Hráči Realu Madrid se radují ze vstřeleného gólu v zápase proti Villarrealu.

Hráči Realu Madrid se radují ze vstřeleného gólu v zápase proti Villarrealu. | foto: Reuters

Real slaví po dvou kolech, Barcelona bez opor prohrála ve Vigu

• 3
Fotbalisté Realu Madrid zvítězili nad Villarrealem 3:2 a vyhráli poprvé po dvou kolech. Dva góly vstřelil Mariano. To Barcelona po třiadvaceti soutěžních zápasech poznala, jaké je to prohrát. Jistý mistr nastoupil na hřišti Celty Vigo bez obvyklých opor a podlehl 0:2. Atlético ve 36. kole španělské ligy prohrálo na hřišti barcelonského Espaňolu 0:3.

„Barca“ ve středečním úvodním semifinále Ligy mistrů doma porazila Liverpool 3:0 a trenér jistých španělských šampionů Valverde před úterní odvetou v Anglii postavil obvyklé náhradníky.

Vigo toho využilo a oslabeného soupeře od začátku přehrávalo. Araujův gól na začátku druhé půle ještě neplatil kvůli těsnému ofsajdu, ale Gómez už v 67. minutě regulérně překonal brankáře Cillessena. Krátce před koncem ještě přidal Aspas pojistku z pokutového kopu.

Celta poskočila na čtrnácté místo a udělala velký krok k záchraně.

Espaňol se poprvé prosadil v nastavení úvodní půle, kdy si dal vlastní gól kapitán Atlética Godín. V 52. minutě zvýšil Iglesias a domácí útočník ještě v 89. minutě korunoval výhru z penalty.

Barcelonský tým protáhl sérii bez ligové porážky na sedm zápasů a posunul se na devátou příčku.

Getafe se výrazně přiblížilo premiérové účasti ve skupině Ligy mistrů. Klub z předměstí Madridu využil pátečního zaváhání páté Sevilly a na čtvrtém místě tabulky drží na ni a Valencii dvě kola před koncem tříbodový náskok. Valencie se na Sevillu bodově dotáhla díky drtivé výhře 6:2 na hřišti sestupující Huescy.

Getafe poslal proti zachraňující se Gironě do vedení v 16. minutě čtrnáctým gólem v ligové sezoně Molina, který se prosadil střelou na zadní tyč. Hostující García poté ve druhé půli dostal za nesportovní chování červenou kartu a Ángel přidal v 77. minutě v přesilovce pojistku. Girona má na 17. místě tabulky jen dvoubodový náskok na sestupovou příčku.

Valencie, která ve čtvrtek prohrála v úvodním semifinálovém souboji Evropské ligy na stadionu Arsenalu 1:3, rozhodla o výhře nad Huescou už v prvním poločase, který ovládla 5:0. Jedinou branku „Netopýrů“ ve druhé pětačtyřicetiminutovce přidal Rodrigo, jenž se stejně jako spoluhráč Mina trefil v zápase dvakrát.

Real, který sezonu dohrává bez šance na zisk trofeje, skóroval poprvé po dvou zápasech. V sestavě domácích chybělo několik opor včetně zraněného kapitána Ramose a šanci tak dostali někteří hráči širšího kádru.

Pětadvacetiletý Mariano měl dosud na kontě za Real jen dvě soutěžní trefy a svou bilanci zdvojnásobil. Poprvé se za áčko madridského celku trefil Vallejo. Villarreal je po prohře patnáctý s pětibodovým náskokem na sestupové pásmo.

Během pátku fotbalisté Sevilly padli doma s Legánes. Vaclík dostal tři góly.

