Antoine Griezmann

Antoine Griezmann | foto: AP

Griezmann se trefil čtyřikrát a jeho Atlético deklasovalo Leganés

• 6
Atlético Madrid ve španělské fotbalové lize deklasovalo Leganés 4:0, všechny čtyři góly při tom vstřelil útočník Antoine Griezmann. Svěřenci Diega Simeoneho z druhého místa tabulky ztrácí čtyři body na vedoucí Barcelonu, která má však k dobru čtvrteční zápas 26. kola na hřišti Las Palmas. Barcelona v nedělním šlágru La Ligy přivítá právě Atlético.

Madridské mužstvo k šesté ligové výhře za sebou nakročilo už v prvním poločase. Griezmann nejprve ve 26. minutě zužitkoval Kokeho přesný pas za obranu a za devět minut skóroval z přímého kopu.

I druhá půle patřila Atlétiku a francouzskému útočníkovi. Ten zkompletoval hattrick v 56. minutě hlavou po centru Filipeho Luíse.

Poté Griezmann převzal míč od Diega Costy a v 67. minutě z voleje udeřil počtvrté. Šestadvacetiletý reprezentant tak navázal na svůj nedělní hattrick proti Seville, polepšil si na 15 ligových branek v sezoně a je čtvrtý v tabulce kanonýrů.

Valencie remizovala v Bilbau 1:1 a nevyužila možnost vystřídat na třetí pozici mistrovský Real Madrid, který v úterý nečekaně prohrál s barcelonským Espaňolem 0:1. Hosty poslal do vedení ve 23. minutě Geoffrey Kondogbia, poté kanonýr Athleticu Aritz Aduriz neproměnil penaltu, ale Óscar de Marcos v úvodu druhé půle přece jen srovnal. Čtvrtá Valencie ztrácí na Real bod.

Španělská liga - 26. kolo: Bilbao - Valencie 1:1 (49. De Marcos - 23. Kondogbia), Getafe - La Coruňa 3:0 (40. Ángel, 44. vlastní Bóveda, 82. Molina), Málaga - FC Sevilla 0:1 (15. Correa), Atlético Madrid - Leganés 4:0 (26., 35., 56. a 67. Griezmann), Eibar - Villarreal 1:0 (16. Kike).

Málaga CF - Sevilla FC 0:1 (0:1)

Branky: 15. Correa. Rozhodčí: Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Juan Barranco. ŽK:44. Id. Brown, 65. Rosales - 12. Layún, 67. Sarabia.

Málaga CF Roberto – Rosales (C), L. Hernández, Miquel, González (84. Samuel) – Success (34. En-Nesyri), Iturra, Lacen, Castro – Rolán, Id. Brown (76. Bueno).

Sevilla FC S. Rico – Layún, Kjaer, Lenglet, Arana – Pizarro, Banega (C) – Sarabia, Correa (63. F. Vázquez), Nolito (88. Geis) – Ben Yedder (77. Sandro Ramírez).

SD Eibar - Villarreal CF 1:0 (1:0)

Branky: 16. Kike García. Rozhodčí: Mario Melero – Manuel Torre, José Martínez. ŽK:51. Arbilla, 73. Juncà, 81. Dmitrović, 90+1. Orellana - 27. Álvaro González, 72. M. Gaspar. Diváci: 4 056.

SD Eibar Dmitrović – Capa (62. Peña), Ramis, Arbilla, Juncà – León (87. Inuj), Dani García (C), Escalante, Orellana – Kike García, Charles (67. Jordán).

Villarreal CF Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Antonio Rukavina – Raba, Fuego (63. Trigueros), Hernández, Čeryšev (73. Fornals) – R. Martínez, Ünal (55. Bacca).

Athletic Bilbao - Valencia CF 1:1 (0:1)

Branky: 50. de Marcos - 24. Kondogbia. Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez. ŽK:30. I. Córdoba - 21. Zaza, 69. Murillo.

Athletic Bilbao Arrizabalaga – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Saborit – Etxebarria, San José – Susaeta (64. I. Williams), Raúl García (77. Lekue), I. Córdoba – Aduriz.

Valencia CF Neto – Vezo, Murillo, Gabriel, Gayá – Coquelin, Parejo, Kondogbia, Torres (76. Guedes) – Vietto (71. Rodrigo), Zaza (84. Soler).

Getafe CF - Deportivo La Coruňa 3:0 (2:0)

Branky: 40. Á. Rodríguez, 44. Bóveda, 82. J. Molina. Rozhodčí: Munuera – Baena, Alcoba. ŽK:25. Mora, 50. Ndiaye - 20. Luisinho, 34. Krohn-Dehli, 57. Mosquera, 88. Bóveda. Diváci: 5 097.

Getafe CF E. Martínez – Dakonam, Bruno González, Damián Suárez, Antunes – Ndiaye (85. Ndockyt), Arambarri, Portillo, Mora (64. Šibasaki) – Á. Rodríguez (74. Rémy), J. Molina.

Deportivo La Coruňa R. Martínez – Juanfran, Luisinho, Bóveda, Schär – Muntari (63. Andone), Krohn-Dehli (46. C. Borges), Mosquera, Adrián López – Bakkali (77. Cartabia), Pérez Martínez.

Atlético Madrid - CD Leganés 4:0 (2:0)

Branky: 26. Griezmann, 35. Griezmann, 56. Griezmann, 67. Griezmann. Rozhodčí: Fernández – Munuera, García. ŽK:70. Griezmann - 55. Gumbau, 82. Omar, 86. Bustinza. Diváci: 35 033.

Atlético Madrid Oblak – Juanfran, Godín (C), J. Giménez, Luís – Á. Correa, Partey (60. Vitolo), Saúl Ñíguez, Koke – Griezmann (73. Gameiro), D. Costa (73. F. Torres).

CD Leganés Cuéllar – Bustinza, Muňoz, Mantovani (C), Carnero García, Rico (46. N. Amrabat) – Omar, Eraso (57. Naranjo), Gumbau, Gabriel (46. Mozo) – Guerrero.