Toni Kroos (uprostřed) z Realu Madrid se dere za balonem, brání ho Joseph Aidoo z Viga. | foto: Reuters

Real je první i přes remízu, Sevilla s Vaclíkem neporazila posledního

• 2
Fotbalisté Realu Madrid ve 24. kole španělské ligy doma nečekaně remizovali s Celtou Vigo 2:2 a vedou tabulku už jen o bod před mistrovskou Barcelonou. Stejný výsledek na svém hřišti uhrála pátá Sevilla s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem proti zachraňujícímu se Espaňolu.

Real, za který nastoupil i uzdravený útočník Eden Hazard, úvod nezvládl a už v sedmé minutě inkasoval od Fjodora Smolova. Krátce po změně stran srovnal Toni Kroos a v 65. minutě otočil skóre kapitán Sergio Ramos z penalty.

Domácí však o vítězství překvapivě přišli, když pět minut před koncem po rychlé kombinaci vyrovnal Santi Mina. Real v La Lize zaváhal po sérii pěti výher. Vigo díky cennému bodu poskočilo ze sestupového pásma na 17. pozici v tabulce.

Sevilla začala lépe a v 15. minutě ji poslal do vedení Lucas Ocampos hlavičkou po centru zimní posily Susa. Za dvacet minut Vaclíka poprvé překonal Adri Embarba, který z přímého kopu podstřelil zeď, a krátce po změně stran otočil skóre Wu Lej.

Barcelonský tým si zkomplikoval situaci v 69. minutě, kdy byl Víctor Sánchez vyloučen po druhé žluté kartě. Sevilla zužitkovala přesilovku deset minut před koncem díky Susově přesné střele k tyči, ale víc už domácí nestihli a nevyhráli ve čtvrtém soutěžním utkání po sobě.

Nedělní zápasy 24. kola: FC Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (15. Ocampos, 80. Suso - 35. Embarba, 50. Wu Lej), Leganés - Betis Sevilla 0:0, Bilbao - Pamplona 0:1 (29. Oier), Real Madrid - Vigo 2:2 (52. Kroos, 65. Ramos z pen. - 7. Smolov, 85. Mina)

Zápas Eibar - San Sebastian byl odložen kvůli zamořenému vzduchu po požáru skládky blízko Eibaru.

20.Espaňol Barcelona24471321:4219

Sevilla FC - Espanyol Barcelona 2:2 (1:1)

Branky: 17. Ocampos, 82. Suso - 36. Embarba, 51. Lej. Rozhodčí: Cordero – Escuela, Cerezo. ŽK:34. Sergi Gómez, 60. Gudelj - 39. Lej, 50. V. Sánchez, 87. Roca. ČK:70. V. Sánchez.

Sevilla FC Vaclík – Navas, Sergi Gómez, Diego Carlos, Reguilón (55. Gudelj) – Banega (67. L. de Jong), Fernando, F. Vázquez (46. Nolito) – Suso, Nasjrí, Ocampos.

Espanyol Barcelona Diego López – Javi López, Espinosa, Cabrera, Pedrosa – Darder, V. Sánchez, Roca, Embarba (75. F. Calero) – Lej (72. V. Gómez), Calleri (83. Ferreyra).

CD Leganés - Real Betis 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Javier Estrada – Teodoro Sobrino, Guadalupe Porras. ŽK:66. Braithwaite, 74. R. Pérez, 87. Ruibal, 87. Gil, 90+4. Óscar Rodríguez - 26. Emerson, 36. G. Rodríguez, 76. W. Carvalho. ČK:90+3. Iglesias. Diváci: 11 160.

CD Leganés Soriano – Ruibal, Awaziem, Siovas, Bustinza (C), J. Silva – Eraso (55. Gil), R. Pérez, Recio (82. Assalé), Kévin Rodrígues (55. Óscar Rodríguez) – Braithwaite.

Real Betis Robles – Emerson (46. Barragán), Mándí, Bartra, Moreno – G. Rodríguez (46. Loren), W. Carvalho – Joaquín (C) (73. Tello), Aleñá, Canales – Iglesias.

Athletic Bilbao - CA Osasuna 0:1 (0:1)

Branky: 29. Oier. Rozhodčí: González – Rodríguez, Carreňo. ŽK:27. Vencedor, 77. I. Martínez, 80. Aduriz - 38. Oier, 48. Gallego, 55. Brašanac.

Athletic Bilbao Simón – Yeray, Núñez, I. Martínez – Capa, Raúl García (68. Aduriz), Vencedor (74. I. Gómez), Vesga, Berchiche – Villalibre (46. Sancet), I. Williams.

CA Osasuna Herrera – Roncaglia, Aridane, U. García – Estupiñán, Vidal (88. D. García), Oier (90+1. Mérida), Brašanac, I. Pérez – Adrián López (76. R. Torres), Gallego.

Real Madrid CF - Real Club Celta de Vigo 2:2 (0:1)

Branky: 53. Kroos, 66. Ramos - 8. Smolov, 86. Denis Suárez. Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán. ŽK:72. Bale, 75. Carvajal - 58. Olaza.

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Valverde, Casemiro, Kroos (82. Modrić) – Bale, Benzema, E. Hazard (74. Vinícius Júnior).

Real Club Celta de Vigo Blanco – Aidoo, Murillo, N. Araujo – K. Vázquez (56. Sisto), Rafinha, Yokuşlu, Bradarić (83. S. Mina), Olaza – Aspas, Smolov (71. Denis Suárez).