Roger Marti z Levante oslavuje svůj gól do sítě Realu Madrid.

Roger Marti z Levante oslavuje svůj gól do sítě Realu Madrid. | foto: AP

Real Madrid oslabení neustál a podlehl doma Levante, Sevilla vyhrála v Eibaru

• 6
Real Madrid hrál proti Levante od 8. minuty bez vyloučeného Militaoa, pak šel do vedení, ale nakonec domácí zápas 21. kola španělské ligy prohrál 1:2. Sevilla bez reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka, přestože už se zotavil se zranění, zvítězila v Eibaru 2:0

Obránce Militao v Madridu dostal červenou kartu po faulu na Sergia Leóna. Real se i v deseti prosadil, když ve 14. minutě Marco Asensio proměnil rychlý protiútok. Ještě do přestávky srovnal kapitán José Luis Morales střelou z voleje.

Po hodině hry Roger Martí z penalty nepřekonal brankáře Thibauta Courtoise, ale útočník Levante si spravil chuť v 78. minutě, kdy po rohu dokonal obrat. Valencijské mužstvo je na deváté příčce.

Jedenatřicetiletý český gólman Vaclík se po téměř dvouměsíční pauze zaviněné zraněním kolena už zapojil do týmového tréninku, ale na sobotní zápas ještě nebyl nominován.

Sevillu poslal do vedení ve 28. minutě Lucas Ocampos proměněnou penaltou. Těsně před pauzou málem srovnal Kike García, který hlavičkoval do tyčky. V 55. minutě zvýšil Joan Jordán střelou zblízka po přihrávce střídajícího Aleixe Vidala. Hosté si připsali čtvrtou ligovou výhru z posledních pěti utkání.

Výsledky 21. kola: Eibar - FC Sevilla 0:2 (28. Ocampos z pen., 55. Jordán), Real Madrid - Levante 1:2 (13. Asensio - 32. Morales, 78. Roger Martí), Valencie - Elche 1:0 (22. Wass), Villarreal - San Sebastian 1:1 (3. Parejo - 90.+3 Isak)

20.Huesca21210917:3016

Villarreal CF - Real Sociedad San Sebastian 1:1 (1:0)

Branky: 3. Parejo - 90+3. Isak. Rozhodčí: Díaz de Mera – Becerril, Escuela. ŽK:69. Capoue - 32. Illarramendi, 49. Le Normand, 59. Guevara.

Villarreal CF Asenjo – Peña, Albiol (C), P. Torres, Pedraza – Coquelin (76. Estupiñán), Capoue, Parejo – Moisés Gómez, Alcácer (81. Niño), Trigueros.

Real Sociedad San Sebastian Remiro – Zaldúa (78. Januzaj), A. Elustondo, Le Normand (78. Gorosabel), Monreal – Guevara (66. Guridi), Illarramendi (C) (46. Zubimendi), Merino – Portugués (78. C. Fernández), Isak, Oyarzabal.

Real Madrid CF - Levante UD 1:2 (1:1)

Branky: 13. Asensio - 32. Morales, 79. Martí. Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez. ŽK:90. Casemiro - 52. Malsa, 73. Melero. ČK:8. Militao.

Real Madrid CF Courtois – Odriozola Arzallus, Militao, Varane, F. Mendy – Modrić, Casemiro, Kroos – Asensio (82. Arribas), Benzema (C) (82. M. Díaz), E. Hazard (60. Vinícius Júnior).

Levante UD Aitor Fernández – Miramón, Ó. Duarte, Postigo, C. Clerc – Melero, Malsa (60. Rochina), Radoja, Morales (C) (76. Goméz) – S. León (60. E. Bardhi), Martí (84. Vezo).

Valencia CF - Elche CF 1:0 (1:0)

Branky: 22. Wass. Rozhodčí: P. González – Rodríguez, Bárcena. ŽK:71. Wass - 4. Verdú, 33. Barragán, 42. Morente, 48. Marcone, 65. González, 74. Cifuentes, 90+2. V. Rodríguez.

Valencia CF Doménech – T. Correia, Guillamón, Paulista, Gayá (C) – Wass, Soler, Račić, Guedes (87. Musah) – Gómez, M. Vallejo (74. Lee Kang-in).

Elche CF Badía – Josan (46. Cifuentes), Barragán (46. Milla), Verdú (C), González, Mojica – Rigoni (77. Carrillo), Marcone, Guti (81. V. Rodríguez), Morente – Boyé.

SD Eibar - Sevilla FC 0:2 (0:1)

Branky: 28. Ocampos, 55. Jordán. Rozhodčí: J. M. Sánchez – V. Pizarro, I. Massó. ŽK:9. P. Oliveira, 17. Papakouli Diop, 62. Arbilla - 90+4. Munir, 90+5. Rakitić.

SD Eibar Dmitrović (61. Y. Rodríguez) – Pozo (75. R. Correa), P. Oliveira, Bigas, Arbilla – Inuj (46. P. León), Papakouli Diop (75. Garcia), Expósito, Gil – Muto (60. Enrich), Kike García.

Sevilla FC Bunú – Navas (46. Aleix Vidal), Koundé, Sergi Gómez (82. Diego Carlos), Acuňa (7. Rekik) – Ó. Torres (70. Rakitić), Fernando, Jordán – Suso (82. Munir), Nasjrí, Ocampos.