Víkendové výsledky 36. kola: Levante - Vallecano 4:1 (14. Campaňa, 43. Vezo, 85. Jason, 90.+1 Bardhi - 71. García), Espaňol Barcelona - Atlético Madrid 3:0 (52. a 89. z pen. Iglesias, 45.+1 vlastní Godín), Alavés - San Sebastian 0:1 (24. Willian José), Celta Vigo - FC Barcelona 2:0 (67. Gómez, 88. Aspas z pen.), Getafe - Girona 2:0 (16. Molina, 77. Ángel), Eibar - Betis Sevilla 1:0 (45.+1 José Ángel), Real Madrid - Villarreal 3:2 (2. a 49. Mariano, 40. Vallejo - 11. Moreno, 90.+4 Costa), Valladolid - Bilbao 1:0 (21. Rubio), Huesca - Valencie 2:6 (66. Melero, 90.+2 Gallar z pen. - 16. a 51. Rodrigo, 20. a 32. Mina, 2. Wass, 40. vlastní Etxeita).

20.Huesca366121840:6230

Espanyol Barcelona - Atlético Madrid 3:0 (1:0)

Branky: 45+1. Godín, 52. Iglesias, 89. Iglesias. Rozhodčí: Munuera – Prieto, Baena. ŽK:38. Roca - 18. Saúl Ñíguez, 60. Morata.

Espanyol Barcelona Diego López – Rosales (85. V. Sánchez), Naldo, Hermoso, Pedrosa – Granero (C), Roca, Darder – Lej (79. Puado), Iglesias, Melendo (90. Sergio García).

Atlético Madrid Oblak – Juanfran, Savić (46. Á. Correa), Godín (C), Luís – Rodri (59. Montero), Saúl Ñíguez – Koke, Lemar (59. Vitolo) – Morata, Griezmann.

Deportivo Alavés - Real Sociedad San Sebastian 0:1 (0:1)

Branky: 25. José. Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán. ŽK:47. Wakaso - 76. Pardo, 82. Merino, 90+2. Zubeldia.

Deportivo Alavés Pacheco – Vigaray (46. Wakaso), Laguardia, Navarro, R. Duarte – Martín (84. Twumasi), Pina, García (C), Jony – Bastón (66. Guidetti), Calleri.

Real Sociedad San Sebastian Rulli – Zaldúa, A. Elustondo (76. Juanmi), H. Moreno, Muñoz – Sangalli (46. Zubeldia), Merino – Barrenetxea Muguruza (59. Rodrigues), Pardo, Oyarzabal (C) – José.

Real Club Celta de Vigo - FC Barcelona 2:0 (0:0)

Branky: 67. Gómez, 88. Aspas. Rozhodčí: Sánchez – Cabañero, Gallego. ŽK:31. Boufal - 14. Vermaelen, 29. Umtiti, 55. Todibo, 72. K-P. Boateng, 79. Arturo Vidal. Diváci: 22 519.

Real Club Celta de Vigo Blanco – Mallo (C), N. Araujo, Cabral, Olaza – Boudebouz (85. Jozabed), Yokuşlu, Lobotka, Boufal (71. Méndez) – Gómez (90+1. Beltrán), Aspas.

FC Barcelona Cillessen (C) – Todibo (68. Murillo), Umtiti, Vermaelen – Wagué, Aleñá, Arthur (62. Arturo Vidal), Puig, Malcom – K-P. Boateng, O. Dembèlé (6. Collado).

Levante UD - Rayo Vallecano 4:1 (2:0)

Branky: 14. Campaña, 44. Vezo, 85. Jason, 90. E. Bardhi - 71. Á. García. Rozhodčí: Estrada – Aguilar, Martín. ŽK:58. Medrán, 68. Mario Suárez, 78. Embarba. ČK:82. Embarba.

Levante UD Aitor Fernández – Coke, Vezo, Rober, Toňo – E. Bardhi, N. Vukčević (65. Rochina), Campaña – Jason, B. Mayoral (79. Simon), Morales (C) (87. Postigo).

