Můžeme se k pálivým chutím projíst? Proč někomu pikantní jídlo nic nedělá, zatímco jiný se po něm loučí se životem?
Na druhou otázku neznám odpověď, ale jisté je, že na pálivou chuť se dá postupně zvyknout. Pálivá složka kapsaicin je navíc zdravá a dodá chuť každému jídlu. Pamatuju si, když jsem poprvé ochutnala indickou odrůdu Bhut Jolokia v těstovinách. Byl to šok, ale ještě než odezněl, chtěla jsem to zažít znovu. Kapsaicin působí euforicky a myslím, že na něm může vznikat i jistá závislost. Já už si například nedokážu představit rizoto bez našeho mangového čatní nebo kimči.
Přijíždí sem řada turistů a pěstírna chilli by mohla být mezi vinařstvími příjemnou zastávkou a ochutnávkou. Mimochodem – víte, že s kocovinou je tolerance na pálivé jídlo větší?


















