Simone Zaza z FC Turín skóruje proti Sassuolu.

Simone Zaza z FC Turín skóruje proti Sassuolu. | foto: AP

Turín v nastavení otočil dohrávku italské ligy se Sassuolem

• 1
Fotbalisté FC Turín otočili v závěrečné čtvrthodině zápas se Sassuolem a po výhře 3:2, o níž rozhodl ve druhé minutě nastavení svou druhou trefou Simone Zaza, se v tabulce italské ligy odpoutali ze sestupové zóny. Navíc oproti soupeřům za sebou odehráli o zápas méně kvůli nucené koronavirové pauze z konce února.

Do dohrávky 24. kola vstoupili v Turíně lépe hosté a po dvou brankách Domenica Berardiho vedli ve 38. minutě 2:0. Další šance už ale Sassuolo neproměnilo a domácí je v druhém poločase potrestali. Zaza se poprvé trefil v 77. minutě jen pět minut poté, co přišel na hřiště jako střídající hráč. Deset minut na to se o vyrovnání postaral Rolando Mandragora a Zaza v nastavení obrat završil.

Turín zvítězil po dvou porážkách a na 17. místě má náskok jednoho bodu na sestupové příčky. Sassuolo zůstalo osmé a promarnilo šanci přiblížit se pohárovým místům. Od šestého AS Řím ho dělí jedenáct bodů.

Italská fotbalová liga - 24. kolo: FC Turín - Sassuolo 3:2 (77. a 90.+2 Zaza, 87. Mandragora - 6. a 38. Berardi).

Turín FC - US Sassuolo Calcio 3:2 (0:2)

Branky: 77. Zaza, 87. Mandragora, 90+2. Zaza - 6. D. Berardi, 38. D. Berardi. Rozhodčí: Mariani – Tegoni, Bindoni. ŽK:72. A. Sanabria - 56. Defrel, 78. Toljan.

Turín FC Sirigu – Izzo, Lyanco, Bremer (56. Gojak) – Ansaldi, Lukić (46. Verdi), Mandragora, Rincón (72. Zaza), Murru (46. Vojvoda) – A. Sanabria, Belotti (87. Bonazzoli).

US Sassuolo Calcio Consigli – Toljan, Marlon, G. M. Ferrari, Rogério – Obiang, Magnanelli (60. Locatelli) – D. Berardi (76. Peluso), Defrel (61. Traorè), Djuričić (61. Boga) – Caputo.