Belgie
Anderlecht doma dlouho držel potřebný nerozhodný výsledek, 20 minut před
koncem však inkasoval po střele Maxima Lestienna. Ve čtvrté minutě
nastavení však srovnal z penalty Guillaume Gillet a týmu z hlavního města
zařídil po roční přestávce ligový primát. Jako vítěz ligy se Anderlecht kvalifikoval přímo do Ligy mistrů.
Výsledky 8. kola play off, skupina o titul: Anderlecht - FC Bruggy 1:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Anderlecht | 8 | 4 | 3 | 1 | 13:6 | 49 |
2. | FC Bruggy | 8 | 3 | 2 | 3 | 9:8 | 42 |
3. | Genk | 7 | 5 | 0 | 2 | 14:12 | 38 |
4. | Gent | 8 | 3 | 0 | 5 | 12:13 | 37 |
5. | Standard Lutych | 7 | 1 | 3 | 3 | 6:10 | 32 |
6. | Kortrijk | 8 | 2 | 2 | 4 | 12:17 | 31 |
Rakousko
V duelu o třetí místo, které jako poslední zaručuje alespoň předkolo Evropské ligy, se vedle Ježka představil i útočník Austrie Tomáš Jun. Záložník Admiry Martin Zeman zůstal na lavičce.
Nejlepší střelec týmu Ježek svým 11. gólem v sezoně dostal Admiru do tříbrankového trháku v 61. minutě. Hosté z Vídně zvládli už jen dvěma slepenými góly snížit na konečných 2:3 a na svého soupeře ztrácí tři body.
Výsledky 33. kola: Wiener Neustadt - Sturm Štýrský Hradec 0:0, Admira Trenkwalder - Austria Vídeň 3:2 (vítězný gól Ježek), Kapfenberg - Ried 0:0, Wacker Innsbruck - Mattersburg 3:6 (jeden gól domácích Abrahám), Rapid Vídeň - Salcburk 0:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Salcburk | 33 | 16 | 11 | 6 | 51:29 | 59 |
2. | Rapid Vídeň | 33 | 13 | 14 | 6 | 47:30 | 53 |
3. | Admira Trenkwalder | 33 | 14 | 9 | 10 | 55:49 | 51 |
4. | Austria Vídeň | 33 | 12 | 12 | 9 | 47:40 | 48 |
5. | Sturm Štýrský Hradec | 33 | 11 | 14 | 8 | 43:36 | 47 |
6. | Ried | 33 | 11 | 12 | 10 | 40:34 | 45 |
7. | Wacker Innsbruck | 33 | 10 | 13 | 10 | 34:41 | 43 |
8. | Mattersburg | 33 | 8 | 11 | 14 | 39:41 | 35 |
9. | Wiener Neustadt | 33 | 6 | 14 | 13 | 22:41 | 32 |
10. | Kapfenberg | 33 | 5 | 8 | 20 | 21:58 | 23 |
Kypr
AEL Limassol vybojoval po 44 letech kyperský titul. Překvapivý čtvrtfinalista tohoto ročníku Ligy mistrů APOEL Nikósie si zahraje přinejlepším předkolo Evropské ligy.
Limassol zdolal Famagustu 1:0 díky brance brazilského záložníka Luciana Bebého. K oslavám titulu a postupu do druhého předkola Ligy mistrů mu pomohla i porážka APOELu 1:2 v souběžně hraném utkání s Omonií Nikósie.
AEL vyhrál domácí soutěž v roce 1941 a třikrát v padesátých letech. Pátý a dosud poslední triumf přidal v roce 1968.
Turecko
Výsledky 5. kola play off o titul: Galatasaray - Besiktas 2:2, Trabzonspor - Fenerbahce 1:3.
Tabulka o titul
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Galatasaray | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:6 | 47 |
2. | Fenerbahce | 5 | 4 | 0 | 1 | 9:4 | 46 |
3. | Besiktas | 5 | 1 | 1 | 3 | 4:7 | 32 |
4. | Trabzonspor | 5 | 1 | 1 | 3 | 4:9 | 32 |
Výsledky 5. kola play off o Evropskou ligu: Bursaspor - Sivasspor 2:0, Eskisehirspor - Büyüksehir 3:1.
