Násilník, alkoholička či drogový kurýr. Tak vypadají zvířecí kriminálníci

  • 0
I zvířata mohou figurovat v kriminálních kauzách jako klíčoví svědci nebo přímo pachatelé. Například jedna věčně opilá opice napadla stovky lidí a mimo klec se už nepodívá. Proti popravě medvěda, který pokousal turisty, tisíce lidí podepisují petici, píše týdeník 5plus2.

Opičí alkoholička terorizovala okolí, dostala doživotí

Opička má na svědomí útoky na 250 lidí lidí.

Agresivní opice z indického Kanpuru měla na nápravu celé tři roky. 

Týdeník 5plus2

Každý pátek zdarma

5plus2

Čtení o zajímavých lidech, událostech a nevšedních akcích v regionech.

Tak dlouho vyčkávali zaměstnanci zdejší zoo, než se před několika týdny definitivně rozhodli, že šestiletá samice makaka jménem Kalua zůstane v doživotní izolaci v kleci a na svobodu už se nepodívá. 

Opička, která byla původně domácím mazlíčkem, má na svědomí útoky na celkem 250 lidí, přičemž jedna z obětí opičí útok nepřežila. Její majitel ji navíc naučil popíjet alkohol, což mělo dokonce vést k závislosti zvířete.

Atakům chlupaté agresorky učinili přítrž před třemi lety právě ošetřovatelé zoo, když se jim nebezpečnou němou tvář podařilo odchytit. Místním tím značně ulevili.

Kočičí drogový kurýr zmizel, soudu tak chybí klíčový svědek

Kočku, která pašovala drogy do vězení, se nikdy nepodařilo dohledat.

V hodně špatné společnosti se pohyboval jistý ruský kocour, který měl sehrát jednu z hlavních rolí v případu pašování drog do ruské věznice v Tule. Mazlíček, který podle svědectví několika vězňů fungoval jako drogový kurýr, pronášel do útrob nápravného zařízení zakázaný kontraband připevněný za obojek. 

Vyšetřování, pro které byl kocour klíčový, bylo však loni předčasně ukončeno. Ze zookoutku, kde vyčkával na proces, totiž údajný mňoukající kurýr zmizel.

Prý se zaběhl. Bez něj nebylo možné prokázat, zda bylo pašování drog pomocí kočky vůbec proveditelné.

Proti jeho popravě se postavil i ministr

Medvěd hnědý je největším evropským predátorem.

Za napadení dvou mužů při procházce přírodou si měl vysloužit trest smrti medvědí útočník z italské alpské provincie Trentino – 59letý muž a jeho 28letý syn se šelmě ocitli tváří v tvář, když si vykračovali po turistické cestě. 

Medvěd se nejprve zakousl mladšímu z dvojice do nohy a poté, co se starší muž pokusil syna chránit, obrátil chlupáč svou pozornost na něj. Otec skončil se třemi zlomeninami, než se šelmu konečně podařilo zahnat hlouběji do lesa.

Italské zákony jsou v takových případech nekompromisní. Zvíře, které napadne člověka, má být podle nich utraceno. 

Úřady chtějí pomocí DNA z chlupů a slin zjišťovat, o kterého konkrétního jedince šlo. Podle zatím posledních zpráv se ale pachatele stále nepodařilo vypátrat. 

Na stranu medvěda se mezitím postavila veřejnost. Petici za zrušení trestu smrti podepsalo letos v červnu na 15 tisíc lidí a proti utracení se postavil také italský ministr životního prostředí. Podle něj totiž mohlo jít o medvědí matku chránící svá mláďata.

Nejdřív chránil drogový gang, poté nastoupil u policie

Pes se dal do policejních služeb.

Ze zločinecké dráhy na stranu práva „přeběhl“ pes jménem Pecas, který původně patřil jednomu ze členů kolumbijského drogového gangu. Pecas byl sice původně vycvičený, aby chránil svého zločineckého pána, ale poté, co policie němou tvář zadržela během razie, přešel na stranu zákona. 

Zatímco jeho majitel Cesar Martinez putoval za mříže za organizaci pašování kokainu do Střední Ameriky a další zločiny, Pecas se dostal do policejního výcvikového programu. Trenéři si pochvalovali zejména jeho skvělý čich ocenitelný při pátracích misích.