Fotbal se dál učí, jak využívat video. Inspirací je ragby, radí expert

Co zápas, to spoustu diskusí, pochybností, nářků. Netrvalo to příliš dlouho? Jak rozhodčí dospěl ke svému verdiktu? A kam se podělo kouzlo fotbalu? Nejpopulárnější hra na planetě si pozvolna zvyká na novinku, která v jiných odvětvích úspěšně funguje řadu let. Co se musí ohledně videa ve fotbale ještě vyladit?

P54a78v92e80l 92K92o85t18r47l22í55k 1572661421815

Tak ono by stačilo, kdyby se hrálo fér. Pak by Kadeřábek nemusel brečet. A nebo dodatečně tvrdě trestat. Ale to se asi nikdy nestane. Takže přišlo a řadu video. V rugby je to super, v tenise je to super. Proč by to nemohlo být ve fotbale? Já se už těším až se to rozjede pořádně

+1/0
30.1.2018 13:48

J30a87n 48M90a66j98z90n94e31r 1526277486262

nechápu ty dodatečné tresty, když by taková baletka dostala stopku na tři, pět a pak 20 zápasů, tak to prostě už neudělá.

0/0
30.1.2018 20:41

P20a49v51e90l 80H40o56l23m51a52n 8271753489785

Video je k ničemu, když za ním pak stejně sedí nějaké vemeno, jako např. v Třinci na hokeji.

0/0
30.1.2018 12:58

J71a82n 35M21a79j51z28n98e92r 1966237416962

to naštěstí nesedí všude že

0/0

J16a10k31u96b 67Z81e16m66a29n 4231625592525

Video ve fotbale je paskvil. Zrovna ten sobotni zapas to potvrdil. Zapas, ktery mel velmi slusne tempo se diky rozhodcimu uplne rozdrobil. Navic fotbal se oproti hokeji nehraje na cisty cas a tu dobu stravenou u videa rozhodci nikdy nenastavi. A v posledni rade, vubec si nejsem jisty, ze v sobotu podle videa rozhodl rozhodci spravne.

+1/−2
30.1.2018 11:22

S11t84a23n87i27s93l97a27v 83S37r12b39a 4635874738194

samozřejmě, že video má budoucnost. resp budoucnost je v tom, jak eliminovat chyby rozhodčího. jesli pomocí videa nebo pomocí více rozhodčích na hřišti, je mi to fuk. žádná výmluva však nemůže být silnější než to, že biznis za miliardy korun konečně nebudou rozhodovat (v očích veřejnosti, která to vše platí) zkorumpovaní nebo nekvalitní rozhodčí. fotbal je podnikání jako každé jiné (krom české žumpy), a kdo by začal vyráběl hodinky, co měří na setinu sekundy přesně, kdyby se čas měřil na dny?

+1/0
30.1.2018 10:45

P64a38v12e62l 46V57i94n67a25ř 4241457835896

Tak o zdrzovani ci nezdrzovani hry ponecham stranou. Co me zarazilo, byl argument "Bud vsude nebo nikde". To je podle mne nehorazna blbost. Samozrejme, ze by bylo super, kdyby to bylo mozne temer vsude, alespon v ramci stejne souteze, ale stejne tento argument u me neobstoji. V tenise treba funguje jestrabi oko podle me ke vseobecne spokojenosti a i treba pri takovem Wimbledonu je k dispozici pouze na 6 kurtech. No a nikdy jsem neslysel nazor typu; "Kdyz neni na kurtu c.9, tak at ho zrusi i na centrkurtu."

0/0
30.1.2018 10:36

P97e73t69r 81T76y87č80k50a 6965392979262

Jenomže v tenise je každý zápas jiný. Ve fotbale se v jednom kole hraje o body do celého ročníku a výsledek jednoho zápasu může ovlivnit celý ročník. V tenise to ovlivní pouze ten jeden zápas. Takže ten argument je relevantní.

0/0
30.1.2018 10:40

P61a31v19e32l 32V96i98n39a78ř 4471717645296

No tak nemuzu uplne souhlasit. Wimbledon je turnaj, kde vitezny hrac postupuje v pavouku az do pripadneho finale. FA Cup, ktery clanek prave pod timto argumentem zminuje, se hraje naprosto stejnym systemem. Turnaj, kde vitezne tymy v pavoulku postupuji do dalsich kol.