Rayo Vallecano Alberto García (C) – Tito, A. Ba (46. Guerra), Gálvez, Á. Moreno – Embarba, Mario Suárez, Agbo (29. Medrán), Pozo, Bébé (65. Á. García) – De Tomás.

Real Valladolid - Athletic Bilbao 1:0 (1:0)

Branky: 21. Rubio. Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián, Matías. ŽK:10. Plano, 36. Míchel, 41. Alcaraz, 50. B. Fernández, 84. T. Villa - 30. Capa, 30. Dani García, 55. San José, 90+1. Aduriz.

Real Valladolid Masip – Moyano (C), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Plano (65. Antoñito), Míchel, Alcaraz, Rubio (77. T. Villa) – Ünal, Guardiola (83. Fernández).

Athletic Bilbao Herrerín – Capa (59. Aduriz), Yeray, Núñez, Berchiche – San José, Dani García – de Marcos, Muniain (C) (68. I. Gómez), I. Córdoba (46. Raúl García) – I. Williams.

Getafe CF - Girona FC 2:0 (1:0)

Branky: 17. J. Molina, 78. Ángel Rodríguez. Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo. ŽK:48. Jaime Mata, 90+2. Oliveira - 53. Juanpe, 61. Doumbia. ČK:70. B. García.

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Cabrera – Foulquier (77. Portillo), Arambarri, Maksimović (86. Cristóforo), Oliveira – Jaime Mata (62. Ángel Rodríguez), J. Molina.

Girona FC Bunú – V. Fernández, Alcalá (59. Planas), Espinosa, Juanpe, Granell – Pons (82. Paik Seung-ho), Aleix Garcia (69. Roberts), B. García – Portugués, Doumbia.

SD Huesca - Valencia CF 2:6 (0:5)

Branky: 66. Melero, 90+2. Gallar - 2. Wass, 16. Rodrigo, 20. S. Mina, 33. S. Mina, 41. Etxeita, 51. Rodrigo. Rozhodčí: Grade – J. Y. Jiménez, Cantón. ŽK:30. Ávila, 85. Rivera - 29. Coquelin. Diváci: 6 378.

SD Huesca R. Santamaría – Ferreiro, Etxeita, Mantovani, Galán – Rivera, Musto, Moisés Gómez (65. Añor) – Ávila, Gallego (76. Gallar), Cucho (46. Melero).

Valencia CF Neto – Piccini, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Wass, Coquelin, Parejo (46. Soler), Guedes (46. Torres) – S. Mina, Rodrigo (58. Gameiro).

Real Madrid CF - Villarreal CF 3:2 (2:1)

Branky: 2. M. Díaz, 40. Vallejo, 49. M. Díaz - 11. G. Moreno, 90+4. J. Costa. Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez. ŽK:43. Ra. Funes Mori, 84. Álvaro González, 89. Iborra. Diváci: 46294.

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Vallejo, Varane, Marcelo (C) – Kroos, Casemiro, Valverde (62. Isco) – L. Vázquez (62. Asensio), M. Díaz, B. Díaz (74. Vinícius Júnior).

Villarreal CF Andrés Fernández – M. Gaspar (C) (82. J. Costa), Álvaro González, Ra. Funes Mori, Quintilla – Iborra, Cazorla – Chukweze, Fornals (72. Bacca), Pedraza (56. Trigueros) – G. Moreno.

SD Eibar - Real Betis 1:0 (1:0)

Branky: 45+2. Cote. Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Rubio. ŽK:79. Cote, 87. Escalante - 56. Bartra, 59. Tello.

SD Eibar Dmitrović – De Blasis, S. Álvarez, Ramis, Cote (90+3. Calavera) – Escalante, Jordán – León (62. P. Oliveira), Orellana, Cucurella – Enrich (84. Kike García).

Real Betis Robles – Guerrero (74. Lainez), Bartra, Feddal, Firpo – Kaptoum (84. Jesé), Guardado (82. W. Carvalho) – Joaquín, Lo Celso, Tello – Morón.