Diskuse k článku

Do Mošnova přijeli „lovci letadel“. Spotteři čekali na nejlepší záběr

Znáte slovo spotter? A víte, co takový člověk dělá? Hned několik se jich sešlo na letišti v Mošnově. Tam ostatně tráví veškerý volný čas. Spotteři se totiž věnují fotografování letadel. A v Mošnově v pondělí startovaly letouny izraelské, nizozemské, britské, turecké, ale i české. A jeden za druhým.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

svědomí černých duší

Před rokem 1989

měli ,,spotteři" jistě ,,nenápadnější schůdky" u plotů východoevropských vojenských letišť a honoráře za jejich fotky byly určitě na správné straně ostnatého drátu nesrovnatelně vyšší než dnes...;-)  Ale je samozřejmě dobře, že ti současní můžou fotit bez rizika prostřelení foťáku i s hlavou... Je to hezký koníček se spoustou krásných fotek...:-)R^

0/0
27.9.2011 22:44

modern725

??

Hmm, fajn. A co teda hodit sem nějaký spotterský fotky?? Inu, planes.cz to jistí ...

0/0
27.9.2011 14:47

Alex Murphy

V neděli na Ruzyni A380

Tam bude teprve ten konec. ;-);-)

0/0
27.9.2011 13:08

comair

...

Pobavila me veta ,,Hned několik se jich sešlo na letišti v Mošnově.,, ;-D;-D;-D Zrejme za tim sluvkem ,,nekolik,, zapomneli pridat ,,stovek,, (nebo minimalne ,,desitek,, ) . Uz vidim jak se na takovou akci sjede jen par spotteru.;-D;-DTrosku bizardni predstava.

0/0
27.9.2011 11:53

mikiqex

Re: ...

Pokud narážíte na dny NATO, tak jste asi měl číst ještě trochu dál - píše se v PONDĚLÍ.

0/0
27.9.2011 15:25

Hoomleak

A mašinkářům se říká "Šoutouši"

kdo tyhle nazvy vymejsli?:o)

0/0
27.9.2011 11:27

Boryokudan

Re: A mašinkářům se říká

neříkali náhodou šotouši? Každopádně.. (-: :-P

0/0
27.9.2011 11:54

zuzuskritek

Re: A mašinkářům se říká

ano správně se jim říká šotouši

0/0
27.9.2011 13:35

pingl

Re: A mašinkářům se říká

Není to zcela přesné.

Nejedná se o jejich běžné označení, tedy že by se jim tak říkalo. Jedná se o hanlivé označení, tedy nadávku. Někteří jedinci s nízkým IQ a slabou společenskou interakcí se tak ovšem sami označují a to ještě se značnou dávkou HRDOSTI - čímž jen dokazují, že jsou skutečně tím, co ono opovržlivé slovo označuje.

Je to něco podobného, jako když normální slušný a soudný člověk nechodí v sandálech, normální slušný člověk chodí v sandálech, nesoudný člověk chodí v sandálech s ponožkami, a retardovaný jedinec je HRDÝ na to, že má v sandálech ponožky.

Tedy nedoporučuji slovem "šotouš" označit příznivce železnice jen tak z voleje na první dobrou. Taky by se vám mohlo stát, že budete inzultován.

Pro představu "co_to_je_šotouš" doporučuji vyslechnout telefonickou stížnost na dispečink obzvláště reprezentavivního exempláře, pana Petra Š. na chování řidiče DPMB Jindřicha D. zde http://www.youtube.com/watch?v=eOr_7I5IBGE

0/0
27.9.2011 15:22

zuzuskritek

Re: A mašinkářům se říká

ve svém okolí jsem se nesetkala s označení šotouš tak jak popisujete, jako hanlivým výrazem. Vím jen, že šoutoš zaměněný za šotouš je nadávka pro nenormální lidi...

0/0
27.9.2011 15:31

pingl

Re: A mašinkářům se říká

Přečtěte si definici třeba zde :

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0otou%C5%A1

Obzvláště bych vypíchl :... označuje člověka, který má silnou zálibu (dosahující až intenzity úchylky) v železniční, případně i jiné veřejné dopravě ... nejprve bylo vnímáno jako nadávka, brzy se však jeho význam rozšířil na každého ... a ač si zachovalo jistý punc hanlivosti, pro některé se změnilo až v hrdé sebeoznačení.

Příznám se, že tu definici jsem si našel až nyní na vaši reakci - a docela mě těší, že ve svém vlastním chápání významu a užívání slova "šotouš" nejsem zase až tak daleko. Možná je to proto, že jsem tu dobu celou zažil, od opovržlivé nadávky až po postupné ztrácení se pravého a původního hanlivého významu slova až do dněšního bohorovného přijímání jako normy. Ale protože mě osobně velmi irituje takovéto posouvání významu slov lidni, jež neznají význam slova, alespoň trochu přispívám k osvětě. Jen úchyl se může hrdě označovat úchylem.

0/0
27.9.2011 16:09

Najdete na iDNES.cz