Hobby.cz

Co letos chystají hvězdy pro vaši zahradu, domov, kondici i koníčky?

aktualizováno 
Každý životní přelom vyžaduje dvě věci: zhodnotit vše, co bylo, a naplánovat to, co bude. Pokud by se navíc ještě podařilo poučit se z chyb, které jste udělali, a dát si předsevzetí, že se něčeho takového už nikdy nedopustíte, bylo by to naprosto nádherné. Zkusit to lze i podle horoskopu magazínu DOMA.

Horoskop pro vaši zahradu, dům, koníčky a kondici pro rok 2019 | foto: Koláž - iDNES.cz

Horoskop pro vaši zahradu, dům, koníčky a kondici pro rok 2019

Po loňském roce, kdy Jupiter harmonoval se Saturnem, takže byl jako stvořený pro realizaci dlouhodobých plánů, se teď situace změní. Jupiter se dostává do kvadratury s Neptunem a vytváří stav, kdy i ti nejrozumnější lidé ztrácejí smysl pro míru. Pod jeho vlivem vznikají z dosud normálních zahrad zámecké parky, na domácí stropy se lepí štuky a před branku se staví kamenný lev.

Potíž je v tom, že se Jupiter v prosinci přesune do Kozoroha. A nešťastný stavitel zjistí, že na dotažení svých ctižádostivých plánů nemá peníze. Chcete-li se takovému osudu vyhnout, přemýšlejte a počítejte.

Není to sice moc romantické, ale jiná cesta není. Kdo to zvládne, nebude mít sice zámek, ale zase bude spát dobře a bez obav. A to je přece nejdůležitější, ať už si právě pro vaše znamení nový rok přichystal cokoliv.

BERAN 21. 3. – 20. 4.

ZAHRADA: Počítejte s tím, že se zahradě budete věnovat daleko méně než obvykle. Jupiter, který prochází vaším sektorem dalekých cest, vás požene do světa. I tam však budete hledat inspiraci, která k vylepšení vaší zahrady poslouží. Dejte si jen pozor, abyste si na místním trhu v nadšení nekoupili rostliny, které se nesmějí vyvážet. Byli byste sice slavní, ale platili byste za to nehoráznou cenu.

DOMOV: Na zásadní změny v zařízení domácnosti to nevypadá, ale na mírná vylepšení ano. Z každé cesty, a že jich letos bude, si přivezete nějakou památku. I v tomto ohledu však budete originální. Zatímco si jiní kupují drobné maličkosti, vy si na bleším trhu pořídíte rovnou stůl a k němu židle. S transportem budou sice trochu problémy, ale to berete jen jako další dobrodružství.

Do nového roku si nejprve naplánujte příjemné věci

Naplánujte si do nového roku nejprve to hezké, ať se máte stále na co těšit.
Nový rok

ZDRAVÍ A KONDICE: Energie máte na rozdávání a vitalitu vám lze jen závidět. Právě proto nesmíte zapomínat, že kromě aktivity potřebujete i relaxaci a stejně důležitá je průběžná péče o vaše zdraví. Na to, že byste choroby přecházeli, raději zapomeňte. Z neléčených zdravotních potíží se může stát chronická záležitost a té byste pak museli věnovat daleko víc času, než by se vám líbilo.

KONÍČKY: Jde o rok, v němž budete až do začátku prosince překypovat energií. Do všeho nového se vrháte s nadšením a beze strachu. Je docela možné, že vyzkoušíte potápění, horolezectví nebo jiné náročnější sporty. Kromě toho se však máte šanci naučit i něco, co vás baví a co by se časem mohlo proměnit ve vaše další pracovní zaměření. Vyzkoušejte a přesvědčte se, že jste opravdu dobří.

BÝK 21. 4. – 20. 5.

ZAHRADA: Inspirací pro vás budou návštěvy u vašich kamarádů. To, co u nich uvidíte, se vám bude líbit natolik, že to zatoužíte mít doma. Než si však budete stoprocentně jisti, přemýšlejte, zda realizací svého nového nápadu nerozbijete dosavadní koncept své zahrady. Z nápadů, které u přátel uvidíte, si vyberte takové, které se vám líbí, ale které nic nemění definitivně.

