Žilina ztratila, do čela vyskočil Slovan

Bratislava - Gól v nastaveném čase zamíchal bojem o titul ve slovenské lize. Žilinský obhájce totiž Mikuličovou trefou z 93. minuty prohrál v Petržalce 1:2 a nabídl svoji pozici na čele tabulky dosud druhému Slovanu. Ten šanci využil, a večerní výhrou v Trenčíně vyskočil na první místo. Do hry o špičku se výhrou přihlásila i Petržalka, která na Žilinu ztrácí jen dva body, na Slovan pět.

V základní sestavě Petržalky nastoupili i čeští hráči Krejčík a Vácha. Duel rozhodovalo trio jejich krajanů Jára - Zlámal, Gulajev.

Dubničtí fotbalisté zvítězili nad Trnavou 2:1. Všechny góly padly až v druhé půli, ale zatímco domácí stihli oba vstřelit do 60. minuty, Trnava snížila až v nastaveném čase. V sestavě vítězného mužstva odehrál první poločas český obránce Švestka.

Púchovští prohráli se zachraňujícím se Ružomberkem 0:1. Jediný gól vstřelil po necelé půlhodině hry Urban, za hosty odehrál celý zápas český obránce Pospíšil.

Kolo zakonči večerní zápas v Trenčíně, kde o vítězství Slovanu rozhodl dvěma góly v rozmezí minut Dzúrik.

Výsledky - 30. kolo: Dubnica nad Váhom - Trnava 2:1 (52. Straka, 59. Dovičovič - 90. Staňo), Inter Bratislava - Košice 3:1 (55. Lembakoali, 66. Lelkeš, 90. Kratochvíl - 71. Mati), Petržalka - Žilina 2:1 (45. Debnár, 90. Mikulič - 21. Fabuš), Púchov - Ružomberok 0:1 (25. Urban), Trenčín - Slovan Bratislava 0:2 (34. a 38. Dzúrik).

1. Slovan          30 17 6 7 49:27 57
2. Žilina             30 16 6 8 54:27 54
3. Petržalka      30 15 7 8 41:30 52
4. Púchov          30 12 7 11 38:35 43
5. Trnava          30 11 10 9 41:39 43
6. Inter             30 11 5 14 38:44 38
7. Dubnica        30 10 6 14 33:41 36
8. Ružomberok 30 10 5 15 35:50 35