Diskuse k článku

Děti chtějí na zahradě pomáhat. Tak je nechte, to se jim neztratí

Už v malých dětech můžete povzbudit sklon k zahradničení. Chtějí-li pomáhat na zahrádce, nechte je. Vyhraďte jim záhon, který si budou opečovávat samy. Ale vyberte jim rostliny, u nichž rychle uvidí výsledky svého snažení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

habr

Odstranit jedovaté rostliny ze zahrady

do doby než děti dostanou rozum nepovažuji za moudrou radu. zejména pokud se jedná o dřeviny.  Ale pokud oplocujeme bazén a další "nebezpečné" prvky na zahradě, není od věci tyto rostliny oplotit taky nebo včas otrhat jedovaté plody apod. Jistě - není to těch několik let na zahradě "in", ale jednak účel světí prostředky a jednak pokud chceme odstraňovat, tak se nemusíme dočkat krásy starších - větších dřevin.  Popravdě - pokud přistoupíme na metodu - odstranit, tak to už je lepší nesázet, protože malé děti mohou na zahradu chodit desetiletí.

A mám zato, že mnoho keřů s nejedlými plody umí na podzim a  zimě udělat hodně parády. Tak proč je nenechat růst a jen na nějaké časové období je od dětí neoddělit. Podstané je také od samého počátku děti učit co v zahradě a v přírodě smí a nesmí do pusy strkat. Oddělit užitkovou zahradu od okrasné atd.

0/0
31.5.2011 1:29

Benzin Petrolejovič Naftěnko

Re: Odstranit jedovaté rostliny ze zahrady

Neberte je tady vážně. Vsadím se, že autorka nemá ani truhlík s muškátama.

0/0
31.5.2011 5:53

habr

Re: Odstranit jedovaté rostliny ze zahrady

Jestli autorka má či nemá truhlík s muškáty nevím. Ale zcela běžně se lidi bojí vysadit na zahradu tisy, přestože to jsou jedny z nejlepších jehličňanů na živý stříhaný plot. A stejně tak se bojí do zahrady vysadit jiné rostliny o kterých se dočtou, že jsou jedovaté. Myslím, že je to jen zbytečná panika, že období dětské zvídavosti se dá překlenou různými mechanickými zábranami a hlavně výchovou aby netrhaly co neznají. Ale třeba kombinace černého rybízu, černého jeřábu, či kanadských borůvek z některými druhy třeba zimolezů může být u neodpovědných zahrádkářů pro děti fatální záměnou.

0/0
31.5.2011 7:27

callid

Re: Odstranit jedovaté rostliny ze zahrady

Souhlsím s vámi, že tisy jsou jedny z nejlepších jehličnanů na stříhaný živý plot.  Navíc z plodů tisu je výborná marmeláda.

0/0
31.5.2011 9:44

Pejsátko

Re: Odstranit jedovaté rostliny ze zahrady

Je to opravdu zbytečná panika. Když jsem byla malá, měli jsme na zahradě i malý tis (teď už mě dávno přerostl), nebyl nijak ohraničen a nikdy se jím nikdo neotrávil. A že se tam pohybovalo dětí dost.

0/0
31.5.2011 10:51

Scarlett from Scottland

Re: Odstranit jedovaté rostliny ze zahrady

já teda nevím. Vyrostla jsem na ohromné zahradě se spoustou stromů, keřů, květin, zeleninou atd. a nikdy jsem se neotrávila :-)

0/0
31.5.2011 11:30

Jean-Luc Picard

Re: Odstranit jedovaté rostliny ze zahrady

To máte složité. Stejně jako oplotit bazén dokud se děti nenaučí plavat. I dobrý plavec byv hozen znenadále do vody, či neočekávaně tam spadnuvší může utonouti. Jde o šok, nepřipravenost, náhodné vdechnutí vody, křeč hrdla a udušení.

Stejně tak by bylo třeba pokácet stromy, aby na ně nelezly děti a následně nespadly či si nepokazily žaludek nezralým ovocem.

0/0
31.5.2011 12:36

Jan__K

Re: Odstranit jedovaté rostliny ze zahrady

..obyčejná rebarbora je hoodně jedovatá... to by nakonec člověk na zahradě neměl nakonec nic.

Snad jedině podstrčit něco, co neni jedovaté, a chutná jim to víc. Vím o dítěti, co mu extrémně šmakovaly slepičince. :-)

0/0
31.5.2011 14:52

Najdete na iDNES.cz