DOMOV: Veškeré vylepšování domova si nechte na prázdniny, kdy budete mít na realizaci svých záměrů spoustu času díky dlouhým dnům. Počítejte však s tím, že všechno bude probíhat pomaleji, než jste si představovali. Není to proto, že byste nepracovali, ale proto, že k původní opravě omítek a malování přibude ještě i nová elektrika a podlaha. Práce bude fůra, ale výsledek bude impozantní.

ZDRAVÍ A KONDICE: I když pracujete naplno, protože to stejně ani jinak neumíte a práce vás baví, je potřeba, abyste si našli čas i na relaxaci.Jestli vás potkají potíže s klouby, zejména s koleny, zajděte si k lékaři nebo rovnou na rehabilitaci. Když na vás bude chtít vyzkoušet nějakou novou metodu, neváhejte a souhlaste. Výsledky budou skvělé a bolesti se značně zmírní.

KONÍČKY: Kromě koníčků, které máte, se může najít i pár nových. Zejména v květnu, kdy se k Uranu ve vašem znamení připojí Slunce, Merkur a Venuše, se seznámíte se spoustou zajímavých aktivit. Měli byste k nim přitáhnout i svého partnera. Když si najdete něco, co vás bude oba bavit, poskytnete si vzájemně nová témata ke komunikaci, čímž posílíte svůj vztah.

BLÍŽENCI 21. 5. – 21. 6.

ZAHRADA: I když máte zahradu jako z cukru, je potřeba, abyste výhledově přemýšleli nad změnami. Počítejte s tím, že fyzické síly budou během času vám i vašemu partnerovi ubývat. Přemýšlejte, zda by nebylo dobré zahradu pozvolna převést na bezúdržbový režim. Svého pěstěného trávníku se však zatím nevzdávejte. Mohli byste tam sice zasít pestrou směs lučních květů, ale to by vám rvalo srdce.

DOMOV: Domov máte hezký a útulný, ale snažíte se, aby byl ještě krásnější. Musíte se však nejdříve poradit s partnerem a s dětmi. Jakmile jim začnete vnucovat své nápady, připravte se, že se proti vám zvedne pravá opoziční vlna. Překvapit děti tím, že je pošlete na prázdniny a mezitím jim doma kompletně změníte pokoj, není dobrý nápad. S pozitivní odezvou byste se nepotkali.

ZDRAVÍ A KONDICE: Dosud jste měli zkušenosti jen s potížemi těla. Letos se však můžete dostat do situace, kdy pochopíte, že se o psychiku musíte starat stejně bedlivě jako o fyzickou stránku. Jakmile začnete mít problémy se spánkem, na nic nečekejte a vyrazte k lékaři. Neriskujte zbytečné vyčerpání, které by s sebou nedostatek spánku nesl.

KONÍČKY: Všechno, s čím jste začali loni, se vám podaří rozvinout. Velkým pomocníkem vám budou sociální sítě, na kterých najdete nejen spoustu inspirace, ale i nové přátele. Díky svému koníčku budete i hodně cestovat a zúčastníte se nejrůznějších tuzemských i zahraničních veletrhů. Konto sice dostane trochu zabrat, ale vy budete všestranně spokojení.

RAK 22. 6. – 22. 7.

ZAHRADA: Se zahradou jste spokojení a kupodivu ani netoužíte po nějakých zásadních změnách. Raději se těšte pohledem na to, co jste dosud vybudovali. Touhu po vylepšení budete muset zvládnout zejména v první červencové dekádě. Ve vašem znamení v té době probíhá sluneční zatmění a hrozí, že byste každé změny, kterou provedete, záhy upřímně litovali. Napravit by se však už nedala.

DOMOV: Že chcete krásnou domácnost, je naprosto normální. Váš domov je celým vaším světem. Než přistoupíte k zásadním změnám, ještě chvíli přemýšlejte. Zejména v červenci, kdy vaším znamením prochází Venuše, si opatrně vybírejte inspiraci. To, co se vám líbí u kamarádky, která má secesní vilu s vysokými stropy, by u vás dobře vypadat nemuselo.

