Krmení žirafy Elišky | foto: Eva Ivanovová

Fotosoutěž Zoo Praha vstupuje do další fáze. Vyberte nejlepší fotky

  • 0
Zoo Praha už poněkolikáté vyhlásila soutěž pro své návštěvníky, kteří během návštěvy zahrady fotografují a chtějí se o své fotky podělit s ostatními. Během víkendu odborná porota složená ze zaměstnanců Zoo Praha vybrala z každé kategorie pět nejlepších snímků a vy teď budete mít možnost hlasovat, který z nich je nejlepší.

Porotu tvoří fotografující zoologové, grafici, publikační a marketingoví pracovníci a externí předseda poroty, profesionální fotograf Václav Šilha. Soutěž je rozdělena na tři kategorie: foceno mobilem, profi foto a foceno dětmi.

V dřívějších ročnících byla pouze jediná kategorie, což v jistém smyslu znevýhodňovalo amatéry před profesionálními „lovci“ snímků s aparáty za desítky tisíc korun.

Fotogalerie

Proto letošní rozčlenění na kategorie, z nichž se každá ještě dělí podle různých témat a objektů na snímku. Podkategoriemi jsou směry, které chce zoo propagovat v rámci vnější komunikace. 

„Zároveň jsou zde zvoleny zvířecí druhy, které fotografové v předchozích ročnících příliš nepreferovali (například koně Převalského, tučňáci nebo sloni) či aktuální témata v podobě snímků přírody v pražské zoo,“ řekl Vít Kahle ze Zoo Praha.

Podle něj bude možné vyhodnotit více výherců, kteří získají hodnotné ceny od partnerů jednotlivých kategorií i od samotné pražské zoo, jako jsou vstupenky, předplatné časopisu Trojský koník či dárkové tašky.

„Největším lákadlem pro naše fotografy je však možnost uplatnit svůj snímek v rámci komunikace Zoo Praha, ať už na výstavě nejlepších snímků na iDNES.cz, v areálu samotné zoo nebo v kolekci dárkových předmětů, kterou tvoří pohlednice, pexeso a podobné předměty,“ dodal.

Pod sebou najdete devět podkategorií, ve kterých můžete metodou hlasování líbí/nelíbí vybrat nejlepšího kandidáta v dané oblasti. Váš hlas tak významně ovlivní rozhodování poroty, která se spojí také s hlasováním návštěvníků zoo. To bude probíhat od pátého listopadu. Podrobnější podmínky zoo soutěže najdete zde.

Pokud chcete hlasovat pro jednotlivé fotografie, máte možnost proklikem do jednotlivých galerií, v nichž jsou semifinalisté všech kategorií.

1. Galerie Frofi foto – vlastní tvorba

2. Galerie Profi foto – příroda v zoo

3. Galerie Profi foto – kůň Převalského, slon indický, tučňák Humboldtův či jakékoli zvíře z pavilonu Afrika zblízka

4. Galerie Profi foto – enrichment

5. Galerie Foceno mobilem – vlastní tvorba

6. Galerie Foceno mobilem – příroda v zoo

7. Galerie Foceno mobilem – kůň Převalského, slon indický, tučňák Humboldtův

8. Galerie Fotí děti do 9 let

9. Galerie Fotí děti 10–15 let