Petrohrad měl přitom skvělý vstup do zápasu, protože už v 17. sekundě otevřel skóre zkušený Maxim Sušinskij. Ještě do přestávky zvýšil produktivní Švéd Mattias Weinhandl a Sýkorův tým kráčel za body.
Sekundu před koncem druhé třetiny však jako první překonal Jakuba Štěpánka v petrohradské brance svým prvním gólem v dresu CSKA Petr Čáslava a nasměroval hosty k obratu.
Ten dokonali v závěrečné části Marek a autor vítězné trefy Nikolaj Pronin a prodloužili trápení týmu, jenž byl před sezonou považován za hlavního favorita KHL.
Vítězství za tři body se ve svém druhém duelu na lavičce Atlantu Moskevská oblast nedočkal trenér Miloš Říha, jenž po předchozím vítězství v prodloužení musel dnes strávit porážku 2:3 po nájezdech s Magnitogorskem.
Úspěch ovšem slavil třetí český kouč v soutěži Marek Sýkora, jehož Dinamo Minsk deklasovalo 5:1 Spartak Moskva na jeho ledě. O jeden z pěti gólů v síti Dominika Haška se zasloužil obránce Tomáš Mojžíš.
K výhře svého týmu přispěli gólem také Petr Vampola z Čeljabinsku a Josef Straka, jenž se v dresu Čerepovce prosadil proti Dinamu Riga už ve 29. sekundě a přidal dvě asistence.
Kontinentální hokejová liga:
Čerepovec - Dinamo Riga 4:2 (Straka 1+2)
Jaroslavl - Ufa 1:6
Nižnij Novgorod - Čeljabinsk 1:2 v prodl. (za hosty Vampola 1+0)
Petrohrad - CSKA Moskva 2:3 (za hosty Čáslava a Marek oba 1+0)
Viťaz Čechov - Dynamo Moskva 1:6 (za hosty Novák 0+1)
Atlant Mytišči - Magnitogorsk 2:3 po sam. nájezdech
Spartak Moskva - Dinamo Minsk 1:5 (Mojžíš 1+1)
Charlamovova divize
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Magnitogorsk | 17 | 9 | 4 | 2 | 2 | 61:46 | 37 |
2. | Kazaň | 15 | 7 | 3 | 1 | 4 | 51:39 | 28 |
3. | Chanty Mansijsk | 15 | 7 | 2 | 3 | 3 | 45:41 | 28 |
4. | Nižněkamsk | 15 | 6 | 2 | 0 | 7 | 43:40 | 22 |
5. | Čeljabinsk | 16 | 4 | 2 | 1 | 9 | 37:45 | 17 |
6. | Jekatěrinburg | 14 | 2 | 3 | 1 | 8 | 37:49 | 13 |
Černyševova divize
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Ufa | 16 | 7 | 4 | 2 | 3 | 71:53 | 31 |
2. | Omsk | 16 | 9 | 1 | 2 | 4 | 53:42 | 31 |
3. | Novosibirsk | 17 | 8 | 2 | 1 | 6 | 43:39 | 29 |
4. | Barys Astana | 17 | 8 | 0 | 3 | 6 | 54:55 | 27 |
5. | Chabarovsk | 17 | 4 | 1 | 2 | 10 | 36:52 | 16 |
6. | Novokuzněck | 17 | 2 | 2 | 3 | 10 | 34:62 | 13 |
Bobrovova divize:
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Dynamo Moskva | 16 | 11 | 1 | 1 | 3 | 52:30 | 36 |
2. | Dinamo Riga | 18 | 8 | 3 | 1 | 6 | 61:47 | 31 |
3. | Petrohrad | 17 | 4 | 4 | 3 | 6 | 50:52 | 23 |
4. | CSKA Moskva | 17 | 4 | 1 | 4 | 8 | 45:52 | 18 |
5. | Spartak Moskva | 17 | 5 | 0 | 3 | 9 | 39:53 | 18 |
Tarasovova divize:
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Čerepovec | 16 | 10 | 0 | 1 | 5 | 42:36 | 31 |
2. | Dinamo Minsk | 18 | 8 | 3 | 0 | 7 | 55:50 | 30 |
3. | Nižnij Novgorod | 15 | 6 | 4 | 1 | 4 | 36:28 | 27 |
4. | Jaroslavl | 15 | 8 | 1 | 1 | 5 | 50:47 | 27 |
5. | Atlant Mytišči | 15 | 3 | 2 | 5 | 5 | 27:34 | 18 |
6. | Viťaz Čechov | 16 | 1 | 0 | 4 | 11 | 30:60 | 7 |
Slovenská hokejová liga:
Zvolen - Slovensko 20 5:1 (Kovář 1+0, Škoda 0+1)
Tabulka
Z | V | VP | PP | P | S | B | ||
1. | Košice | 18 | 12 | 2 | 2 | 2 | 65:28 | 42 |
2. | Banská Bystrica | 18 | 12 | 2 | 2 | 2 | 61:33 | 42 |
3. | Slovan Bratislava | 18 | 9 | 2 | 2 | 5 | 57:37 | 33 |
4. | Zvolen | 18 | 7 | 2 | 4 | 5 | 56:45 | 29 |
5. | Poprad | 18 | 8 | 1 | 2 | 7 | 53:38 | 28 |
6. | Martin | 18 | 7 | 1 | 2 | 8 | 50:66 | 25 |
7. | Žilina | 17 | 7 | 1 | 0 | 9 | 46:54 | 23 |
8. | Trenčín | 17 | 6 | 2 | 1 | 8 | 39:57 | 23 |
9. | Skalica | 18 | 5 | 2 | 0 | 11 | 42:59 | 19 |
10. | Nitra | 18 | 4 | 2 | 2 | 10 | 43:56 | 18 |
Poznámka: Výsledky reprezentace do 20 let se jejím soupeřům započítávají do tabulky, ale tým samotný v ní nefiguruje.