ZDRAVÍ A KONDICE: V oblasti zdraví máte jediný, zato dost zásadní problém. Stojí za ním Jupiter, který se až do začátku prosince pohybuje ve vašem sektoru zdraví. Díky jeho energii si vychutnáte téměř neomezený přísun vitality, což je fajn. Také ovšem zažijete pocit, že přibíráte i z odražené vody, což zase tak fajn není. Chcete-li hmotnost držet pod kontrolou, musíte být na stráži a soustavně se hlídat.

KONÍČKY: Koníčky si nedokážete užívat jen tak zlehka. Když už se do něčeho pustíte, děláte to pořádně. Během roku se věnujete tomu, co jste už zvládli, a zjišťujete, že se trochu nudíte. Mezi začátkem října a koncem první prosincové dekády se však seznámíte s aktivitou, která vás zaujme a do které se pustíte naplno. Připraví vás sice o veškerý volný čas, ale zase budete mít pocit, že konečně žijete naplno.

LEV 23. 7 .– 22. 8.

ZAHRADA: Máte vlastně nebývalé štěstí. Zatmění, které ve vašem znamení probíhá, se odehrává už na konci ledna, což velice snižuje možnost zahradních aktivit. Můžete sice přemýšlet o zásadních novotách, ale naštěstí je nedotáhnete. Čas přinese moudrost. V létě, kdy by na změny dojít mohlo, usoudíte, že jsou vlastně zbytečné. Zahrada je krásná taková, jaká je.

DOMOV: Dospějete k názoru, že je doma příliš mnoho věcí, a začnete je pomalu likvidovat. Moc si ale nepomůžete. Jupiter, který až do prosince prochází vaším sektorem koníčků a zábav, se postará, aby za každou ozdobnou maličkost, kterou vyhodíte nebo pošlete jinam, přišly alespoň dvě další. Zejména narozeniny a svátky se bez nejrůznějších darů tohoto typu neobejdou.

ZDRAVÍ A KONDICE: Co se zdraví týče, potřebujete především energii a důslednost. Energii na to, abyste se rozhodli, že své zdraví změníte k lepšímu. Důslednost pak k tomu, abyste po prvních úspěších nespočinuli na vavřínech, ale ve stejném stylu pokračovali dál. Pro relaxaci si vyberte spíše aktivitu, která vás donutí k soustředěné samotě a k meditaci. Zklidnění potřebujete víc, než si umíte představit.

KONÍČKY: Kromě koníčků, které provozujete už dlouho a ve kterých jste dosáhli mistrovství, vám přibudou některé další a podstatně zajímavější. Kromě vás zaujmou i další členy rodiny tak, že se hned rozhodnou zapojit se do jejich provozování spolu s vámi. Budete naprosto nadšení. Konečně máte něco, co celou rodinu baví a co z ní vytvoří partu, která drží při sobě.

PANNA 23. 8. – 22. 9.

ZAHRADA: Ohledně zahrady je třeba se držet trochu zpátky. Loni jste se pořádně rozjeli a letos máte sklon pokračovat. Pak ale bohužel hrozí, že místo krásné a vymazlené zahrádky vznikne na vašem pozemku chaos, v němž poroste jedno přes druhé. Když zahradu necháte tak, jak je, a občas i něco trochu omezíte, bude to méně namáhavé a nakonec i hezčí.

DOMOV: Neustále přemýšlíte, jak váš byt zvětšit. Úvahami sice strávíte nejednu chvíli, ale žádné řešení vám nebude připadat dostatečně efektivní a rozumné. Velice rychle vám dojde, že se pokoušíte vytvořit něco, co prostě nejde. Místo dalšího dumání byste se měli začít zajímat spíše o větší byt nebo rovnou dům. Když se budete snažit, můžete se už v létě stěhovat.

ZDRAVÍ A KONDICE: Zdravá strava je vám vlastní, což znamená, že v tomto ohledu nic měnit nemusíte. Pozor si dávejte na léčivé bylinky. Než si z nich začnete vařit čaje nebo louhovat tinktury, měli byste zjistit, jak v těle jednotlivé rostlinky vzájemně působí. Byla by opravdu škoda, kdybyste byliny vypěstovali a pak si z nich připravili něco, co vám spíše uškodí.

