Štajner zachraňoval bod Hannoveru

• 33
Praha - Fotbalový útočník Jiří Štajner ve službách Hannoveru oslavil prodloužení smlouvy do června 2008 gólem v utkání 19. kola bundesligy. Devětadvacetiletý Štajner vyrovnal hlavičkou na 1:1 čtvrt hodiny před koncem domácího zápasu s Norimberkem a pomohl udržet sérii neporazitelnosti kouči Neururerovi, jenž mužstvo převzal začátkem listopadu.

Hosté s Janem Polákem a Markem Niklem v sestavě sahali po třech bodech od 56. minuty, kdy otevřel skóre Slovák Vittek. Po osmnácti minutách ale našel Ricardo Sousa z přímého kopu Štajnera, jenž efektní hlavičkou zařídil vyrovnání a vstřelil
svůj pátý gól v sezoně.

Bayern Mnichov si v bundeslize drží osmibodový náskok před druhými Brémami. Bayern zvítězil doma nad Leverkusenem 1:0, druhé Brémy se rovněž v domácím prostředí vypořádaly 4:2 s Mohučí a třetí celek tabulky vyhrál také, když Hamburk doma porazil hosty z Bielefeldu 2:1.

Úřadující mistři z Mnichova zvítězili nad Leverkusenem díky trefě Michaela Ballacka z prvního poločasu.

Druhé místo si udržely Brémy, ačkoli již po dvanácti minutách prohrávaly s Mohučí 0:2. Úvodní branku utkání vstřelil po 14 vteřinách sekundách Zidan, jenž se na tři vteřiny přiblížil k nejrychlejším gólům historie bundesligy v podání Giovaneho Elbera a Ulfa Kirstena.

Hosté bez zraněného Petra Rumana však přišli o vedení ještě v prvním poločase a prohráli 2:4.

Debut v dresu Herthy Berlín po příchodu na hostování z Mönchengladbachu si odbyl Václav Svěrkoš, jenž nastoupil v základní sestavě a hrál do 66. minuty. Utkání berlínského mužstva ve Frankfurtu skončilo remízou 1:1.

Ostře sledované regionální derby Schalke - Dortmund skončilo bezbrankovou remízou.

Výsledky 19. kola: Hamburk - Bielefeld 2:1 (51. Trochowski, 73. Barbarez - 26. Boakye), Brémy - Mohuč 4:2 (39. a 69. Valdez, 45.+3 Klasnič, 45.+ 4 Micoud - 1. Zidan, 12. Weiland), Kolín n/R - Stuttgart 0:0, Duisburg - Kaiserslautern 2:2 (40. Kurth, 62. Tararache z pen. - 79. a 82. Halfar), Schalke - Dortmund 0:0, Bayern Mnichov - Leverkusen 1:0 (36. Ballack), Frankfurt n/M - Hertha Berlín 1:1 (58. Jones - 21. Boateng), Hannover - Norimberk 1:1 (74. Štajner - 56. Vittek), Wolfsburg - Mönchengladbach 2:0 (41. Klimowicz, 64. Hanke).

18. Kaiserslautern 19 3 4 12 25:48 13

Radost fotbalistů Brém. Nelson Valdez a Ivan Klasnic oslavují gól.

Fotbalový útočník Claudio Pizarro z Bayernu hlavičkuje v utkání německé ligy proti Leverkusenu.

Kevin Kuranyi (vpravo) ze Schalke bojuje o míč s dortmundským kapitánem Christianem Wörnsem.

Český reprezentační záložník Tomáš Rosický (vpravo) po souboji s domácím Lincolnem. Dortmundští fotbalisté se představili na hřišti Schalke.