Tabulka o Evropskou ligu
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
5. | Bursaspor | 5 | 3 | 0 | 2 | 8:10 | 34 |
6. | Eskisehirspor | 5 | 2 | 2 | 1 | 9:6 | 33 |
7. | Büyüksehir | 5 | 2 | 1 | 2 | 10:10 | 32 |
8. | Sivasspor | 5 | 1 | 1 | 3 | 8:9 | 29 |
Nizozemsko
Výsledky 34. kola: Alkmaar - Groningen 1:0, Almelo - Nijmegen 1:2, Arnhem - Ajax Amsterdam 1:3, Breda - Waalwijk 3:2, Excelsior Rotterdam - PSV Eindhoven 1:3, Haag - Graafschap 3:5, Heerenveen - Feyenoord Rotterdam 2:3, Roda Kerkrade - Utrecht 1:3, Venlo - Twente Enschede 4:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Ajax Amsterdam | 34 | 23 | 7 | 4 | 93:36 | 76 |
2. | Feyenoord Rotterdam | 34 | 21 | 7 | 6 | 70:37 | 70 |
3. | PSV Eindhoven | 34 | 21 | 6 | 7 | 87:47 | 69 |
4. | Alkmaar | 34 | 19 | 8 | 7 | 64:35 | 65 |
5. | Heerenveen | 34 | 18 | 10 | 6 | 79:59 | 64 |
6. | Twente Enschede | 34 | 16 | 10 | 8 | 81:46 | 58 |
7. | Arnhem | 34 | 15 | 8 | 11 | 48:43 | 53 |
8. | Nijmegen | 34 | 13 | 6 | 15 | 42:45 | 45 |
9. | Waalwijk | 34 | 13 | 6 | 15 | 40:49 | 45 |
10. | Utrecht | 34 | 11 | 11 | 12 | 55:57 | 44 |
11. | Roda Kerkrade | 34 | 14 | 2 | 18 | 55:70 | 44 |
12. | Almelo | 34 | 11 | 7 | 16 | 52:62 | 40 |
13. | Breda | 34 | 10 | 8 | 16 | 45:54 | 38 |
14. | Groningen | 34 | 10 | 7 | 17 | 41:61 | 37 |
15. | Haag | 34 | 8 | 8 | 18 | 38:67 | 32 |
16. | Venlo | 34 | 9 | 4 | 21 | 42:78 | 31 |
17. | Graafschap | 34 | 6 | 6 | 22 | 36:74 | 24 |
18. | Excelsior Rotterdam | 34 | 4 | 7 | 23 | 28:76 | 19 |
Slovensko
Výsledky 30. kola: Prešov - Dunajská Streda 4:0 (18. a 21. Katona, 28. Štetina, 68. Papaj), Slovan Bratislava - Nitra 2:1 (37. Mészáros, 81. Piroska - 85. Ivančík), Trenčín - Košice 1:1 (87. Godál - 57. Viazanko), Trnava - Banská Bystrica 2:0 (33. Vyskočil, 75. Tomaček).¨
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Žilina | 30 | 16 | 10 | 4 | 47:27 | 58 |
2. | Trnava | 30 | 16 | 8 | 6 | 37:22 | 56 |
3. | Slovan Bratislava | 30 | 15 | 10 | 5 | 43:30 | 55 |
4. | Senica | 30 | 14 | 11 | 5 | 42:21 | 53 |
5. | Ružomberok | 30 | 10 | 11 | 9 | 37:30 | 41 |
6. | Zlaté Moravce | 30 | 11 | 7 | 12 | 32:38 | 40 |
7. | Trenčín | 30 | 9 | 12 | 9 | 44:46 | 39 |
8. | Nitra | 30 | 8 | 12 | 10 | 32:35 | 36 |
9. | Banská Bystrica | 30 | 9 | 9 | 12 | 36:40 | 36 |
10. | Prešov | 30 | 6 | 11 | 13 | 21:32 | 29 |
11. | Košice | 30 | 6 | 8 | 16 | 24:39 | 26 |
12. | Dunajská Streda | 30 | 5 | 1 | 24 | 18:53 | 16 |
Skotsko
Český záložník Rudolf Skácel dvanáctým gólem v sezoně skotské ligy pomohl týmu Heart of Midlothian k výhře 2:0 nad St. Johnstone.
Skácel v 21. minutě vydařenou střelou zužitkoval přízemní přihrávku Ryana McGowana a dostal Hearts do vedení. Zanedlouho mohl přidat další zásah, jenže přestřelil. Druhý gól domácích proto dal až po přestávce Andy Webster.