KONÍČKY: Práce budete mít trochu víc, než je zdrávo, což znamená, že na koníčky bude naopak prostoru podstatně méně, než by se vám zamlouvalo. Přesto byste si měli alespoň jednou měsíčně udělat čas na nejrůznější setkání lidí, kteří váš zájem sdílejí. Máte tak šanci vidět spřízněné duše, s nimiž jste museli v poslední době kontakty omezit, což vás netěší.

VÁHY 23. 9. – 22.10.

ZAHRADA: Čím jste starší, tím více toužíte po soukromí. Možná začnete přemýšlet, zda byste neměli alespoň část zahrady ukončit zdí. Než však začnete zjišťovat, kolik by to stálo, proberte to se zahradním architektem nebo alespoň s kamarádem, na jehož vkus dáte. Možná přijde na řešení, které nebude tak drahé, jako to vaše původní, ale které bude přesto krásné.

DOMOV: Domov jste v poslední době přivedli k dokonalosti. Každý by vám řekl, že je zbytečné, abyste na něm něco měnili. Vy to však berete jinak. Všechno, co je statické, vás vyloženě nudí. Dejte si jen pozor, abyste to se svou touhou ke změnám nepřehnali. Hrozí, že zničíte něco, co je krásné a harmonické, a nahradíte to něčím, co bude sice módní, ale vám to zdaleka tak nesedne.

ZDRAVÍ A KONDICE: Ohledně zdraví musíte dávat pozor především na dýchací cesty. Kdyby to jen trochu šlo, bylo by dobré, abyste si dopřáli dovolenou u moře. A kdybyste se k moři mohli přesunout na celé prázdniny, bylo by to ještě daleko lepší. Doma pak nezapomeňte na procházky lesem a alespoň občasné pobyty v solné jeskyni. Je potřeba, abyste nasadili komplexní přístup, který budete provozovat celoročně.

KONÍČKY: Návraty do minulosti jsou ve vašem případě základem pro to, co vás baví a co vás naplňuje. Když pochopíte, že chcete rozklíčovat svou rodinu a její dějiny, dáte se do toho s podivuhodnou důkladností. Začnete shánět informace od příbuzných a objíždět matriky. Zároveň navážete užitečné kontakty s lidmi, kteří se genealogií zabývají už déle. Nudit se prostě nebudete.

ŠTÍR 23. 10. – 22.11.

ZAHRADA: Začínáte přemýšlet nad zásadními změnami, které byste v zahradě provedli. Je docela možné, že přijdete na to, že byste její část mohli vyčlenit na místo, kde se budete věnovat meditacím a úvahám o smyslu života. Zároveň začnete uvažovat o pěstování bonsají nebo o tom, že byste si kromě zahrady normální mohli poříditi zahradu kamennou. Témat k přemýšlení máte hodně.

DOMOV: Než se do něčeho pustíte, důkladně si to rozmyslete. Hned potom proberte všechny plánované změny s těmi, jichž se to týká. Měli byste se však připravit na to, že to z vaší strany bude vyžadovat diplomatický přístup. Nejmenší problémy budou s vaším partnerem. Když mu vysvětlíte, že mu konečně koupíte pohodlné křeslo, po kterém už dlouho touží, máte jeho souhlas jistý.

ZDRAVÍ A KONDICE: Veškerý planetární tlak, který má vliv na vaše zdraví, pominul. Přesto si musíte dávat pozor hned od 1. ledna. Vaším sektorem zdraví prochází až do poloviny února Mars a nutí vás k opatrnosti. To, že sportujete, je sice dobře, ale neznamená to, že si u toho musíte pochroumat klouby. Když pak zvládnete i přelom dubna a května, kdy hrozí pylové alergie, proběhne zbytek roku bez problémů.

