Lionel Messi dostal v závěru zápasu o španělský Superpohár červenou kartu za...

Lionel Messi dostal v závěru zápasu o španělský Superpohár červenou kartu za úder loktem. | foto: Reuters

Rána pro Barcelonu: ztratila vedení i vyloučeného Messiho. Superpohár patří Bilbau

• 6
Fotbalisté Bilbaa porazili v sevillském finále Barcelonu 3:2 po prodloužení a potřetí v klubové historii získali španělský Superpohár. Katalánci, kteří dohrávali závěr bez vyloučeného kapitána Lionela Messiho, naopak prodloužili čekání na trofej. Naposledy se radovali na konci sezony 2018/19 ze zisku španělského titulu.

Barcelona nastoupila na rozdíl od semifinálového utkání proti San Sebastianu i s uzdraveným Messim v základní sestavě. Katalánský velkoklub poslal do vedení ve 40. minutě z dorážky Antoine Griezmann, ještě do přestávky ale srovnal Óscar de Marcos.

Podobný průběh měl i druhý poločas, na druhou Griezmannovu trefu ze 77. minuty ale tentokrát odpověděl v poslední minutě normální hrací doby střídající Asier Villalibre. Baskický celek dokonal obrat ve čtvrté minutě prodloužení, kdy Iňaki Williams poslal z hranice vápna míč za záda Marca-Andrého ter Stegena. V samém závěru dostal Messi červenou kartu poté, co udeřil v souboji s Villalibrem soupeře zezadu do hlavy.

Bilbao, které v semifinále přešlo přes Real Madrid, oplatilo Barceloně nedávnou ligovou porážku 2:3 a navázalo na triumf z roku 2015. Tehdy ve finále porazilo stejného soupeře 4:0.

FC Barcelona - Athletic Bilbao 2:3P (1:1)

Branky: 40. Griezmann, 77. Griezmann - 42. Marcos, 90. Villalibre, 93. Williams. Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez. ŽK:11. Lenglet, 114. Alba - 67. D. García, 109. Villalibre, 110. Morcillo. ČK:120. Messi. Diváci: bez diváků.

FC Barcelona ter Stegen – Dest (46. Mingueza), Araújo, Lenglet (106. Trincao), Alba – de Jong, Busquets (97. Puig), Pedri (88. Pjanič) – Dembélé (88. Braithwait), Messi (C), Griezmann

Athletic Bilbao Simón – Capa (81. Berenguer), Yeray, Íňigo Martínez (95. Núňez), Balenziaga (83. Lekue) – De Marcos, D. García, Vencedor (81. Vesga), Muniain – R. García (83. Villalibre), Williams (106. Morcillo)