Žilina obhájila titul na půdě konkurenta

• 4
Bratislava - V přímém souboji s nejvážnějším konkurentem rozhodla Žilina o zisku mistrovského titulu. Na hřišti Slovanu Bratislava otočili fotbalisté Žiliny nepříznivý stav a po závěrečném hvizdu českého sudího Liby se mohli radovat z obhajoby prvenství v lize. Nešťastní domácí kromě naděje na titul přišli i o druhé místo, kam se vyhoupla Petržalka.

Slovan se na důležitý zápas poctivě připravoval. Tréninkové soustředění vynechali jen reprezentanti Vittek, Demeter a Šesták, protože se vrátili z kvalifikačního zápasu v Anglii až ve čtvrtek ráno.

Obhájcům titulu chyběl nejlepší střelec soutěže Martin Fabuš, který si tento týden při tréninku nešťastně natrhl lýtkový sval.

Zápas měl hodně nervózní průběh a český rozhodčí Miroslav Liba udělil na každé straně po jedné červené kartě. Skóre otevřel ve 12. minutě Vittek a Slovan dlouho držel vedení. V 70. minutě ale přišel o Hornyaka, který jako první uviděl červenou kartu.

O dvě minuty později byly síly na hřišti vyrovnány, když sudí vyloučil na druhé straně Gottwalda.  Tlak Žiliny nepolevil a v 77. minutě z něj vytěžil vyrovnání Varadin. Fanoušci hostujícího klubu začali slavit, protože Žilině stačila k předčasnému zajištění titulu i remíza. V nastaveném čase zpečetil na konečných 2:1 pro hosty z penalty reprezentační kanonýr Marek Mintál.

Výsledky - 35. kolo:
Slovan Bratislava - Žilina 1:2
(12. Vittek - 77. Varadin, 90. Mintál z pen.), Petržalka - Inter Bratislava 2:1 (35. Mikulič, 64. Kinder - 6. Halenár), Púchov - Košice 3:1 (12. Mužlay, 36. Breška, 76. Vavrík - 3. Sapara), Ružomberok - Trnava 1:3 (39. Števko - 20. a 30. Kožuch, 83. Molnár),  Trenčín - Dubnica 2:2 (63. a 65. P. Németh - 37. Švestka, 72. Straka).

1. Žilina                     35 21 6 8 67:29 69
2. Petržalka              35 19 7 9 48:32 64
3. Slovan Bratislava  35 19 6 10 58:37 63
4. Trnava                  35 14 11 10 51:47 53
5. Púchov                  35 14 8 13 46:43 50
6. Dubnica                35 12 7 16 41:51 43
7. Ružomberok         35 12 5 18 43:58 41
8. Inter Bratislava    35 11 7 17 43:56 40