Karim Benzema (uprostřed) z Realu se raduje z gólu.

Karim Benzema (uprostřed) z Realu se raduje z gólu. | foto: Reuters

Pětigólový Real. Madridští porazili Leganés a na Barcelonu ztrácejí bod

• 0
Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli v 11. kole španělské ligy poslední Leganés 5:0 a na čelo ztrácejí bod. Sevilla s brankářem Tomášem Vaclíkem remizovala ve Valencii 1:1 a promarnila možnost bodově se dotáhnout na vedoucí Barcelonu, která má k dobru odložený souboj s Realem.

Real vstoupil do utkání výborně a v sedmé a osmé minutě dvakrát skóroval. Po přihrávkách Karima Benzemy se prosadili Rodrygo a Toni Kroos. O třetí trefu v prvním poločase se z pokutového kopu postaral kapitán Sergio Ramos.

Taktéž z penalty se ve druhé půli prosadil Benzema a konečnou podobu výsledku stanovil v nastavení Luka Jovič. Real vyhrál třetí z posledních čtyř soutěžních utkání. Leganés nenavázalo na předchozí výhru 1:0 nad Mallorcou a prohrálo čtvrté z posledních pěti utkání. Venku nezvítězilo ani na pátý pokus.

Sevilla se ujala vedení ve třetí minutě nastavení prvního poločasu, kdy se trefil Lucas Ocampos. Dělbu bodů zařídil v 81. minutě střídající Rubén Sobrino, který přesně umístěnou hlavičkou k tyči nedal Vaclíkovi šanci. „Netopýři“ nevyhráli v soutěži třikrát po sobě. Andaluský celek nenavázal na předchozí dvě výhry v soutěži a potřetí za sebou na soupeřově hřišti v La Lize nezvítězil.

San Sebastian doma podlehl Levante 1:2 a a stejně jako Sevilla nevyužil možnost srovnat krok s Barcelonou. Už po prvním poločase prohrával o dvě branky po trefách Enise Bardhiho a Borji Mayorala. Levante zvítězilo v lize po předchozích dvou prohrách 0:1 se Sevillou a Espaňolem Barcelona.

Bilbao porazilo Espaňol 3:0 a v lize zvítězilo po pěti utkáních. Dvěma góly v úvodních 17 minutách se o to postaral kapitán Iker Muniain. Třetí branka Athleticu padla po trefě Víctora Gómeze do vlastní sítě. Espaňol prohrál páté z uplynulých sedmi kol a zůstal na předposlední 19. příčce.

Betis porazil Celtu Vigo 2:1. V 90. minutě zlomil nerozhodný stav záložník sevillského celku Nabil Fekir.

Španělská liga - 11. kolo: Valencie - FC Sevilla 1:1 (81. Sobrino - 45.+3 Ocampos), San Sebastian - Levante 1:2 (47. José - 24. Bardhi, 40. Mayoral), Bilbao - Espaňol Barcelona 3:0 (4. a 17. Muniain, 79. vlastní Gómez), Real Madrid - Leganés 5:0 (7. Rodrygo, 8. Kroos, 24. Ramos z pen., 69. Benzema z pen., 90.+1 Jovič), Betis Sevilla - Vigo 2:1 (8. Emerson, 90. Fekir - 70. Aspas).

20.Leganés101275:145

Athletic Bilbao - Espanyol Barcelona 3:0 (2:0)

Branky: 4. Muniain, 17. Muniain, 79. V. Gómez. Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval. ŽK:53. Espinosa. Diváci: 37 094.

Athletic Bilbao Simón – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Unai López (60. San José) – Muniain (C) (85. Aduriz), Raúl García, I. Córdoba – I. Williams (71. Larrazabal).

Espanyol Barcelona Diego López – Naldo, Espinosa, David López – V. Gómez, V. Sánchez (C), Roca (63. Granero), Darder, Vilà – Campuzano (71. Lej), Vargas (61. Ferreyra).

Real Betis - Real Club Celta de Vigo 2:1 (1:0)

Branky: 8. Emerson, 90. Fékir - 70. Aspas. Rozhodčí: Gil – Díaz, Martínez. ŽK:50. Feddal, 64. Guardado, 67. Gutiérrez, 69. Iglesias, 80. Emerson, 90+3. Robles - 90+2. N. Araujo.

Real Betis Robles – Mándí, Bartra (78. D. Lainez), Feddal – Emerson, Gutiérrez (70. Loren), Canales, Moreno – Fékir, Joaquín (C) (62. Guardado) – Iglesias.

Real Club Celta de Vigo Blanco – Mallo (C), Aidoo, N. Araujo, Juncà – Rafinha (87. G. Fernández), Beltrán, Lobotka, Denis Suárez (86. Bermejo) – S. Mina (46. Méndez), Aspas.

Real Madrid CF - CD Leganés 5:0 (3:0)

Branky: 7. Rodrygo, 8. Kroos, 25. Ramos, 69. Benzema, 90+1. Jović. Rozhodčí: Soto – Costoya, Álvarez. ŽK:63. Marcelo - 24. Soriano, 41. Bustinza, 52. J. Silva, 62. Rivera.

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Valverde (75. Isco), Casemiro, Kroos (62. Modrić) – Rodrygo, Benzema (70. Jović), E. Hazard.

CD Leganés Soriano – Bustinza (C) (72. Rosales), Tarín, Omeruo, J. Silva – Rivera, Awaziem – Braithwaite, Óscar Rodríguez (66. Ruibal), Rodrigues (56. Recio) – Nasjrí.

Real Sociedad San Sebastian - Levante UD 1:2 (0:2)

Branky: 47. José - 24. E. Bardhi, 40. B. Mayoral. Rozhodčí: Melero – Torre, J. Martínez. ŽK:56. José, 90+6. Zaldúa - 37. Melero, 42. C. Clerc, 89. Postigo, 90+2. Aitor Fernández.

Real Sociedad San Sebastian Remiro Gargallo – Gorosabel (73. Zaldúa), Le Normand (46. Portugués), D. Llorente, Monreal – Zubeldia, Merino – Sangalli (46. José), Ödegaard, Oyarzabal – Isak.

Levante UD Aitor Fernández – Miramón, Postigo, Vezo, C. Clerc – Campaña, Radoja – E. Bardhi (86. Coke), Melero (80. N. Vukčević), Morales – B. Mayoral (76. Martí).

Valencia CF - Sevilla FC 1:1 (0:1)

Branky: 81. Sobrino - 45+3. Ocampos. Rozhodčí: Carlos Del Cerro Grande – Juan Yuste Jiménez, Abrahám Álvarez Cantón. ŽK:45+2. Torres, 45+5. Soler, 52. Garay, 68. Gabriel, 90. Parejo, 90+4. Lee Kang-in - 32. Jordán, 45+1. Ocampos, 74. Fernando.

Valencia CF Cillessen – Wass, Garay, Gabriel, Gayá – Soler (58. M. Vallejo), Coquelin (40. Kondogbia), Parejo (C) – Torres, Gómez, Lee Kang-in (69. Sobrino).

Sevilla FC Vaclík – Navas (C), Diego Carlos, Koundé, Escudero (28. Gudelj) – Jordán, Fernando, Banega (79. F. Vázquez) – Ocampos, Chicharito (85. Munir), Ó. Torres.