 Pyškajlo (Děmkov)
35:33 D. Korobov (Děmkov, T. Beck)
47:41 Pulkkinen (Bailen, V. A. Tkačov)
Rybár (S. Bolšakov) – L. Bengtsson, J. Krejčík, Sapego, Almqvist, Šinkevič (A), V. Jerjomenko, D. Korobov (C) – Strömwall, Suvorov, T. Beck (A) – Tedenby, Alistrov, Graovac – K. Voronin, R. Gorbunov, Bujnickij – Děmkov, Mosaljov, Pyškajlo – Varfolomejev.
Garipov (Will, Danilov) – Jarullin (A), Pilut, S. Tělegin, Bailen, Karpuchin, Manuchov, Dmitrij Alexejev – Byvalcev, Pulkkinen, S. Kalinin (C) – Osnovin, L. Sedlák (A), Těrtyšnyj – Kapustin, V. A. Tkačov, Kravcov – Udot, Stas, A. Potapov – Švarjov.
Rozhodčí: Gofman, Morozov – Zacharenkov, Šeljanin
4:36 J. Popov (Klok)
34:50 Chafizov (Ansel Galimov, D. Sexton)
47:15 Tarasov (Judin, Weal)
59:59 K. Petrov (Kagarlickij, P. Lindholm)
Weal
Tuohimaa (Sudnicin) – Klok, M. Sidorov, Knot, K. Vorobjov, Berezin, Petriščev, Sevosťjanov, Novikov – Porjadin, Miťakin, Chajrullin (C) – J. Popov, Ansel Galimov, D. Sexton – Čiviljov, Chafizov, Šafigullin – Vladislav Šutov, Šarifjanov, Bikmullin.
T. Biljalov (Valiullin) – Chenkel, Kampfer, D. Žuravljov, Judin, Rukavišnikov, N. Ljamkin, Lučevnikov – Kagarlickij, Arťom Galimov, D. Voronkov – Tarasov, Weal, K. Petrov – Bulatov, P. Lindholm, Paňukov – M. Gluchov, Safonov, Lukojanov (C) – A. Kvartalnov.
Rozhodčí: Kulakov, Odinš – Kanifadin, Osipov
Počet diváků: 4109
14:28 Radil
59:32 Scarlett (Lorito)
02:46 Blažijevskij (M. Guskov, Mingačjov)
53:19 N. Nestěrov (Dahlbeck, Kameněv)
54:18 Grigorenko (N. Nestěrov, Okulov)
J. Hudáček (Vitols) – Scarlett, Cibulskis (A), Čukste, Zile, Sotnieks, Freibergs, Ozolš, Southorn – Radil, Červený, J. Karjalainen – E. Poirier, Lorito, L. Darzinš (C) – Meija (A), Tiivola, Švanenbergs – Buncis, Berzinš, Vilmans.
Reideborn (Ivan Fedotov) – N. Nestěrov (A), Dahlbeck, Arťom Sergejev, Blažijevskij, Gilmour, Kiselevič, V. Svedberg, Grudinin – Grigorenko (A), P. Karnauchov, Slepyšev (C) – S. Plotnikov, Světlakov, Okulov – Sorkin, Kameněv, Nordström – M. Guskov, Mingačjov, Pankratov.
Rozhodčí: Birin, Ravodin – Viljugin, Lazarev
Počet diváků: 445
07:40 Vladislav Ušenin (Vjačeslav Ušenin, Mozík)
27:48 A. Garejev (Indrašis, Šulák)
14:51 Jaks (Točickij, Kolgotin)
21:24 Rundblad (Točickij, Kolgotin)
21:49 Melničenko (Lipon, Bakoš)
23:11 Bakoš (Lipon, Pautov)
25:51 Dyblenko (Lipon, Miščenko)
49:58 Kolgotin
50:19 Bakoš (Galeňuk, Rundblad)
54:07 Garajev (A. Nikolajev, Miščenko)
Serebrjakov (26. Nalimov) – Mozík, Šulák, F. Beljakov, Metalnikov, Fazylzjanov, Jermakov, Palivko, Kolokolcev – Lugin (C), Gračov (A), Obidin – Rihards Bukarts, Indrašis, A. Garejev – A. Ševčenko, Vjačeslav Ušenin, Vladislav Ušenin – Kaletnik, Sajustov, Arťuchin (A).
