V utkání proti USA se má ruský gólman Andrej Vasilevskij co ohánět.

Česká reprezentace

Čeští hokejisté prohrávají 0:1, Švýcary posílá do vedení Vincent Praplan.

Česká sestava v utkání se Švýcarskem.

Mrázek (Francouz) – Gudas, Šimek, Jeřábek, Krejčík, Kempný, Rutta, Šulák, Kundrátek – Plekanec, Sobotka, Voráček – Červenka, Kovář, Pastrňák – Birner, Vrána, Řepík – Horák, Hanzl, Zohorna.

Podívejte se na krásný gól švédského mladíka Williama Nylandera do branky slovenského výběru.

16.května 2017 v 14:46, příspěvek archivován: 16.května 2017 v 14:51

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Hokejisté Běloruska se rozloučili s mistrovstvím světa v Paříži těsnou výhrou nad Norskem. O výsledku 4:3 rozhodl obrat v závěrečných minutách. Bělorusové stejně skončili v tabulce skupiny B až za Norskem.

Finové prohráli s Kanadou a zůstali za Čechy. Bělorusové porazili Nory

přečíst článek

Aktuální výsledky: Švédsko - Slovensko 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) - Švédové se posunuli na druhé místo ve skupině A a udrží ho, pokud USA nebudou bodovat s Ruskem. Skupina B: Bělorusko - Norsko 4:3 (0:0, 2:1, 2:2).

Švédové už vedou nad Slovenskem pouze o jednu branku. Celý zápas sledujeme v podrobné on-line reportáži.

Němci postoupili přes Lotyše. USA přehrály Rusy, Slováci padli se Švédy

Čeští hokejisté zakončí základní část mistrovství světa přímým soubojem o druhé místo v pařížské skupině B se Švýcarskem. Celé utkání budeme sledovat v podrobné on-line reportáži.

Česko - Švýcarsko 1:3. Hokejisté přišli o druhé místo a jdou na Rusy

Je to docela paradox, ve volných dnech - tak jako v pondělí - trénují krátce a pilování přesilovek úplně vynechávají. A stejně v nich má česká hokejová reprezentace na mistrovství světa výjimečná čísla. Od začátku turnaje proměnila každou třetí, v posledních dvou duelech má úspěšnost 80 procent.

Česká síla v přesilovce. Trefí se hokejisté opět v početní výhodě?

Švédové opět vedou o dvě branky. Slováci jen těžko vzdorují náporu favorita.

16.května 2017 v 13:13, příspěvek archivován: 16.května 2017 v 13:17

Sweden restores the two-goal lead. Everberg scores. It's 3-1 Sweden. #SWEvsSVK

Na soupisku českého národního týmu na mistrovství světa byli před posledním zápasem ve skupině dopsáni obránce Libor Šulák a brankář Dominik Furch. Mladý bek by podle všeho měl dnes nastoupit v utkání proti Švýcarsku.

České změny: na soupisku dopsáni Šulák a Furch, Lev s Kolářem končí

Švédové zatím vedou nad Slováky 2:0. Převaha Seveřenů je ale nepřehlédnutelná.

16.května 2017 v 12:48, příspěvek archivován: 16.května 2017 v 12:53

Je členem zahajovací formace i elitního přesilovkového výběru. V každém utkání je na ledě průměrně osmnáct minut. I tak je útočník Tomáš Plekanec jediným Čechem, který na MS hraje od prvního utkání, bez jediného bodu. Ano, má 0+0.

Chodí na přesilovky, bilanci má 0+0. Herní pohoda není, cítí Plekanec

Disciplína, to na letošním mistrovství světa není silná stránka českého týmu. Hokejisté jsou na turnaji v Paříži až příliš často vylučovaní a byť se to zatím na výsledcích moc neprojevuje, ve čtvrtfinále to může být jinak.

Slabina, či přednost? Hokejisté hráli 27 oslabení a dostali jen dva góly

Útočník Tomáš Plekanec stále čeká na první bod na letošním mistrovství světa. “Herní pohoda trochu chybí, je to cítit. Ale vyhráváme, o nějaké body nejde. Samozřejmě, že bych byl rád, kdyby tam něco spadlo, ale třeba se trefé v moment, kdy to bude nejvíc potřeba.“

Kanadští hokejisté pondělní výhrou nad Norskem zajistili českému týmu jistotu čtvrtfinále mistrovství světa. Pařížská skupina se tím trochu vyjasnila, zbývá dořešit, na koho čeští hokejisté narazí. Jaké jsou varianty?

Koho do čtvrtfinále MS? Když Češi porazí Švýcary, vyhnou se Rusku

Francouzký hokejový útočník Antoine Roussel se s domácím světovým šampionátem rozloučil ve velkém stylu. V pondělním vítězném utkání se Slovinskem zaznamenal tři góly a jednu asistenci.

Rusové zůstavají na turnaji jediným neporaženým celkem. Podívejte se na jejich hladké vítězství nad Lotyšskem.

15.května 2017 v 23:35, příspěvek archivován: 16.května 2017 v 09:33

HIGHLIGHTS: @russiahockey_en remained unbeaten at #IIHFWorlds, with a convincing win over Latvia. More > https://t.co/C97F8B7YaM https://t.co/GWsWudzz9q

Čeští hokejisté si po roce opět zahrají čtvrtfinále mistrovství světa a jednou z otázek, která hýbe sportovní veřejností, je obsazení brankoviště. Má dostat přednost Petr Mrázek, nebo Pavel Francouz? Expertů z řad bývalých reprezentantů jsme se také ptali na výborné přesilovky v podání národního mužstva.

Kdo má chytat ve čtvrtfinále? Spíš Francouz, shodují se experti

Hlavní události jedenáctého dne hokejového MS si můžete připomenout zde.

20:15 Kanada - Finsko

Začíná dvanáctý den světového šampionátu, čeští hokejisté se utkají se Švýcarskem a výsledek zápasu napoví, jak dopadnou v pařížské skupině B a s kým se utkají ve čtvrtfinále.