KONÍČKY: Koníčky jsou pro vás zdrojem zábavy a životního naplnění, ale zároveň vám mohou do života vnést neskutečné krize. Hrozí, že se kvůli nim budete hádat s partnerem. Má dojem, že jim věnujete čas, pozornost a energii, o něž pak připravujete jeho. Naštěstí na váš sektor zábavy působí pozitivně Saturn. Donutí vás, abyste stejnou míru pozornosti věnovali jak koníčkům, tak partnerovi.

STŘELEC 23. 11.– 21.12. ZAHRADA

ZAHRADA: Jupiter ve vašem znamení vás až do začátku prosince nutí k opravdu zásadním změnám. Než však jeho tlaku podlehnete, uvědomte si, že na vás zároveň působí neptunovská kvadratura ze sektoru rodiny. Jestli někdo z vašich blízkých přijde na to, že byste na zahradě měli mít čínskou pagodu nebo tibetský modlicí mlýnek, musíte mít dost sil, abyste dokázali odmítnout.

DOMOV: Není sice řečeno, že byste měli z domova udělat skladiště, ale přesto by bylo dobré, kdybyste nic nevyhazovali. I to, co dáváte z domácnosti pryč, byste měli pro jistotu uskladnit v garáži nebo ve stodole. Neriskujte podzim, kdy zjistíte, že do módy jde a designovou ikonou se stává právě to, co jste na jaře odvezli do obecního dvora s tím, že se na to nedá dívat.

23 důležitých věcí, které lze v zimě dělat na zahradě

ZDRAVÍ A KONDICE: Pro péči o své zdraví můžete využít Uran. Váš tělesný stav začne naplno ovlivňovat po 6. březnu a bude v tom pokračovat dalších sedm let. Od vás se chce, abyste si uvědomili, že vám ani sebelepší lékař nepomůže, když nebudete chtít sami. Zároveň by bylo dobré, kdybyste se otevřeli novým léčebným metodám. Máte-li šanci, vyzkoušejte. Uvidíte, co to udělá.

KONÍČKY: Na své koníčky budete mít čas zejména v první třetině roku. Jde o měsíce, kdy vám jsou planety nakloněné a kdy se všechno, co potřebujete, učíte rychle. Po zbytek roku budete muset své celkem bez námahy získané vědomosti prohlubovat. Pokud usoudíte, že k tomu potřebujete zdokonalit znalosti cizího jazyka, který jste dosud moc důkladně nezvládli, bude to jedině dobře.

KOZOROH 22.12. – 20.1.

ZAHRADA: Víte co? Dejte si pauzu. Po loňském roce, kdy jste udělali, co se dalo, a ještě stačili zapřáhnout děti a jejich kamarády, si chvíli oddechu opravdu zasloužíte. O co méně budete své okolí měnit, o to více můžete snít. Vytvoření definitivního plánu toho, co chcete udělat, odložte na prosinec. Ve vašem znamení bude Jupiter a vy budete mít jasnou představu toho, co chcete.

DOMOV: Saturn vás nutí, abyste ve vylepšování bytu pokračovali dalším kolem. V první etapě zkontrolujte všechno, co doma máte na nejrůznějších poličkách a ve vitrínách. Vyhoďte to, co se vám nelíbí a co vám k ničemu není. Rozhodněte se, zda to rozdáte kamarádům, nebo prodáte na bleším trhu. Když k utrženým penězům něco přidáte, můžete nakoupit opravdu hodnotné a cenné starožitnosti.

ZDRAVÍ A KONDICE: Ve všem, co se zdraví týče, je důležitá zejména prevence. Pro jistotu si nechte hned na začátku roku zkontrolovat oči a uši. Kdybyste od lékaře dostali nabídku na operativní odstranění oční vady, měli byste o tom alespoň přemýšlet. Jde o řešení, které je sice náročnější, ale které jednou provždy vyřeší problémy, které se zrakem máte. Soustředěně o tom uvažujte.

KONÍČKY: Počítejte s dlouhým obdobím, kdy budou koníčky hrát daleko větší roli, než hrály dosud. Konečně se jim začnete věnovat naplno a bez výčitek svědomí. Když budete chtít strávit část dovolené na nějakém kurzu,v němž se máte šanci v tom, čemu se věnujete, zdokonalit, udělejte to. Zjištění, že život není jen odpovědná práce, ale i zábava, vám přinese spoustu radostí.