0/0
30.1.2018 10:55

M53a84r32t90i77n 93S71l11á27v53a 4580645675989

zajímavý názor.. ovlivní to ten jeden zápas, který může znamenat vyřazení z turnaje.. tedy když to ovlivní hned ten první, tak jsem přišel o x dalších a samozřejmě i potencionálně x dalších milionu..

+1/0
30.1.2018 12:05

J68o29s34e41f 46Č33i68h74á56k 7771239650596

Rugby má proti fotbalu výhodu, rugbysté na 99,90% nesimulují.

R26a41d65e83k 46J86o53n81á67š 4637865593408

Nejvíc mě štve srgument ze se něco zpomaluje...sakra pánové (hraci), viděli jste někdy statistiku kolik minut se z těch 45 blastne hrhaje fotbal? Je to někde mezi 25-30 min čistého casu. Ostuda!! Vaše ostuda! Zbytek času totiž neustále kecate s rozhodčím, valite se apod... upozornuju ze sám jsem fotbalista a vadí mi kecy o slecinkach apod, šle realita je takové ze se opravdu málo hraje. A bude tu někdo říkat něco o vypadnuti z tempa?! Stejně se tam řeší hlavně ty sporné momenty, kde pokud by nebylo video a rozhodčí nestal u nej, tak by stal u místa přestupku obklopen hraci obouch mužstev, kteří by na nej rvali s on s nimi řešil proč (ne)odpískal to čeho se dozaduji... Co bych ale zavedl je mikrofon rozhodčích jako je to v NFL nebo NHL a co mi taky vadí je to nasazováni jen do některých zápasu. Principielne se to sice dá srovnat s tenisem ale realne bych to moc nesrovnaval, míčku v tenise za zapas je nezpočet, ve fotbale je to leckdy o jednom gólů, jedné penalte, jednom offsitu... Liga je tím zkratka ovlivněna, hrají se vlastně dvojí pravidla... :-(

+1/0
30.1.2018 9:45

R76a45d13o22s28l48a53v 90J50a88n42ý62r 2669978339891

Oni ty statistiky asi viděli, ale to se o tobě říct nedá.;-D V průměru se hraje kolem 60 minut, ostatně i proto se uvažovalo o zavedení čistého času 2x30 min.

0/0
30.1.2018 9:52

R63a64d16o15s91l91a42v 27J85a23n24ý56r 2679358859311

Jo, sorry, nevšim jsem si že to bereš za poločas. Pak ovšem nechápu, v čem je problém. 30 min na poločas je zcela vyhovující. R^

0/0
30.1.2018 9:54

J65a71n 44M45a52j19z11n30e79r 1146687736392

30 na poločas je vyhovující, ale znamená to, že když se místo 10ti minut obklopování sudího simulanty z Barcy pět minut bude sudí radit s videem, tak se ještě ušetří čas :) navíc po pár kartách za skok ve vápně se na to taky kluci snad vykašlou :)

0/0
30.1.2018 20:45

P96e25t31r 81T47y31č20k76a 6585202959402

Nejvíc mě pobaví argument, že fotbal nemá na zavedení videa prostředky. Sakra a který jiný sport by ty prostředky už měl mít? Sportovní kluby s největším rozpočtem jsou u nás ty fotbalové (a ve zbytku světa asi taky). Když si to může dovolit hokej tak si to může dovolit i fotbal.

+8/0
30.1.2018 9:28

R43a48d87o51s38l68a68v 50J20a51n88ý49r 2239938329311

Video-momenty v ragby jsou jediné zajímavé momenty jinak stále stejné a nekonstruktivní přetlačované. Takové berličky fotbal nepotřebuje, tam se neustále něco děje. R^

+1/−11
30.1.2018 8:22

P67e26t50r 63N72o58v44a13k 3710677279227

To je blbý se 80 minut trápit, abych viděl dvě rozhodnutí videorozhodčího.

