Kapitán Realu Madrid Karim Benzema vede balon v zápase proti Elche.

Kapitán Realu Madrid Karim Benzema vede balon v zápase proti Elche. | foto: AP

Real dvěma góly v závěru zachránil bod, Barcelona urvala všechny tři

• 2
Ještě deset minut před koncem prohrávali o dva góly, přesto fotbalisté Realu Madrid dokázali v domácím utkání s Elche vybojovat bod za remízu 2:2. Dramatický finiš prožila i Barcelona, která v Alavésu na poslední chvíli urvala vítězství 1:0.

Real nevyužil sobotního zaváhání druhé Sevilly, která v 22. kole také remizovala 2:2 a také musela dotahovat dvougólové manko.

Madrid mohl jít do vedení už ve 33. minutě, ale nejlepší střelec soutěže Benzema z penalty přestřelil branku. V závěru úvodního dějství na druhé straně udeřil Boyé a Milla v 76. minutě zvýšil. O chvíli později ale z dalšího pokutového kopu snížil Modrič a v nastavení vyrovnal Militao. Elche i tak bodovalo počtvrté za sebou a má pětibodový náskok na sestupové pozice.

Pro Real to byla druhá ztráta ve třetím ligovém utkání po sobě.

Barcelona se díky těsnému vítězství na půdě předposledního Alavésu vyhoupla na páté místo.

Duel přitom směřoval k remíze, jenže v 87. minutě Frenkie de Jong zařídil katalánskému celku vítězství. Na čtvrté Atlético Madrid chybí Barceloně stále bod. Předposlední Alavés nevyhrál už deset kol.

Getafe díky remíze na hřišti San Sebastianu bodovalo v osmém z posledních devíti kol a na první sestupovou příčku má čtyřbodový náskok. Český záložník hostujícího celku Jakub Jankto ve druhém utkání po sobě zůstal na lavičce.

Pamplona zvítězila v Granadě 2:0 a o jejím triumfu rozhodli ve druhém poločase David a Kike Garcíové. Bilbao vyhrálo na stadionu nováčka Vallecana 1:0 gólem Serrana po půlhodině hry.

Nedělní zápasy 22. kola: Granada - Pamplona 0:2 (65. D. García, 90. Kike García), Real Madrid - Elche 2:2 (82. Modrič z pen., 90.+2 Militao - 42. Boyé, 76. Milla), San Sebastian - Getafe 0:0, Vallecano - Bilbao 0:1 (30. Serrano), Alavés - FC Barcelona 0:1 (87. F. de Jong).

Granada CF - CA Osasuna 0:2 (0:0)

Branky: 64. D. García, 89. Kike García. Rozhodčí: Latre – Mateo, Escabosa.. ŽK:26. N. Vidal, 67. Brašanac. Diváci: 12471.

Granada CF Maximiano – Díaz (C) (71. Quini), G. Sánchez, Torrente, Escudero (81. Bacca) – Puertas, Milla, Montoro (71. Machís), Collado (46. Gonalons) – Suárez, J. Molina.

CA Osasuna Herrera – N. Vidal, D. García (C), Cruz, M. Sánchez – Moncayola, Torró (87. Oier), Brašanac – E. Ávila (75. J. Martínez), Budimir (75. Kike García), R. García (90+4. Barja).

Real Madrid CF - Elche CF 2:2 (0:1)

Branky: 82. Modrić, 90+2. Militao - 42. Boyé, 76. Milla. Rozhodčí: Bengoetxea -. ŽK:54. Militao, 72. Vinícius Júnior, 90+5. Alaba - 55. Fidel.

Real Madrid CF Courtois – L. Vázquez (79. Valverde), Militao, Alaba, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos (64. Rodrygo) – E. Hazard (79. Isco), Benzema (C) (58. Jović), Vinícius Júnior.

Elche CF E. Badía – Palacios, Verdú (C), González, Mojica – Morente (24. Fidel), Guti, Gumbau, Milla – Boyé, Lucas Pérez (88. Josan).

Rayo Vallecano - Athletic Bilbao 0:1 (0:1)

Branky: 30. Serrano. Rozhodčí: Cordero – Cerezo, Porras. ŽK:89. Unai López - 17. I. Williams, 60. Zarraga, 69. Dani García, 82. Simón, 86. Lekue, 88. N. Williams.

Rayo Vallecano L. Zidane – Balliu, Saveljich, Catena, F. García – Ciss (76. Nteka), Comesaña – Palazón (86. Bébé), Trejo (C) (76. Unai López), Á. García – Falcao (69. Guardiola).

Athletic Bilbao Simón – Lekue, Vivian, I. Martínez, Balenziaga (C) – Berenguer, Dani García, Zarraga (75. N. Williams), Serrano (62. Vesga) – I. Williams, Raúl García (84. Berchiche).

Real Sociedad San Sebastian - Getafe CF 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Montero – Jiménez, Ruiz. ŽK:51. Zubeldia - 90. Cuenca. Diváci: 27 638.

Real Sociedad San Sebastian Remiro – Zaldúa, Zubeldia (62. A. Elustondo), Le Normand, Rico – Rafinha Alcântara (69. D. Silva), Guevara, Guridi (82. Turrientes) – Januzaj (69. Portu), Sörloth (62. Isak), Oyarzabal (C).

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), S. Mitrović, Cuenca, Olivera – Aleñá, Arambarri, Nemanja Maksimović – B. Mayoral (77. Jaime Mata), Óscar Rodríguez (85. Poveda).

Deportivo Alavés - FC Barcelona 0:1 (0:0)

Branky: 87. F. de Jong. Rozhodčí: Figueroa – Porras, Carreño.

Deportivo Alavés F. Pacheco – Martín, Laguardia (C), Lejeune, López – Jason, Pina (88. Moya), Escalante, Pons (72. De la Fuente), Joselu – Rioja (90. Méndez).

FC Barcelona ter Stegen – Dest, Piqué, R. Araújo, J. Alba – F. de Jong, S. Busquets (C), Pedri (90. Lenglet) – F. Torres, L. de Jong (84. Blanc), Ezzalzouli (71. González).