Chabada a Brendl ve Švédsku skórovali

Stockholm - Martin Chabada pomohl gólem hokejistům týmu Lulea českého kouče Slavomíra Lenera k vítězství nad vedoucí Timrou 5:2. Ve švédské lize se prosadil i Pavel Brendl, jenž ale svou 21. brankou sezony pouze zmírnil prohru Mory na ledě Frölundy. Robert Kántor přispěl třemi asistencemi k výhře Färjestadu na ledě Skelleftey.

Lulea se díky výhře posunula na sedmé místo tabulky, zaváhání Timry nevyužil druhý HV 71, který po prohře 0:2 s Malmö dál zaostává o jeden bod.

Porážku v prodloužení musel strávit Roman Čechmánek v brance Linköpingu. Český gólman inkasoval ve třetí minutě nastaveného času a jeho tým podlehl Brynäs 1:2.

Výsledky - 25. kolo:
Djurgaarden - MODO Hockey 2:4, Frölunda - Mora 5:2 (za hosty Brendl 1+0), Linköping - Brynäs 1:2 v prodl., Lulea - Timra 5:2 (za domácí Chabada 1+0), Malmö - HV 71 2:0, Skelleftea - Färjestad 1:5 (za hosty Kántor 0+3).

Rusko

M o s k v a  - Podruhé za sebou český gólman Martin Prusek nedochytal v ruské lize zápas hokejistů Petrohradu. V utkání na ledě Podolsku byl dnes střídán po první třetině, kterou jeho tým prohrál 1:2. Po příchodu Maxima Sokolova si hosté nevedli lépe a podlehli 3:6.

Finsko

H e l s i n k y  - Hokejisté Kärpätu Oulu si udrželi v čele finské ligy pětibodový náskok před Hämeenlinnou poté, co dnes porazili Pelicans Lahti 4:2. Dvěma asistencemi se na výhře podílel útočník Michal Broš.

Na čtvrté místo se posunul tým Blues Espoo, který s pomocí Ladislava Kohna přehrál Lappeenrantu 4:2. Český útočník k vítězství přispěl jednou gólovou přihrávkou. Mezi střelce se dnes zapsal obránce Vladimír Sičák z TPS Turku, které ale podlehlo Ilvesu Tampere 2:3.

Výsledky - 30. kolo:
Ässät Pori - KalPa Kuopio 5:1, Blues Espoo - SaiPa Lappeenranta 4:2 (za domácí Kohn 0+1), Hämeenlinna - IFK Helsinky 3:2, Jokerit Helsinky - Lukko Rauma 4:0, Kärpät Oulu - Pelicans Lahti 4:2 (za domácí Broš 0+2), Tappara Tampere - Jyväskylä 1:3, TPS Turku - Ilves Tampere 2:3 (za domácí Sičák 1+0).

Švýcarsko

C u r y c h - Josef Marha a Václav Varaďa byli spolustrůjci vítězství lídra švýcarské hokejové ligy Davosu na ledě Zugu. Oba dali po gólu a Marha přidal asistenci a jejich tým vyhrál 4:3. Zápas ale rozhodl tři sekundy před koncem Kanaďan Alexandre Daigle gólem v oslabení.

V domácím dresu si trefu a finální přihrávku připsal Michal Grošek.

Výsledky 21. kola:
Ambri/Piotta - Langnau 7:1, Bern - Fribourg 8:1, Lugano - Ženeva 5:4, Rapperswil - Kloten 0:3 (Hamr 0+1), Zug - Davos 3:4 (Grošek 1+1 - Marha 1+1, Varaďa 1+0).