Lionel Messi a Neymar slaví gól Barcelony.

Lionel Messi a Neymar slaví gól Barcelony. | foto: AP

Barcelona se vrátila na špici, Real také vyhrál. Bez porážky je i Vigo

• 3
Na jediný den pustili před sebe do čela tabulky Real Madrid. Ale po neděli už zase španělské fotbalové lize vládnou hráči Barcelony. Večer porazili Levante 4:1 a před největším rivalem mají náskok dvou bodů.

Levante celý poločas drželo bezgólový stav, ve druhé půli ale stačilo pět minut a Barca šla do vedení díky Bartrovi. Jednou se pak trefil Neymar, dvakrát Messi a snížení Casadesúse už hostům k bodům nepomohlo.

Barcelona tak zůstává bez ztráty bodu, porážku kromě ní neokusily ještě tři další týmy. Vilarreal přehrál Bilbao a je třetí, překvapivě vysoko se drží také Celta Vigo, která vyhrála 2:1 na hřišti Sevilly a drží čtvrtou příčku. Domácím nepomohla ani premiérová branka Llorenteho, letní posily z Juventusu. Hosté sice dohrávali v deseti, přesto vedení udrželi.

Real Madrid v posledních zápasech střílel plno gólů, tentokrát připravil fanouškům trochu dietnější podívanou. Doma proti Granadě se trefil jen Karim Benzema, i to ale stačilo na vítězství 1:0.

Real se ovšem na vítězství pořádně nadřel. V první půli oba týmy neproměnily několik šancí, hosté navíc přišli o vstřelený gól El Arabiho, kterému rozhodčí velmi sporně odmával ofsajd.

Domácí se prosadili po deseti minutách druhé půle, kdy si na přesný centr Isca naběhl Benzema a hlavou poslal míč do sítě. Těsné vítězství už Real dokázal udržet, navíc měl několik šancí na zvýšení náskoku. Aktivní byl především Cristiano Ronaldo, ale po osmi gólech z posledních dvou zápasů se tentokráte neprosadil.

Real poprvé od roku 1975 dokázal v prvních čtyřech ligových zápasech udržet čisté konto.

Stejným výsledkem skončila i páteční předehrávka 4. kola mezi Getafe a Málagou. Rozhodl jediný gól, která vstřelil domácí Ščepovič už ve druhé minutě zápasu.

Atlético Madrid po brankách Correy a Torrese vyhrálo 2:0 v Eibaru a je páté, Valencie doma pouze remizovala s Betisem Sevilla. Jihošpanělský klub nevyhrál na vlastním stadionu ve všech soutěžích už třetí zápas za sebou, což se mu stalo poprvé pod vedením trenéra Nuna.

Zajímavý vývoj měl zápas San Sebastianu s Espaňolem. Domácí vedli, soupeř dvěma brankami otočil, ale Jonathas čtyři minuty před koncem vyrovnal. Přesto ještě barcelonský tým slavil vítězství, v poslední minutě mu ho zajistil Perez.

Výsledky 4. kola: San Sebastian - Espaňol Barcelona 2:3 (19. Agirretxe, 86. Jonathas - 44. Moreno z pen., 70. Roco, 90. Hernán Pérez), FC Sevilla - Vigo 1:2 (54. Llorente - 15. Nolito, 26. Wass), La Coruňa - Sporting Gijón 2:3 (16. Juanfran, 28. Alberto - 4. a 8. Sanabria, 34. Menéndez), Villarreal - Bilbao 3:1 (43. Bruno z pen., 67. Mario, 80. Baptistao - 90.+2 Aduriz), FC Barcelona - Levante 4:1 (61. z pen. a 90. Messi, 50. Bartra, 56. Neymar - 66. Casadesús), Las Palmas - Vallecano 0:1 (42. Guerra), Real Madrid - Granada 1:0 (55. Benzema), Getafe - Málaga 1:0 (2. Ščepovič), Valencie - Betis Sevilla 0:0. Eibar - Atlético Madrid 0:2 (62. Correa, 77. Torres).