Treťjak (Hellberg) – Dyblenko, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Jaks, Valencov – A. Nikolajev (A), Garajev (A), Glotov – Kolgotin, Točickij (C), Peťkov – Lipon, Melničenko, Bakoš – Gordin, Žabrejev, Alijev – Averšin.
Rozhodčí: Akuzovskij, Judakov – Sivov, Šišlo
Počet diváků: 1 433
00:58 Chochlačov (Heed, J. Jeřábek)
02:27 Drozdov (Avcin)
04:36 Širokov (Chochlačov, D. Višněvskij)
52:04 Emil Pettersson (M. Cyplakov)
27:40 Galijev (O. Lindberg)
Krasikov (Kanajev) – J. Jeřábek, Heed, Nikišin (A), D. Višněvskij (A), Savikov, Ručkin, N. Sokolov, Mamkin – Jake Virtanen, Emil Pettersson, M. Cyplakov – Chochlačov, Švyrjov, Širokov (C) – Čebykin, D. Kvartalnov, Kugryšev – Drozdov, Avcin, Zlodějev.
A. Jerjomenko (G. Kuzněcov, 5. I. Bočarov) – A. Bělov, Andrej Sergejev, A. Mironov (A), S. Bojkov, Volkov, J. Zajcev, N. Novikov – Galijev, Šipačov (C), Wedin – O. Lindberg, O'Dell, Raševskij (A) – Klinkhammer, Jakimov, Muranov – A. Fjodorov, V. Jefremov, Petunin – O. Zajcev.
Rozhodčí: Běljajev, Hribik – Garděnko, Ivanov
Počet diváků: 3114
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Čeljabinsk | 50 | 23 | 12 | 3 | 12 | 153:119 | 73 |
2. | Magnitogorsk | 48 | 26 | 8 | 3 | 11 | 164:120 | 71 |
3. | Kazaň | 48 | 21 | 9 | 6 | 12 | 129:109 | 66 |
4. | Nižněkamsk | 49 | 16 | 6 | 8 | 19 | 121:140 | 52 |
5. | Jekatěrinburg | 44 | 14 | 3 | 6 | 21 | 122:127 | 40 |
6. | Kunlun | 48 | 7 | 2 | 7 | 32 | 101:198 | 25 |
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Ufa | 46 | 24 | 4 | 6 | 12 | 131:97 | 62 |
2. | Omsk | 47 | 24 | 4 | 2 | 17 | 137:104 | 58 |
3. | Novosibirsk | 49 | 18 | 8 | 5 | 18 | 107:105 | 57 |
4. | Nur-Sultan | 47 | 14 | 8 | 4 | 21 | 127:138 | 48 |
5. | Chabarovsk | 50 | 12 | 7 | 8 | 23 | 97:125 | 46 |
6. | Vladivostok | 48 | 10 | 4 | 5 | 29 | 85:148 | 33 |
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Petrohrad | 47 | 24 | 6 | 6 | 11 | 144:97 | 66 |
2. | Jokerit Helsinky | 47 | 22 | 7 | 6 | 12 | 143:113 | 64 |
3. | Spartak Moskva | 48 | 19 | 7 | 4 | 18 | 122:118 | 56 |
4. | Nižnij Novgorod | 47 | 20 | 1 | 7 | 19 | 117:113 | 49 |
5. | Podolsk | 48 | 9 | 6 | 13 | 20 | 121:149 | 43 |
6. | Soči | 47 | 13 | 5 | 5 | 24 | 110:131 | 41 |
KLUB | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Dynamo Moskva | 48 | 26 | 4 | 4 | 14 | 159:119 | 64 |
2. | Čerepovec | 48 | 18 | 10 | 7 | 13 | 127:114 | 63 |
3. | CSKA Moskva | 47 | 18 | 11 | 5 | 13 | 120:107 | 63 |
4. | Jaroslavl | 47 | 19 | 4 | 9 | 15 | 113:103 | 55 |
5. | Minsk | 47 | 18 | 5 | 8 | 16 | 138:144 | 54 |
6. | Riga | 45 | 9 | 5 | 9 | 22 | 93:143 | 37 |