Fotbalisté Realu Madrid slaví branku v zápase proti Levante.

Fotbalisté Realu Madrid slaví branku v zápase proti Levante. | foto: AP

Real vítězí díky penaltám, Vaclík se Sevillou dostal tři góly od Messiho

• 40
Dva pokutové kopy, dva góly a vítězství 2:1 - fotbalisté Realu Madrid odjíždějí z Levante s plným bodovým ziskem. Hráči Sevilly zase zatápěli Barceloně, ale nakonec vysoko prohráli. Příští soupeř Slavie v Evropské lize podlehl lídrovi soutěže 2:4, český gólman Vaclík dostal tři branky od Messiho a ve 25. kole španělské La Ligy při jednom zásahu hostí chyboval při rozehrávce.

Barcelona si pojistila vedoucí příčku, Sevilla naopak přišla o čtvrté místo, na které se po výhře 2:1 nad Vallecanem posunulo Getafe.

Sevilla vstoupila do utkání aktivně a v 22. minutě její hráči ukázkově vyřešili přečíslení tři na dva. Na konci akce byl Navas, který křížnou střelou překonal Ter Stegena. O čtyři minuty později ale vyrovnal parádní ránou z voleje Messi.

Ještě do konce poločasu domácí znovu vedli. Sarabia vrátil z pravého křídla míč pod sebe a jeho přihrávku zužitkoval umístěnou střelou Mercado. V 67. minutě ale Vaclík založil nepřesnou rozehrávkou protiútok Barcelony, na jehož konci se Messi svou slabší pravačkou přesně trefil pod břevno.

Pětinásobný držitel Zlatého míče dovršil svůj jubilejní padesátý hattrick v kariéře v 85.minutě, kdy se po zblokované střele dostal sám před Vaclíka a jemným obloučkem vstřelil svou 25. ligovou branku v sezoně.

Proti Seville se mu tradičně daří, celkem jí dal už 28 gólů, víc než kterémukoli jinému klubu. V nastaveném čase přidal katalánský velkoklub čtvrtý zásah, Messiho přihrávku za obranu zužitkoval Suárez.

Real odčinil ziskem tří bodů domácí prohru s Gironou z minulého kola. Madridský celek proti Levante zužitkoval obě penaltové příležitosti. Nejprve v úvodním poločase po odpískané ruce poslal míč s přehledem do sítě Benzema, pro kterého to byla 11. ligová trefa, a po vystřídání francouzského útočníka se druhé, dost sporné penalty pro Real v 78. minutě zhostil úspěšně Bale.

V dalším týdnu změří Real doma dvakrát síly s Barcelonou, na kterou v lize ztrácí devět bodů. Ve středu se na domácím stadionu rozhodne v odvetě o finalistovi Španělského poháru a v sobotu se pak Real pokusí snížit náskok katalánského klubu v tradičním „El Clásiku“.

Bilbao vyhrálo baskické derby proti Eibaru 1:0 a přeskočilo ho v tabulce. Athletic je po nepovedeném úvodu sezony už na osmém místě a na pohárové příčky ztrácí čtyři body.

Jediný gólový okamžik zápasu přišel už po 42 sekundách hry. Raúl García si počkal na Berchichovu zpětnou přihrávku a nekompromisně zakončil pod břevno. Španělský záložník vstřelil nejrychlejší gól Bilbaa za posledních devatenáct let.

Atlético Madrid porazilo na domácím hřišti Villarreal 2:0 a drží druhé místo v tabulce před Realem.

Poprvé po příchodu z Chelsea do Atlétika se střelecky prosadil Morata, který se v 31. minutě opřel z voleje do míče a poslal ho přesně k levé tyči. Vítězství domácích pojistil lobem přes brankáře Asenja v 88. minutě Saúl.

Valencie uhrála už patnáctou remízu. Na hřišti Leganés skončil zápas 1:1, o vítězství hosté přišli minutu před koncem. Pouze s bodem se museli spokojit v domácí soutěži počtvrté za sebou.

Osmifinalisté Evropské ligy vedli od 22. minuty, kdy se trefil záložník Kodogbia. O dva body hosty připravil těsně před koncem dánský útočník Braithwaite.

Villarreal nenavázal na poslední překvapivé vítězství nad Sevillou a stále zůstává v sestupovém pásmu.

Výsledky 25. kola: Espaňol - Huesca 1:1 (20. Granero - 47. Etxeita), Getafe - Vallecano 2:1 (28. Mata, 68. Molina - 58. De Tomás),, FC Sevilla - FC Barcelona 2:4 (22. Navas, 42. Mercado - 26., 67. a 85. Messi, 90.+3 Suárez), Alavés -  Celta Vigo 0:0, Bilbao - Eibar 1:0 (1. García), Leganés - Valencie 1:1 (89. Braithwaite - 22. