Luis Suarez (vpravo) z Barcelony střílí přes Alvara z Villarrealu.

Luis Suarez (vpravo) z Barcelony střílí přes Alvara z Villarrealu. | foto: Reuters

Barcelona vedla, pak prohrávala. Nakonec byla ráda za remízu 4:4

• 12
Fotbalisté Barcelony remizovali na hřišti sestupem ohroženého Villarrealu 4:4, přestože ještě v 90. minutě prohrávali o dvě branky. Španělskou ligu nyní vedou o osm bodů před Atléticem Madrid, které zdolalo Gironu 2:0. V sobotu čeká první a druhý tým tabulky vzájemný souboj na Camp Nou.

Katalánské mužstvo vedlo už po 16 minutách 2:0 díky Brazilcům Coutinhovi a Malcomovi. Domácí o sedm minut později snížili po trefě Chukwuezeho a ve druhém poločase mezi 50. a 62. minutou dokonali obrat, o který se postarali Ekambi a Iborra.

V 80. minutě přidal Bacca čtvrtý gól a zdálo se, že „Žlutá ponorka“ překvapivě naplno zaboduje.

Jenže v 86. minutě dostal González druhou žlutou kartu a hosté přesilovku rychle využili.

V 90. minutě vstřelil parádní kontaktní gól z přímého kopu Messi, který s 32 trefami dominuje tabulce střelců, a o tři minuty později zařídil hostům bod Suárez. Ten je s 19 góly v pořadí kanonýrů druhý. Villarreal se ve středu může propadnout na sestupovou pozici.

Atlético skórovalo až v 76. minutě, kdy se trefil hlavou uruguayský obránce Godín. Pojistku na šestém vítězství svěřenců trenéra Diega Simeoneho z posledních sedmi ligových zápasů přidal v nastaveném čase útočník Griezmann.

Čtvrté Getafe remizovalo na hřišti Espaňolu Barcelona 1:1 a potřetí za sebou v La Lize nedokázalo naplno bodovat. Pátý Alavés se na něj může ve čtvrtek bodově dotáhnout.

Španělská liga - 30. kolo: Villarreal - FC Barcelona 4:4 (23. Chukweze, 50. Ekambi, 62. Iborra, 80. Bacca - 12. Coutinho, 16. Malcom, 90. Messi, 90.+3 Suárez), Atlético Madrid - Girona 2:0 (76. Godín, 90.+4 Griezmann), Espaňol Barcelona - Getafe 1:1 (56. Iglesias - 72. Rodríguez).

Villarreal CF - FC Barcelona 4:4 (1:2)

Branky: 24. Chukweze, 50. Toko Ekambi, 63. Iborra, 81. Bacca - 13. Coutinho, 17. Malcom, 90. Messi, 90+4. L. Suárez. Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo. ŽK:37. Álvaro González, 45+2. Ra. Funes Mori, 90+2. Cáseres - 40. Busquets, 43. Lenglet, 78. Arturo Vidal, 84. Aleñá, 86. Roberto, 86. Messi. ČK:87. Álvaro González.

Villarreal CF Asenjo – Álvaro González, Ra. Funes Mori, V. Ruiz – M. Gaspar, Morlanes (65. Cáseres), Cazorla, Pedraza – Chukweze (88. Bonera), Toko Ekambi (75. Bacca), Iborra.

FC Barcelona ter Stegen – Roberto, Umtiti, Lenglet, Alba – Arturo Vidal, Busquets (74. Rakitić), Arthur (74. Aleñá) – Malcom, L. Suárez, Coutinho (61. Messi).

Espanyol Barcelona - Getafe CF 1:1 (0:0)

Branky: 56. Iglesias - 72. Ángel Rodríguez. Rozhodčí: Ricardo De Burgos Bengoetxea – Roberto Díaz Pérez, Jon Núñez Fernández. ŽK:33. Vilà, 54. Melendo, 82. Naldo, 85. Hermoso - 22. Damián Suárez, 79. Cristóforo, 84. Dakonam. Diváci: 16 322.

Espanyol Barcelona Diego López – Rosales, Naldo, Hermoso, Vilà (C) – Darder, Roca (79. Puado), Melendo (68. Granero) – H. Pérez (74. Sergio García), Iglesias, Lej.

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam (C), Cabrera, Antunes – Foulquier (67. J. Molina), Maksimović, Cristóforo (80. Arambarri), Duro (67. Portillo) – Ángel Rodríguez, Jaime Mata.

Atlético Madrid - Girona FC 2:0 (0:0)

Branky: 79. Godín, 90+4. Griezmann. Rozhodčí: I. Villanueva. ŽK:49. Arias.

Atlético Madrid Oblak – Arias, J. Giménez, Godín, Luís (66. Vitolo) – Koke, Rodri, Partey (55. Á. Correa), Saúl Ñíguez – Griezmann, Morata (85. Juanfran).

Girona FC Iraizoz – Porro, Espinosa, Alcalá, Muniesa – Douglas Luiz – Portugués (69. Lozano), Pons (84. V. Fernández), Aleix Garcia, B. García – Doumbia (81. Roberts).