Hráči Barcelony oslavují gól v utkání proti Vallecanu.

Hráči Barcelony oslavují gól v utkání proti Vallecanu. | foto: AP

Barcelona otočila duel v závěru. Espaňol je druhý, Real se trápil

• 9
Fotbalisté Barcelony ještě tři minuty před koncem na hřišti Vallecana prohrávali, ale nakonec na předměstí Madridu vyválčili vítězství 3:2. Real před cestou do Plzně k utkání Champions League vydřel ve španělské nejvyšší soutěži výhru 2:0 proti Valladolidu. Byla to ligová premiéra dočasného kouče Santiaga Solariho.

Real naposled prohrál El Clásico v Barceloně 1:5, předtím ze čtyř zápasů získal jen bod. A celá mizérie včetně trápení v Lize mistrů proti Plzni (2:1) vedla k odvolání Julena Lopeteguiho.

Solari jen zatím jen dočasné řešení, pod ním Real absolvoval vítězný zápas v poháru na hřišti Melilly, v sobotu liga proti Valladolidu, ve středu souboj v Plzni a příští víkend duel ve Vigu. V následné reprezentační přestávce bude vedení hledat trenéra.

Proti Valladolidu to bylo dlouho 0:0, nudný stav změnil až sedm minut před koncem vlastní gól. Výhru Realu pak vzápětí ztvrdil Ramos z penalty. Hosté ve druhém poločase dvakrát trefili břevno.

Vedoucí Barcelona v dramatickém závěru otočila zápas s Vallecanem a vyhrála 3:2, v 90. minutě dal svůj druhý a zároveň vítězný gól v utkání hrdina „El Clásica“ Suárez.

Barcelona vstoupila do utkání dobře, když ji už v 11. minutě dostal do vedení právě uruguayský kanonýr. Vallecano ale dvěma góly Poza a Garcíi otočilo. V závěru nejprve vyrovnal Dembélé a o tři minuty později znovu udeřil Suárez, pro kterého to by šestý gól během posledních tří duelů ve španělské lize. S devíti zásahy vévodí tabulce kanonýrů.

Fotbalisté Sevilly s reprezentačním brankářem Tomášem Vaclíkem remizovali v San Sebastianu 0:0 a poskočili na druhé místo tabulky.

Ve vyrovnaném utkání na stadionu Anoeta obě mužstva měla jen jednu střelu na branku. Vaclík ji chytil a v aktuální ligové sezoně udržel třetí nulu. Sevilla ztrácí čtyři body na vedoucí Barcelonu a druhou pozici drží jen o skóre před třetím Atléticem Madrid a čtvrtým Alavésem.

Ten prohrál v Eibaru 1:2 a přišel o šanci poskočit na druhé místo. Alavés poslal do vedení už ve čtvrté minutě Manu García, ale jeho spoluhráč Rubén Duarte byl za dvacet minut vyloučen. Po hodině hry dostal červenou kartu také domácí Pablo De Blasis, přesto hráči Eibaru zápas otočili. Nejprve vyrovnal Joan Jordán a v první minutě nastavení rozhodl Pape Diop.

Atlético Madrid, které rovněž čeká v týdnu duel v Lize mistrů, v úvodním duelu 11. kola remizovalo na hřišti Leganés 1:1.

Klub z madridského předměstí si koncem září vyšlápl na Barcelonu, kterou doma porazil 2:1. A teď se vytáhl na dalšího velkého favorita.

Atlético před třinácti tisíci diváky vedlo po brance Griezmana, ale domácí osm minut před koncem vyrovnali.

Espaňol Barcelona zdolal Bilbao 1:0. Prodloužil tak sérii neporazitelnosti na šest zápasů a v tabulce se posunul na druhé místo o tři body za městské rivaly z FC Barcelona.

Espaňol díky gólové hlavičce útočníka Borji Iglesiase z 41. minuty o bod předstihl trojici Sevilla, Atlético Madrid, Alavés. V pěti domácích utkáních ještě ani jednou nezaváhal.

Zato Bilbau se v nové ligové sezoně nedaří. Z jedenácti zápasů vyhrálo jediný a v tabulce mu patří až 17. místo. Od sestupových pozic dělí hráče Athleticu jen bod.

