Matěj Vydra v dresu Derby County

Matěj Vydra v dresu Derby County | foto: Profimedia.cz

Vydra pomohl šestnáctým gólem k vítězství Derby, Pudil dostal červenou

• 0
Fotbalisté Derby County vyhráli v utkání 30. kola druhé nejvyšší anglické soutěže nad Brentfordem 3:0. Domácí se dostali v prvním poločase do dvougólového vedení zásluhou branek Toma Huddlestonea a Camerona Jeroma. V závěru pečetil výhru brankou z pokutového kopu Matěj Vydra.

Pro českého útočníka se jednalo už o šestnáctou branku v sezoně a osamostatnil se na čele tabulky střelců.

O poznání méně příjemný duel prožil Daniel Pudil. Obránce Sheffieldu Wednesday obdržel v 69. minutě zápasu proti Birminghamu druhou žlutou kartu a musel ze hřiště. Už v průběhu úvodní půle byl vyloučen Marco Matias, Sheffield tak dohrával utkání v devíti a svému soupeři podlehl 1:3.

V dresu Fulhamu odehrál celé utkání obránce Tomáš Kalas, svému celku pomohl k výhře 2:0 nad Nottinghamem.

Anglická druhá fotbalová liga - 30. kolo: Derby - Brentford 3:0 (jeden gól Vydra), Aston Villa - Burton 3:2, Fulham - Nottingham 2:0, Leeds - Cardiff 1:4, Norwich - Middlesbrough 1:0, Preston - Hull 2:1, QPR - Barnsley 1:0, Reading - Millwall 0:2, Sheffield Wednesday - Birmingham 1:3, Sunderland - Ipswich 0:2, Wolverhampton - Sheffield United 3:0.