Brankář Villarealu Sergio Asenjo likviduje šanci Antoina Griezmanna z Barcelony. | foto: AP

Barcelona porazila Villarreal 2:1, Messi v poločase střídal

• 8
Tři dny po překvapivé porážce s nováčkem španělské ligy Granadou fotbalisté Barcelony zvítězili v domácí soutěži nad Villarrealem 2:1. Poprvé v sezoně po zranění lýtka se v základní sestavě katalánského týmu objevil Lionel Messi, který byl v pondělí pošesté vyhlášen nejlepším hráčem světa. Do druhého poločasu však už nenastoupil, zřejmě opět kvůli zdravotním problémům.

Barcelona, kterou za měsíc přivítá pražská Slavia ve třetím kole Ligy mistrů, se ujala vedení v šesté minutě, kdy po Messiho rohovém kopu poslal míč hlavou do sítě Antoine Griezmann. Pro letní posilu Barcelony to byl třetí ligový gól v sezoně. Po čtvrthodině hry zvýšil na 2:0 ranou z dálky Arthur. Těsně před poločasovou pauzou odpověděl podobnou výstavní střelou Santi Cazorla.

Obhájci titulu tak ani v šestém kole neudrželi čisté konto, což se týmu Barcelony stalo naposledy před jedenácti lety.

Pro barcelonského kapitána Lionela Messiho skončil duel s Villarrealem už v...

Granada na senzační vítězství nad Barcelonou (2:0) navázala remízou 1:1 ve Valladolidu a vede neúplnou tabulku. Nováček nejvyšší soutěž má jedenáct bodů jako Bilbao a Real Madrid, které odehrály o zápas méně. Barcelona na čtvrtém místě je o bod zpět.

Valladolid poslal do vedení ve 12. minutě gólem zblízka Óscar Plano. Ještě před koncem prvního poločasu vyrovnal Carlos Fernández. Granada ztratila body po sérii tří vítězství. V sezoně na ni vyzrála jen ve druhém kole Sevilla s brankářem Tomášem Vaclíkem.

FC Barcelona - Villarreal CF 2:1 (2:1)

Branky: 6. Griezmann, 15. Arthur - 44. Cazorla. Rozhodčí: R. Bengoetxea. ŽK:26. Roberto, 47. Griezmann, 82. Firpo, 90. Busquets - 72. Anguissa, 81. Albiol. Diváci: 70 316.

FC Barcelona ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Firpo – Roberto (63. F. de Jong), Busquets, Arthur – Messi (C) (46. O. Dembèlé), L. Suárez (78. Fati), Griezmann.

Villarreal CF Asenjo – Peña, Albiol, Francisco Torres, Quintilla – Anguissa, Iborra – Chukwueze, Cazorla (C) (77. Bacca), Ontiveros (57. Toko Ekambi) – G. Moreno (68. Moisés Gómez).

Real Valladolid - Granada CF 1:1 (1:1)

Branky: 12. Plano - 43. C. Fernández. Rozhodčí: Pizarro – Martínez, Garrido. ŽK:6. Alcaraz, 35. Sandro Ramírez, 71. Olivas - 78. Y. Herrera, 90. Sánchez.

Real Valladolid Masip – Moyano (C), Olivas, Karim, Nacho Martínez – Plano, Alcaraz, Fede, T. Villa (74. Hervías) – Sandro Ramírez, Guardiola (68. Ünal).

Granada CF Rui Silva – Díaz (C), D. Duarte, J. A. Martínez (80. Sánchez), Neva – Puertas, Gonalons (62. Y. Herrera), Montoro, Vadillo – C. Fernández, Ramos (56. Machís).

Real Betis - Levante UD 3:1 (1:1)

Branky: 45+3. Loren, 48. Loren, 67. Iglesias - 7. Hernâni. Rozhodčí: Prieto – Villate, Torre. ŽK:25. Loren, 63. W. Carvalho - 28. N. Vukčević, 57. Coke. Diváci: 44 560.

Real Betis Robles – Barragán, Mándí, Bartra, Moreno – Guardado (C), Canales, W. Carvalho, Joaquín (78. Tello) – Loren (72. D. Lainez), Iglesias (88. García).

Levante UD Aitor Fernández – Toňo, Ó. Duarte, Postigo, Coke – N. Vukčević (46. Melero), Radoja, Campaña – Hernâni (73. Martí), S. León (64. B. Mayoral), Morales (C).