Výsledky 11. kola: Leganés - Atlético Madrid 1:1 (82. Carrillo - 69. Griezmann), Real Madrid - Valladolid 2:0 (83. vlastní Kiko, 88. Ramos z pen.), Valencie - Girona 0:1 (48. Pons), Vallecano - FC Barcelona 2:3 (35. Pozzo, 57. García - 11. a 90. Suárez, 87. Dembélé), Eibar - Alavés 2:1 (69. Jordán, 90.+1 Diop - 4. Manu García), Villarreal - Levante 1:1 (90.+3 Pedraza - 77. vlastní Funes Mori), Huesca - Getafe 1:1 (50. Etxeita - 90.+1 Molina), San Sebastian - FC Sevilla 0:0, Betis Sevilla - Vigo 3:3 (33. Loren, 57. Firpo, 87. Canales - 63. a 84. Gómez, 69. Méndez), Espaňol Barcelona - Bilbao 1:0 (41. Iglesias).

20.Huesca111379:236

Real Madrid CF - Real Valladolid 2:0 (0:0)

Branky: 84. Olivas, 88. Ramos. ŽK:45. Asensio.

Real Madrid CF Courtois – Odriozola Arzallus, Nacho Fernández, Ramos, Reguilón – Kroos, Casemiro (59. Isco), Modrić – Bale (71. L. Vázquez), Benzema, Asensio (75. Vinícius Júnior).

Real Valladolid Masip – Moyano (85. Čop), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Antoñito, Míchel, Alcaraz, T. Villa (69. Verde) – Leo Suárez (77. Plano), Ünal.

CD Leganés - Atlético Madrid 1:1 (0:0)

Branky: 84. Carrillo - 70. Griezmann. Rozhodčí: Melero – Torre, Martínez. ŽK:14. Nasjrí, 55. J. Silva, 86. Cuéllar, 90+4. Santos - 31. Lucas Hernández, 90+1. N. Kalinić.

CD Leganés Cuéllar – Juanfran (74. Carrillo), Tarín, Omeruo, Siovas, J. Silva – El Zhar (68. Ojeda), Recio, R. Pérez (C), Óscar Rodríguez – Nasjrí (78. Santos).

Atlético Madrid Oblak – Arias, Savić, Lucas Hernández, Luís – Á. Correa (66. Vitolo), Rodri, Saúl Ñíguez, Lemar (73. Partey) – G. Martins (89. N. Kalinić), Griezmann (C).

Valencia CF - Girona FC 0:1 (0:0)

Branky: 48. Pons. Rozhodčí: J.A. Rojas. ŽK:28. Gayá, 36. Coquelin, 78. Gabriel, 79. Kondogbia - 30. Doumbia, 39. Muniesa, 40. Planas, 59. Bunú.

Valencia CF Neto – Gayá, Gabriel, Garay, Wass (84. Torres) – Guedes, Kondogbia, Coquelin (84. Gameiro), Soler (73. Batshuayi) – S. Mina, Rodrigo (C).

Girona FC Bunú – Ramalho, Espinosa, Muniesa – Porro, Pons (C), Aleix Garcia, Planas – B. García (85. Soni), Roberts (78. Granell) – Doumbia (60. Alcalá).

Rayo Vallecano - FC Barcelona 2:3 (1:1)

Branky: 35. Pozo, 57. Á. García - 11. L. Suárez, 87. O. Dembèlé, 90. L. Suárez. Rozhodčí: Alejandro Hernández. Asistenti: Teodoro Sobrino, José Naranjo. Čtvrtý rozhodčí: Daniel Palencia. ŽK:6. Amat, 49. De Tomás, 89. Alberto García, 90+2. Velázquez - 17. Lenglet, 70. Alba. Diváci: 13785.

Rayo Vallecano Alberto García (C) – Advíncula, Gálvez (71. Velázquez), Amat, Á. Moreno – Comesaña – Embarba, Imbula, Trejo (56. Á. García), Pozo – De Tomás (65. Alegría).

FC Barcelona ter Stegen – Roberto, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets (C), Arthur (67. Arturo Vidal) – Rafinha (52. O. Dembèlé), L. Suárez, Coutinho (67. Munir).

Real Betis - Real Club Celta de Vigo 3:3 (1:0)

Branky: 33. Morón, 57. Firpo, 87. Canales - 63. Gómez, 69. Méndez, 84. Gómez. Rozhodčí: Estrada – Aguilar, Martín. ŽK:65. Joaquín, 69. Canales, 72. Firpo, 79. Mandi - 62. Juncà.

