Zahrada s obřím jezírkem a automatickou závlahou, manželčin splněný sen

Soutěž aktualizováno 
Zahrada, kde si musíte připadat jako na dovolené. Vzrostlé stromy poskytují dostatečné soukromí i stín, jezírko s hladinou o rozloze 300 m² láká ke koupání. Hebký trávník nemusíte zalévat, stačí spustit automatickou závlahu.

Pohled na celé jezírko, jehož rozloha je opravdu úctyhodná. Neztratilo by se ani v městském parku. | foto: Archiv soutěže

Lze ovšem předpokládat, že jako na dovolené si tu tak úplně nepřipadá manželka pana Dušana z Prahy, podle jejíž vize byla tato rodinná zahrada před třinácti lety založena. Právě ona se o ni totiž stará. Sama. A zvládá to i při práci.

Zahrada s obřím jezírkem

Manžel pak opečovávanou zahradu nafotil a přihlásil do aktuální soutěže Nejkrásnější zahrada. Na snímcích je její aktuální podoba, za třináct let se na tomto místě oproti původní podobě zahrady mnohé změnilo.

„Některé stromy vyvrátila vichřice, některé se přesazovaly s ohledem na potřebný životní prostor, aby se necítily stísněně,“ konstatuje pan Dušan. A opravdu prostorné jezírko prošlo před dvěma lety potřebnými úpravami a především technickým vylepšením.  

Velmi velkoryse pojaté jezírko má totiž hladinu o ploše 300 m² a před dvěma lety už volalo po vybudování nových čisticích zóny s pořádnou filtrací (systém Hydrobalance). Původní filtrační technologie už totiž nedostačovala.

Chcete si také zasoutěžit?

Sepište příběh své zahrady, prozraďte, jak na ní hospodaříte a jak ji užíváte, nafoťte ji a spolu s vašimi údaji (a adresou na území ČR) vložte do soutěžního formuláře

Jezírko tedy určitě bude mnoho dalších let dělat jen radost. Součástí jezírka i jeho okolí jsou i velké ploché pískovcové kameny použité jako lavice, které celý prostor zahrady příjemně sjednocují.

„Velké pískovcové kameny osazoval těžký jeřáb. Jeden z těch opravdu velkých se během usazování na místo z jeřábu uvolnil a rozbil se na menší kusy,“ popisuje pan Dušan, co se stalo impulsem ke vzniku původně neplánované skalky. Dnes celkový koncept zahrady příjemně doplňuje. 

Původně neplánovaná skalka, která dnes zahradu velmi příjemně doplňuje.
Záhony osázené stromy, keři i trvalkami jsou od trávníku pečlivě oddělené...

A aby měla zahrada opravdu vše co potřebuje, je zavlažována automatickým závlahovým systémem. Automat ovšem rodina postupně nahradila manuální obsluhou. Každý den je v letním období někdo z rodiny spouští či vypíná podle toho, jaká je aktuální předpověď počasí.

Výhry v soutěži Nejkrásnější zahrada

Komerční sdělení

Pro celkem deset výherců dvoukolové soutěže Nejkrásnější zahrada, kterou pořádá iDNES.cz se společností FAST ČR, je připraveno deset balíčků v celkové hodnotě téměř sto tisíc korun. Každý z 10 výherců tak získá tři zahradní pomocníky značky Fieldmann.

Benzínová rotační sekačka s pojezdem Fieldmann FZR 4608-B
Elektrická strunová sekačka Fieldmann FZS 2505-E
Akumulátorové nůžky na keře Fieldmann FZN 5101-A

1. Benzínová rotační sekačka s pojezdem (Fieldmann, FZR 4608-B)

Sekačka s ocelovým šasi a OHV motorem (139 cm3, 2,2 kW) si při sekání travnatých ploch poradí jak se sběrem (50l sběrný koš), tak se zadním odhozem či mulčováním. Bez problémů zvládne opečovávat trávníky až do rozlohy 1000 m2, výšku sečení lze nastavit jedinou páčkou do pěti různých poloh v rozmezí 25 -75 mm, záběr nože je 46 cm. 

2. Elektrická strunová sekačka (Fieldmann, FZS 2505-E)

Výkonná strunová sekačka s elektromotorem o příkonu 550 W a teleskopickou rukojetí vám pomůže dosekat místa, která jsou pro sekačku s pojezdem hůře přístupná. Žací hlava je osazena dvěma strunami, díky nimž dosahuje záběru sečení 30 cm, struna se posunuje poklepáním strunové hlavy o zem, úhel žací hlavy je díky kloubu nastavitelný.

3. Akumulátorové nůžky na keře (Fieldmann, FZN 5101-A)

Tento ideální pomocník pro úpravu okrajů trávníku a tvarování okrasných dřevin je novinkou roku 2019. Sklon rukojeti nůžek je možné nastavit do několika poloh pro pohodlnou práci. Dvě lišty jsou vyměnitelné, širší a kratší lišta je určena k úpravě okrajů trávníků, delší lišta k úpravě okrasných dřevin. Na jedno nabití vydrží pracovat cca 30 minut.

Autor:

Nejčtenější

Největší modelové kolejiště Království železnic je online na iDNES.tv

Míjející se vlaky

Království železnic je největší české modelové kolejiště, které simuluje tuzemský provoz vlaků. Stávající plocha...

Chtěl bydlet v lese. Tak postavil dům na kraji města a kolem vysázel stromy

Jezírko má plochu zhruba 1 000 metrů čtverečních, lesní porost okolo vznikl...

Takový malý soukromý les si pro sebe a svou rodinu založil na okraji Pardubic pan Milan. Takzvaně na zelené louce,...

Spěch je pro přípravu steaků smrtící, míní šéfkuchař Volšička

Jan Volšička z Pohostince Monarch

Vede Pohostinec Monarch v Praze, který se pyšní zvláště vyzrálými hovězími steaky. Přesto neoznačuje svoji restauraci...

Tatarák s koňakem i indické kari. Uvařte si oblíbená jídla Karla Gotta

Takto si Karel Gott užíval v restauraci u italského kuchaře Emanuela Ridiho.

Karel Gott, který 14. července slaví životní jubileum, nepatří k vybíravým celebritám. Miluje tradiční česká jídla, ale...

Statek v malebném údolí s rozlehlou zahradou, které dopřávají volnost

Jezírko v zahradě založili rodiče před třiceti lety. (Statek v údolí na...

Téměř tři čtvrtě hektaru na jihovýchodním svahu a na něm zpustlá zahrada se starými třešněmi. To byla před třiceti lety...

Další z rubriky

Když ho osázela, brněnský zelený vnitroblok ožil. Zalévají ho dešťovkou

Zahrada ve vnitrobloku najednou láká obyvatele domu k tomu, aby na ní trávili...

Zahrada v jednom z největších zelených vnitrobloků v Brně prý kdysi asi bývala krásná, ovšem léta bez údržby a zájmu...

ANKETA: Výběr pěti nejkrásnějších zahrad z prvního kola soutěže

Vyberte z našich soutěžních zahrad až tři takové, které se vám opravdu zalíbily...

V prvním kole soutěže Nejkrásnější zahrada se nám sešla řada opravdu nádherných míst. Ozeleněná střecha na sídlišti...

Čtyři různé zahrady s jezírky. S výhledem do kraje i na samotě u lesa

Čistě přírodní koupací jezírko je na kopci s nádherným výhledem do okolí....

Z příspěvků zaslaných do prvního kola soutěže Nejkrásnější zahrada jsme pro vás tentokrát vybrali čtyři naprosto různé...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz