Tomáš Souček (v bílém) se snaží v utkání Ligy národů skluzem připravit o míč Slováka Stanislava Lobotku. | foto: Reuters

Víc než půl miliardy za Slováka, záložník Lobotka jde do Neapole

  • 16
Na fotbal v Neapoli se zase bude chodit na slovenského záložníka. Italský klub po odchodu na místní poměry legendárního Marka Hamšíka získal jiného slovenského reprezentanta, z Celty Vigo za 20 milionů eur koupil Stanislava Lobotku.

Lobotka v Neapoli podepsal smlouvu do roku 2024.

Za pětadvacetiletého středopolaře to nemusí být konečná suma, v přepočtu k víc nez půl miliardám korun může Neapol přihodit dalších sto milionů korun v případě splnění výkonnostních bonusů.

Trenčínský odchovanec, který nastupuje zejména na pozici defenzivního záložníka, odešel do zahraničí už v osmnácti letech. Byl v Ajaxu, ale za první tým neodehrál ani jedno utkání.

Pak zamířil do dánského Nordsjaellandu. V létě 2017 se ukázal na mistrovství Evropy do 21 let v Polsku a zajímala se o něj Slavia. Ale nakonec přestoupil do Celty Vigo. V devadesáti soutěžních zápasech se za ní ani jednou netrefil.

Fotogalerie

V dvaadvaceti reprezentačních utkáních se prosadil třikrát. Na podzim 2018 nastoupil v Trnavě v utkání Ligy národů i proti Česku (1:2).

V Neapoli se Lobotka pod vedením trenéra Gennara Gattusa může těšit na osmifinále Ligy mistrů. V něm aktuálně jedenácté mužstvo Serie A narazí na Barcelonu.

Neapol tak má po roce v kádru dalšího slovenského reprezentanta, loni v únoru přestoupil do čínské ligy Marek Hamšík, který hrál v Neapoli bezmála dvanáct let.

Po Diegu Armandu Maradonovi je Hamšík v Neapoli největší modlou. Odehrál přes pět stovek zápasů a dal 121 branek.

Lobotka mění dres jen pár dnů poté, co jeho reprezentační spoluhráč Ondrej Duda z Herthy Berlín odešel do anglické Premier League, kde hostuje v Norwichi.