Diskuse k článku

Bikiřino mládě zůstává v inkubátoru, má potíže s termoregulací

Chovatelé v Zoo Praha se rozhodli, že mládě Bikiry zatím zůstane v inkubátoru. Přestože původně plánovali, že by se ho ve středu dopoledne pokusili navrátit matce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

urceno ke smazani

Re: Tihle negroidé...

kdyby nebyla cerna ale bila tak vypada podobne jako ty kdyz ses narodil. jelikoz je cerna jak cernoch, tak holt vypada jako maly cernousek..

a cekal si snad neco jineho od prirodniho druhu, ktery je tvuj druhy nejblizsi pribuzny, inteligencne dosahuje vyse prumerneho americkeho prezidenta a mas s nim spolecneho 98,6 procent genomu? stacilo aby se u tve matky pomichalo v brise par chromozomu a vypadal si uplne stejne :-)

0/0
9.11.2011 20:22

bodlinka

Myslím si

že my měli mládě vrátit zpátky do pavilonu a prostě počkat jak se to vyvine. Přinejhorším uhyne - ale bude to stejné jako s těmi tygry v Liberci, zkušenost pro matku, Richard jí udělá další. Když bude mládě v pavilonu, je tam šance že se v Bikiře objeví mateřské pudy, nebo že se mateřské pudy projeví u některé další samice. Když zůstane v inkubátoru, vyroste z něj deprivant který nikdy pořádně nezjistí, že je vlastně gorila.

0/0
9.11.2011 13:39

-Komedie-

Re: Myslím si

Hloué kecy. Gorilek odchovaných v "náhradní" rodině, protože je nezkušená matka nechala být, je "spousta". A žadní deprivanti. Nepleť si prosím gorilu se slonem.

0/0
9.11.2011 14:35

?_?

Re: Myslím si

Já bych se odchovu v náhradní rodině bála. Znáte příběh goriláka Ponga? V roce věku odchycen ve volné přírodě, pak pobýval v rodině Katarského šejka spolu se šimpazicí, stal se miláčkem šejkových dětí. V pubertě se stal neovladatelným agresivním, proto byl přesunut do Prahy. Ale chování goril mu bylo cizí. Podle názorů ošetřovatelů pak při evakuaci goril před velkou vodou ho ostatní gorily ( nejspíše vedoucí samec Tadao ) nepustili do evakuační věže.

Otázkou je, co by v případě prazškého mláděte znamenal umělý odchov. Nejlepší by bylo, aby zůstal v kontaktu s matkou pod dohledem ošetřovatelů s možností zasáhnout. Ale dokud nebude v pohodě po zdrav. stránce, tak to asi nebude. Další možností by bylo, aby se o něj postarala jedna z "tet"- zůstal by tak v kontaktu se svým dvorem a Bikira by leccos okoukala.

0/0
9.11.2011 16:48

zuzuzakelin

Re: Myslím si

jasně to jsou názory to by člověk blil ono jde o velice ohrožený druh každé narozené mládě je velký zázrak a někdo si tu napíše přinejhorším uhyne opravdu některé lidi kteří si hrají na odborníky by si měli koupit člověče nezlob se a do takových vážných věcí jako je tato by se neměli pouštět nevim jestli je mi z Vás špatně nebo do breku,každopádně držím palce aby to miminko zvládlo a vyrostlo ve statnou gorilu jsem holt asi měkká ale já třeba u toho počítače včera brečela tak mě teď tady ty názory dostávají do kolen jak můžeme my lidi být tak hloupý a zlý

0/0
9.11.2011 17:56

qwertza

Mládě potřebuje mámu

Máma je prostě máma, její srst a mateřské mléko zajišťují mláděti teplo, nasycení a bezpečí. Inkubátor je sice v případě poruchy termoregulace důležitý, ale mateřská náruč se dá jen těžko nahradit. Příroda se prostě ošálit nedá. Jinak mě docela udivilo, že se mláděte neujala jiná z gorilích matek, třeba Kijivu, máma Moji a Tatu, která ještě svého třetího potomka kojí, nebo Shindy či Kamba (obě si v minulosti rády půjčovaly Kijiviny dětičky). Byl to včera večer v gorilím pavilonu pěkný horor, řvoucí mimčo a s gorilama to skoro nehnulo. Možná proto, že Bikiru tak úplně nepřijaly a tak jim její mládě bylo šumafuk. Hlavně, aby gorilka přežila...:-)

0/0
9.11.2011 13:05

cassul

Re: Mládě potřebuje mámu

Osobně znám Pavla Brandla a předpokládám, že on i všichni ostatní experti na místě tyhle všechny argumenty dobře znají a berou je v úvahu při rozhodování, co je v ten který okamžik nejlepší. Tyhle řeči od počítače, co by se mělo dělat, mi přijdou zkrátka hloupé.

0/0
9.11.2011 13:47

Lukke-Luk

Re: Mládě potřebuje mámu

Měl/a by ses vydat do ZOO a poradit jim! :-)

0/0
9.11.2011 17:22

rosalia

Re: Mládě potřebuje mámu

já myslím, že pudem poznaly, že mládě není normální - stejně jako matka v Ostravě nepřijala svého slonečka . A proto se k němu neměly a bylo jim to fuk.

0/0
10.11.2011 7:58

rosalia

a nezavinila to zvědavá tlupa opic

která tam za miminem vlezla a Bikira se lekla a utekla - bylo toho na nimoc. Možná, kdyby tam zůstala sama v klidu - "bez čumilů", byla šance

0/0
9.11.2011 11:53

Ovka

Re: a nezavinila to zvědavá tlupa opic

Miluju tyhle co by, kdyby.

Zdravím všechny světové odborníky na porody goril :-(

0/0
9.11.2011 11:59

fearofthe

Re: a nezavinila to zvědavá tlupa opic

Taky je mám nejradši. Chtěl bych být jako oni :-/

0/0
9.11.2011 12:39

gaisaka

Re: a nezavinila to zvědavá tlupa opic

...čímž chcete nenápadně naznačit, že tím pravým odborníkem jste Vy, že...

takový mám zas nejradši já.

Ale člověk by až nečekal, jak ho parta goril chytne.. Škoda, že nemáme žádný domácí, český druh opic,)

0/0
9.11.2011 14:52

roedor

Re: a nezavinila to zvědavá tlupa opic

gorily jsou ve volné přírodě jistě samotářky:-P

0/0
9.11.2011 13:22

Jana Kleinová

Re: a nezavinila to zvědavá tlupa opic

Já si myslím to samé. Biki se zezačátku k mláděti sehnula, ale pak se přiblížily ostatní a ona utekla. Utíkala před nimi i před porodem. Je mi jí líto.

0/0
9.11.2011 13:33

Najdete na iDNES.cz