VODNÁŘ 21. 1. – 19. 2.

ZAHRADA: Uran, který se v březnu natrvalo stěhuje do vašeho sektoru rodiny, vám slibuje změny ve všem, zahradu nevyjímaje. Než se však rozhodnete, že ji změníte, měli byste nad tím dlouho a soustředěně přemýšlet. Strom skácíte za několik málo minut, ale než znovu naroste, bude to trvat hodně dlouho. Opatrní buďte i při všech dalších zásadních změnách. To, že je rodina chce a vyžaduje, ještě neznamená, že jsou moudré.

DOMOV: Doma je to snadné a jednoduché. Po změnách sice toužíte, ale nevnášíte je do svého života a do života své rodiny za každou cenu. Navíc byste si měli uvědomit, že bude lepší, když začnete respektovat požadavky, které má v tomto směru zbytek rodiny. Když si budete svůj názor prosazovat za každou cenu, riskujete stav, kdy vám začnou z bytu utíkat, protože se tam už nebudou cítit doma.

ZDRAVÍ A KONDICE: Na váš zdravotní stav má zásadní vliv zatmění, které se ve vašem sektoru zdraví odehrává 2. července. Jestli vás čeká nějaký zásadnější zákrok, který můžete plánovat, měli byste ho nasměrovat k tomuto datu. Ve stejné době spusťte i dietu, která by vás měla zbavit několika přebytečných kil. Podaří se vám to způsobem, o němž jste dosud jenom snili.

KONÍČKY: Od začátku dubna do poloviny května, kdy se ve vašem sektoru koníčků nachází Mars, to lehké nemáte. Na to, co vás dosud bavilo a v čem jste vynikali, už nemáte dostatek fyzických sil. Vyzkoušejte něco nového. Pokud jste dosud považovali golf za snobský sport, je nejvyšší čas, abyste se přesvědčili, že to z vaší strany byl omyl. Pak pochopíte, že jde o sport, který je daleko zajímavější a zábavnější, než jste si dosud mysleli.

RYBY 20. 2. – 20. 3.

ZAHRADA: Na zahradu se díváte zcela jiným pohledem než v minulosti. Zatímco dosud jste chtěli především krásný rámec pro svůj společenský život, teď se situace mění. Rozhodnete se, že z části dosud okrasné zahrady uděláte zahradu užitkovou. Toho, že by to dosavadní ráz zahrady narušilo, se nebojte. Zejména bylinkový záhon založíte tak, aby se z něj stal další ozdobný prvek.

DOMOV: Když se rozhodnete, že doma začnete něco měnit, snadné to nebude. Jakmile uděláte první krok, pochopíte, že je potřeba, aby následovaly další. Zároveň hrozí, že zjistíte, že vám na to nesdtačí peníze, které máte k dispozici. Pak musíte přemýšlet, zda si půjčíte od příbuzných, nebo od banky. V každém případě to bude dražší, než jste počítali. Nechcete si to ještě rozmyslet?

ZDRAVÍ A KONDICE: Změňte taktiku. Na dovolenou vyjeďte někam, kde se budete seznamovat s novými lidmi, ochutnávat nová jídla a kde budete žít čilým společenským životem. Když vám partner navrhne, že byste mohli vyrazit do termálů nebo do lázní, neříkejte, že je to moc peněz. Pár týdnů, kdy můžete všechny starosti o praktický život pominout, protože se o vás budou starat jiní, vám udělá moc dobře.

KONÍČKY: Je nejvyšší čas, abyste vyzkoušeli všechno, co jste dosud nezkusili. Sedněte na koně, zdolejte horolezeckou stěnu nebo začněte pěstovat geocashing. Opatrní byste však měli být ve všech aktivitách, které v sobě skrývají riziko. To, že někdo považuje za největšího koníčka potápění v Rudém moři, ještě neznamená, že ho musíte následovat. Vám víc svědčí něco klidnějšího a bezpečnějšího.

Autoři:
zpět na článek