Marcos Llorente (pravo) z Atlétika Madrid napadá Geoffreyho Kondogbiu z Valencie. | foto: Reuters

Atlético Madrid v lize opět nevyhrálo, ve Valencii získalo jenom bod

• 0
Fotbalisté Atlétika Madrid remizovali ve 24. kole španělské ligy 2:2 ve Valencii a na čtvrtém místě tabulky mají o bod víc než pátá Sevilla. Z posledních pěti ligových zápasů vytěžili jedinou výhru.

Hosty dostal do vedení Marcos Llorente, k němuž se v 15. minutě odrazil míč v malém vápně.

Další dva góly padly v závěru první půle: nejprve po netradičním centru Maxiho Lópeze, který poslal míč před branku prudkým odrazem o zem, vyrovnal hlavou Gabriel Paulista, ale krátce nato vrátil madridskému mužstvu náskok přízemní střelou z dálky ghanský záložník Thomas Partey.

Po přestávce znovu srovnal stav Geoffrey Kondogbia, který v tísni dokázal akrobaticky trefit centrovaný míč a poslat ho mimo dosah slovinského brankáře Jana Oblaka. Valencie poté marně útočila na výhru, získaný bod jí nicméně pomohl k posunu na šestou příčku, jejíž držitel si zahraje kvalifikaci Evropské ligy.

Španělská liga - 24. kolo: Valencie - Atlético Madrid 2:2 (40. Paulista, 59. Kondogbia - 15. M. Llorente, 43. Partey).

Valencia CF - Atlético Madrid 2:2 (1:2)

Branky: 40. Gabriel, 59. Kondogbia - 15. M. Llorente, 43. Partey. Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez. ŽK:55. Gabriel, 79. Gómez - 26. Lodi, 58. Vrsaljko, 71. Simeone (trenér).

Valencia CF Doménech – Wass, Gabriel (90+4. Diakhaby), Mangala, Gayá – Torres, Kondogbia, Parejo (C), Soler (80. Čeryšev) – Guedes (60. Gameiro), Gómez.

Atlético Madrid Oblak – Arias (66. Morata), Savić, Felipe, Lodi (53. Vrsaljko) – Koke (C) (76. Carrasco), M. Llorente, Partey, Saúl Ñíguez – Vitolo, Á. Correa.