+2/0
30.1.2018 8:53

R91a97d44o13s27l94a88v 45J52a84n76ý41r 2119558279141

Jediné pozitivum ragby je snesitelná délka. Horší je hokej - dvě a půl hodiny přerušování a zdržování rozhodčího při buly, u toho regulérně tuhnu.

0/−1
30.1.2018 9:23

P26e85t77r 30T36y31č41k16a 6345292979412

Fotbal trvá skoro dvě hodiny a většinu času se tam někdo válí po zemi.

+2/0
30.1.2018 9:29

R91a70d46o22s82l89a29v 83J30a56n43ý88r 2739338889751

;-D Čistá hra zabere cca 70 % času (oficiální statistiky). Z těch zbývajících třiceti procent času jde v drtivé většině o zahrávání standardek.

0/0
30.1.2018 9:48

P55a13v51e89l 67R25o28k51y20t82a 3330281740558

Hokej se hraje v průměru 90. minut hrubého času. 30.min trvá třetina (tzn. stejně dlouho jako fotbalovej zápas). To jsou statistiky. Jediný co o trošku víc natahuje hokejovej zápas jsou dvě 18ti minutový přestávky (+ samozřejmě komerční brejky). Tady to vidím jako totální zbytečnost.

0/0
30.1.2018 10:18

R37a70d90o47s54l83a69v 57J89a90n72ý93r 2849518409501

Přihoď přerušování kvůli každýmu prdu, time outy a hlavně video. Na místa videorozhodčích sedávaj většinou ňoumové, co nemaj na to rozhodovat na ledě, takže rozhodnutí jim trvá několik minut. Pak je z toho totální bramboračka.. Posuzuje se každá kravina, ofsajd půl minuty před gólem, lojza v brankovišti atd..

0/−2

P58e44t83r 85T31y64č70k18a 6505282769602

Ofsajd v hokeji videorozhodší nerozhoduje.

0/0
30.1.2018 10:37

P69e51t49r 69T48y46č70k22a 6335122259482

A fauly taky ne. Ty hokej vyřešil elegantně zpětnými tresty a pokutami.

0/0
30.1.2018 10:38

R56a77d51o80s47l27a54v 78J15a48n70ý98r 2259588169791

Pokud padne gól po ofsajdu, tak se posuzuje ten ofsajd. Stejně když je třeba puk chvíli mimo a pak padne banán. Nedávno jsem podobnou kravinu viděl - půl minuty před gólem se puk odrazil od někoho na hráčský lavici a deset minut se to pak posuzovalo.

0/0
30.1.2018 10:51

J92a49n 65M17l65e24z77i84v52a 3122936699926

Rozhoduje. V NHL je v rámci Coach Challenge (trenér zažádá o přezkoumání regulérnosti gólu) posuzovanej i ofsajd

0/0
30.1.2018 11:16

P33a69v65e94l 27R78o64k49y92t32a 3970261810908

Jak často se používá video? Já byl letos asi 10x na hokeji a nepoužili ho ani jednou. Za 2h 15min bylo po zápase. Fotbalovej zápas trvá běžně 1h50min. Takže pouhejch 25min navíc.

0/0
30.1.2018 10:47

R76a28d78o14s53l28a91v 56J83a19n92ý50r 2399958609141

Asi jak kde, u nás se to třeba ještě tak nerozjelo, ale koukni někdy na KHL, to se nedá.

0/0
30.1.2018 10:53

P29a48v50e35l 85R56o23k25y16t65a 3650491950888

Úplně by stačilo, aby se fotbal hrál na čistej čas. 60min. čistýho času a je vše vyřešený. Navíc by se odstranilo zdržování.

+4/0
30.1.2018 7:14

P61e86t27r 73T52y97č94k87a 6785622379672

Souhlas, ale je to problém pro TV. Výhoda fotbalu je, že TV na minuty přesně ví jak dlouhý bude zápas. To třeba v tenise to kolikrát neví ani na hodiny.

+1/0
30.1.2018 9:31

P30a68v16e64l 90R46o74k50y33t12a 3380131370498

Problém to není. To je jenom výmluva. Americký fotbal to zvládá úplně v pohodě a zápasy jsou různě dlouhý.