Výsledky 37. kola, skupina o titul: Glasgow Rangers - Motherwell 0:0, Dundee United - Celtic Glasgow 1:0, Heart of Midlothian - St. Johnstone 2:0 (první gól Skácel).
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Celtic Glasgow | 37 | 29 | 3 | 5 | 79:21 | 90 |
2. | Glasgow Rangers | 37 | 25 | 5 | 7 | 73:28 | 70 |
3. | Motherwell | 37 | 18 | 8 | 11 | 49:42 | 62 |
4. | Dundee United | 37 | 15 | 11 | 11 | 60:50 | 56 |
5. | Heart of Midlothian | 37 | 15 | 7 | 15 | 45:38 | 52 |
6. | St. Johnstone | 37 | 14 | 8 | 15 | 43:46 | 50 |
Poznámka: Glasgow Rangers přišli o 10 bodů kvůli přechodu pod nucenou správu.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Celtic Glasgow | 36 | 29 | 3 | 4 | 79:20 | 90 |
2. | Glasgow Rangers | 37 | 25 | 5 | 7 | 73:28 | 70 |
3. | Motherwell | 37 | 18 | 8 | 11 | 49:42 | 62 |
4. | Dundee United | 36 | 14 | 11 | 11 | 59:50 | 53 |
5. | St. Johnstone | 36 | 14 | 8 | 14 | 43:44 | 50 |
6. | Heart of Midlothian | 36 | 14 | 7 | 15 | 43:38 | 49 |
Skupina o záchranu: Kilmarnock - Aberdeen 1:1, St. Mirren - Inverness 0:1, Hibernian - Dunfermline 4:0.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
7. | Kilmarnock | 37 | 10 | 14 | 13 | 42:60 | 44 |
8. | St. Mirren | 37 | 9 | 15 | 13 | 39:51 | 42 |
9. | Aberdeen | 37 | 9 | 13 | 15 | 36:44 | 40 |
10. | Inverness | 37 | 9 | 9 | 19 | 40:60 | 36 |
11. | Hibernian | 37 | 8 | 9 | 20 | 40:65 | 33 |
12. | Dunfermline | 37 | 5 | 10 | 22 | 39:80 | 25 |
Rusko
Výsledky 43. kola, skupina o 1.-8. místo: Dynamo Moskva - Lokomotiv Moskva 2:2, Petrohrad - Spartak Moskva 2:3, Machačkala - Kazaň 3:1.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
1. | Petrohrad | 43 | 23 | 16 | 4 | 83:40 | 85 |
2. | CSKA Moskva | 42 | 19 | 15 | 8 | 71:44 | 72 |
3. | Spartak Moskva | 43 | 20 | 12 | 11 | 66:48 | 72 |
4. | Dynamo Moskva | 43 | 20 | 11 | 12 | 65:49 | 71 |
5. | Machačkala | 43 | 19 | 13 | 11 | 54:40 | 70 |
6. | Lokomotiv Moskva | 43 | 18 | 12 | 13 | 59:46 | 66 |
7. | Kazaň | 43 | 16 | 17 | 10 | 52:40 | 65 |
8. | Kubaň Krasnodar | 42 | 15 | 14 | 13 | 49:44 | 59 |
Skupina o 9.-16. místo: Rostov na Donu - Nižnij Novgorod 1:0, Groznyj - Perm 3:1, Tomsk - Nalčik 1:1, FK Krasnodar - Samara 0:2.
Tabulka
Tým | Z | V | R | P | S | B | |
9. | FK Krasnodar | 43 | 16 | 12 | 15 | 55:58 | 60 |
10. | Perm | 43 | 13 | 13 | 17 | 36:50 | 52 |
11. | Groznyj | 43 | 14 | 9 | 20 | 44:61 | 51 |
12. | Samara | 43 | 12 | 14 | 17 | 32:49 | 50 |
13. | Rostov na Donu | 43 | 12 | 12 | 19 | 44:59 | 48 |
14. | Nižnij Novgorod | 43 | 12 | 5 | 26 | 36:56 | 41 |
15. | Tomsk | 43 | 7 | 13 | 23 | 28:69 | 34 |
16. | Nalčik | 43 | 7 | 12 | 24 | 36:57 | 33 |