Diskuse k článku

VIDEO: Slimáky na zahrádce vysbírají žáby a na hnojení je hnůj

Chemii farmář nepotřebuje, na škůdce ani na hnojení. Pro pěstování plodin musíte umět využívat kosmické vlivy a hnojit stačí přírodními prostředky. To všechno tvrdí farmář Vlastimil Kadeřábek se Sklenařovic, který hospodaří v horském údolí bez sítí a elektřiny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

wrah

Skleník

Kamarád mi doporučoval se dohodnout a někým na sběrném dvoře, aby mi zavolal, až jim z nějaké celkové rekonstrukce paneláku dovezou sprchové zástěny. Pořizovací cena je za odvoz, vždy půlka je pohyblivá, čili pokud se připevní jen polovic, tak je dostatek "otevíretelných oken", jde skrz to světla víc jak dost.. A snadno se jich sežene i na dost velký skleník.

0/0
21.3.2011 13:29

kajak v zakoně

Re: Skleník

kamarád tě podvedl.. Sprchové zástěny se jak známo dělají matné.., takže zase málo světla..:-/

0/0
22.3.2011 23:01

Pravá Míra

ještě chybí postup

stanovení dnů výmočních a výse*;-Dních

0/0
21.3.2011 12:21

untermenschvonsocdem002

pan má na farmé hárem

je to prostě podivín, ale proč né neni na obtíž a za dlouhých zimních večeru muže obdelavát sve brigádnice a kozičky. ale co mě podivuje tak to je uroveň a výber článku ze strany Idnes,redakce Idnes je nějaká zmatená ;-D

0/0
21.3.2011 9:30

Shumway

Re: pan má na farmé hárem

třeba se holky nechají i odháčkovat, bio je zkrátka v módě. nebydlim sice v krkonoších, jenom na vysočině, kolem 600mnm. zkušenost je taková, že skleněný skleník +  jeden dočasný ze starých okenních křídel funguje bezvadně. ze samotných králičích bobků sklidíte brambor tak akorát do polívky. třešně nemáme, protože stromy drtí monilioza- postřik nepřipadá v uvahu, protožese prostě nevyplatí, hrušky žere rez, protože je holt móda jalovců a tují, jablka bud ničí strupovitost ,staré odrůdy zase králíci, protože strýmka ani kožeňák se k ničemu jinému nehodí. to už má víc chuti kyselé zelí

0/0
21.3.2011 18:54

techpriest

?????

Vysev obili a peceni chleba podle polohy planet, sobestacnost s dotacemi, vytezene a spotrebovane uhli/ropa/arsen/kadmium/... na vyrobu a dopravu toho solarniho panelu (to jestli je provoz taky dotovany, uz snad ani radsi zminovat nebudeme). Ma smysl jeste neco dodavat?

To budete psat o kazdem poloblaznovi, ktery VERI, ze lze zit bez spotreby prirodnich zdroju? No nelze, to by bylo perpetum mobile a kazdy zivot znamena spotrebu nejakych zdroju. V jeho pripade dokonce vetsi, nez je nutne - elektrina vyrabena solarnim panelem, prizemz je urcite pripojen na sit, protoze jinak by byl v podstate bez elektriny.

Ale tak tenhle aspon neni spolecnosti nebezpecny, coz uz se neda rict o "novinarich" produkujicich tyhle zvasty jako "dotovana sobestacnost".

0/0
21.3.2011 9:22

Ardan

Re: ?????

Se nediv, skrytá reklama Primy. Já se taky nachytal.

0/0
21.3.2011 10:05

marek62

Re: ?????

Proc by byl bez elektriny, vzdyt muze nabijet akumulatory a pres menic si vyrobi 220 V. Na nabiti notebooku nebo mobilu to staci. Vecer to jisti petrolejka :-)

Treba tady: http://eshop.neosolar.cz/solarni-system-100w-bonus-zdarma

0/0
21.3.2011 13:58

chicocheco

Re: ?????

S dotovanou soběstačností taky nesouhlasím... ale žít nezávisle lze. Zkuste si něco najít o Michaelu Reynoldsovi a Earthship. Pokud by se něco stalo s civilizací, tihle lidi jsou jedni z mála, co mají nějakou šanci to přežít, pokud nebude důvod pádu civilizace pád meteoritu nebo radiace. Sice zatím jezdí autem, ale jenom proto, že chtějí a zatím i mohou cestovat. Jakmile dojde ropa, zůstanou ve svých domovech a na korbě nepojízdného džípu budou mít třeba kompost. Ale přežijou.

