Marco Asensio slaví svůj gól se spoluhráči z Realu Madrid. | foto: Reuters

Real vyhrál a je znovu druhý, Villarreal uspěl díky hattricku Gerarda

• 0
Fotbalisté Realu ve 29. kole španělské ligy doma porazili Eibar 2:0 a poskočili na druhé místo neúplné tabulky před Barcelonu, která má k dobru pondělní utkání s Valladolidem. Madridskému týmu chybí tři body na městského rivala Atlético, ale i lídr tabulky odehrál o zápas méně a v neděli změří síly se Sevillou.

Real poslal do vedení ve 41. minutě Asensio, který v prvním poločase trefil břevno a jeho první branka neplatila pro ofsajd. Pojistku úřadujících šampionů zařídil v 73. minutě nejlepší týmový střelec Benzema hlavou.

Madridský celek v domácí soutěži protáhnul šňůru bez porážky na devět duelů, z toho posedmé zvítězil.

Villarreal díky hattricku útočníka Gerarda Morena zvítězil v Granadě 3:0 a posunul se na páté místo.

Moreno otevřel skóre v deváté minutě z pokutového kopu a za dalších devět minut zvýšil po otočce v šestnáctce. Na začátku druhého poločasu španělský reprezentant trefil tyč, ale hattricku se dočkal v 60. minutě díky další proměněné penaltě.

Osmadvacetiletý Moreno v ligové sezoně zaznamenal 19 gólů a v tabulce střelců je druhý společně s Luisem Suárezem z Atlética Madrid. Vedoucí Lionel Messi z Barcelony má o čtyři branky víc.

Sobotní výsledky 29. kola: Granada - Villarreal 0:3 (9. z pen., 18. a 60. z pen. Moreno), Real Madrid - Eibar 2:0 (41. Asensio, 73. Benzema), Pamplona - Getafe 0:0.

Real Madrid CF - SD Eibar 2:0 (1:0)

Branky: 42. Asensio, 73. Benzema. Rozhodčí: De Mera – Becerril, Escuela. ŽK:22. Gil, 90+3. Pozo.

Real Madrid CF Courtois – Militao, Nacho Fernández, F. Mendy – L. Vázquez, Casemiro, Modrić (62. Kroos), Marcelo (C) (69. Vinícius Júnior) – Isco (69. Arribas) – Benzema (81. M. Díaz), Asensio (62. Rodrygo).

SD Eibar Dmitrović – Pozo, P. Oliveira, Arbilla, Rafa (83. Cote) – S. Álvarez, Papakouli Diop (77. Atienza), Garcia (63. Enrich) – P. León (77. Kévin Rodrígues), Kike García (C), Gil (46. Inuj).

CA Osasuna - Getafe CF 0:0 (0:0)

Rozhodčí: González – Rodríguez, Bárcena. ŽK:46. Oier, 68. D. García - 2. Chakla, 49. Cucurella, 90+3. Jaime Mata.

CA Osasuna Herrera – N. Vidal, Aridane, D. García, Cruz – Barja (77. Ávila), Oier (C) (56. Brašanac), Torró, R. García (77. Adrián López) – Calleri (61. R. Torres), Gallego (62. Budimir).

Getafe CF Soria – Iglesias, Dakonam (C), Chakla (86. Etxeita), Olivera – Arambarri, Timor (81. Kubo) – Nyom, Aleñá (85. Abdulai), Cucurella (90+3. Chema) – Jaime Mata.

Granada CF - Villarreal CF 0:3 (0:2)

Branky: 9. G. Moreno, 19. G. Moreno, 60. G. Moreno. Rozhodčí: G. Cuadra – A. J. Hednández, J. E. Naranjo. ŽK:38. Soldado, 45+1. Quini - 22. Parejo, 43. M. Gaspar.

Granada CF Rui Silva – Díaz (C) (53. Machís), D. Duarte, G. Sánchez (62. J. Vallejo), Quini – Gonalons (62. J. Molina), Montoro (74. Marín) – Puertas, Y. Herrera, Kenedy – Soldado (74. Vico).

Villarreal CF Asenjo – M. Gaspar (C), Albiol, P. Torres, Pedraza – Peña (63. Chukwueze), Capoue, Parejo (76. Coquelin), Trigueros (84. A. Moreno) – G. Moreno (63. Moisés Gómez), Bacca (63. Alcácer).