Real Betis Pau López – Mandi, Bartra, Sidnei (85. Tello) – Guerrero (80. A. Sanabria), Guardado (C), W. Carvalho, Firpo – Lo Celso, Canales – Morón (80. Joaquín).

Real Club Celta de Vigo S. Álvarez – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, Juncà – Beltrán, Yokuşlu – Mor (61. Gómez), Méndez (90. N. Araujo), Boufal (46. Hjulsager) – Aspas.

SD Eibar - Deportivo Alavés 2:1 (0:1)

Branky: 69. Jordán, 90+1. Diop - 5. García. Rozhodčí: Ignacio Iglesias Villanueva – Alfonso Costoya Rodríguez, Gonzalo García González. ŽK:62. De Blasis, 73. Orellana, 78. Arbilla, 88. Diop. ČK:62. De Blasis - 23. R. Duarte.

SD Eibar Dmitrović – Peña, P. Oliveira, Arbilla, Ángel Valdés (65. Cucurella) – Orellana, Escalante (C) (41. Charles), Diop, De Blasis – Jordán, Kike García (73. Enrich).

Deportivo Alavés Sivera – Martín, Laguardia, Maripán, R. Duarte – I. Gómez, Pina (36. Brašanac), García (C), Jony (77. Sobrino) – Calleri, Bastón (29. Vigaray).

Villarreal CF - Levante UD 1:1 (0:0)

Branky: 90+3. Pedraza - 77. Ra. Funes Mori. Rozhodčí: Carlos Del Cerro. Asistenti: Juan Yuste, Abraham Álvare. Čtvrtý rozhodčí: Jerónimo Montes. ŽK:30. J. Costa, 39. Cáseres, 90+4. Álvaro González - 31. Jason, 37. Rochina, 78. E. Bardhi. Diváci: 16499.

Villarreal CF Asenjo – Llambrich, Álvaro González, Ra. Funes Mori, J. Costa (C) (81. N. Sansone) – Chukweze, Cáseres, Trigueros (75. Pedraza), Fornals – G. Moreno (65. Cazorla), Toko Ekambi.

Levante UD Olazábal – Postigo, Chema, Suárez Pier – Jason, Rochina (72. Prcić), Campaña (85. Doukouré), E. Bardhi, Toňo – Morales (C), Martí (61. B. Mayoral).

Real Sociedad San Sebastian - Sevilla FC 0:0 (0:0)

Rozhodčí: E. Prieto – Martínez, I. Prieto. ŽK:85. Hernández - 73. Navas, 79. Amadou, 90+2. Roque. Diváci: 24 882.

Real Sociedad San Sebastian Moyà – A. Elustondo, D. Llorente, H. Moreno, Hernández – Zubeldia, Illarramendi (C) – Oyarzabal (63. Zurutuza), Juanmi (70. Sandro Ramírez), Januzaj – José (89. Bautista).

Sevilla FC Vaclík – Amadou, Carriço, Sergi Gómez – Navas (C), Banega, F. Vázquez, Arana (66. Escudero) – Sarabia, Promes – Muriel (72. Roque).

Espanyol Barcelona - Athletic Bilbao 1:0 (1:0)

Branky: 41. Iglesias. Rozhodčí: F. Fuertes. ŽK:66. Granero - 20. San José, 48. Dani García, 76. Núñez.

Espanyol Barcelona A. López – Vilà, Hermoso, David López, Javi López – Granero (87. V. Sánchez), Roca, Darder – Sergio García (78. Puado), Iglesias, Baptistão (66. Piatti).

Athletic Bilbao Herrerín – de Marcos, Yeray (17. Núñez), I. Martínez, Berchiche – Dani García – I. Williams, San José, M. Rico (65. Muniain), Raúl García – Aduriz (72. Susaeta).

SD Huesca - Getafe CF 1:1 (0:0)

Branky: 50. Etxeita - 90+1. J. Molina. Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval. ŽK:23. Miramón, 59. Musto, 74. Ferreiro, 74. Semedo, 84. Gallar - 54. Ángel Rodríguez, 85. Damián Suárez, 90+5. Dakonam.

SD Huesca Jovanović – Pulido, Semedo, Etxeita (C) – Miramón, Moisés Gómez (87. Rivera Hernández), Musto, Akapo – Ferreiro, Gürler (71. Gallar) – Hernández (80. S. Longo).

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Foulquier (70. R. Ibáñez), Maksimović, Arambarri, Ndiaye (58. Portillo) – J. Molina (C), Ángel Rodríguez (70. Jaime Mata).