0/0
21.3.2011 21:01

flames828

Re: ?????

Super, takže všichni vychcípáme na ´něco, na co bezpečně chcípnou všichni mimo Reynoldse´(což samo o sobě dost omezuje množinu možných vymření civilizací, uvažte). Taktéž všude chcípne všechno, kromě kompostu pana Reynoldse(enormně omezená skupina možných zániků civilizace)  a ten člověk pak sám zůstane ve svém skleníku nezávisle na čemkoliv, teda do doby, než se rozhodně se oběsit, nebo prostě umře, čímž dojde ke konci civilizace. Blbost.

0/0
25.3.2011 14:14

chicocheco

Re: ?????

Jsou určité věci, které k pádu civilizace přispějí "zvnitřku": může to být třeba i důsledek ekonomické krize. Lidé jsou v 95% nezodpovědní a v 99,99% závislí na současném systému globálního hospodářství. Jenomže nic netrvá věčně. Nezodpovědní lidé si půjčují na dluh, protože je trh nutí ke konzumnímu životu a oni jsou otroky vydělávání a zabezpečování "lepšího života svých potomků". Jenže co když už nic lepšího nepřijde? (A je to čím dál pravděpodobnější.) Bude málo ropy, draží cestování, včetně dojíždění do práce, klimatické změny jsou také pozorovatelné na extrémech počasí posledních let, málo uhlí a ostatních komodit. Peníze už nemají hodnotu a jejich strmý pád může způsobit cokoliv. Navíc jsou z 90% virtuální. Prostě civilizace jedná naprosto nezodpovědně a pouze lidé, kteří se na ní naučí žít co nejméně závisle, mají nejvyšší pravděpodobnost přežití. Pokud tedy bydlí v dostatečné vzdálenosti od lidí nezodpovědných, kteří se v případě pádu systému budou chtít zachraňovat rabováním.

0/0
25.3.2011 14:27

horší než komunisti

Re: ?????

z moderního soláru se vložená energie během pár let vrátí, takže ve výsledku spotřebovává jen energii ze Slunce, to je zdrojem

0/0
31.3.2011 14:29

kocurstvo

..

Lidi čtete... Za chvíli nastane, díky Kalouskům a jim podobným, doba, kdy to všechno budete potřebovat umět taky, abyste přežili...

0/0
21.3.2011 8:39

Kousavka

Samostatnost

Ano, je zcela samostatný, živí ho jen to, co si sám vypěstuje, a dotace = peníze od jiných lidí. V tom případě můžou Romové tvrdit, že nepobírají sociální dávky, ale státní dotace na živobytí.

0/0
21.3.2011 8:18

Fikos

Re: Samostatnost

Jen jim chybí ty kozy a ta dřina ;-)

0/0
21.3.2011 9:23

Salada

Re: Samostatnost

S Romama bych to vůbec nesrovnával. Tam stát zpět nic nedostane. U zemědělců (takových to ) je to trochu jiné. Dostávají dotace třeba na to, že se starají o louky. Kdyby se nestarali, za chvíli by to zarostlo vším možným. Jedná se právě o horské oblasti kde by se ta louka normálně neuživila.

0/0
21.3.2011 10:29

mam.kvalitni.nazory.2

Tak jestli nekdo prezije 3 svetovou, tak je to

prave tenhle borec.

0/0
21.3.2011 6:43

f0rr35t

Re: Tak jestli nekdo prezije 3 svetovou, tak je to

;-D Přežije hlavně ten, kdo bude dostatečně daleko od válečné zóny, schopnost podojit kozu v tom nebude hrát tak důležitou roli. A kromě toho se tohle primitivní hospodářství naučí každý - když půjde o život.

0/0
21.3.2011 12:33

abraxas134

Ale to umí každej, takhle si ulevovat mobilem a solárem

to je jako chodit po zemi pěšky, akorát mezi galaxiemi se přepravovat pomocí kosmické lodi...

0/0
21.3.2011 6:37

Najdete na iDNES.cz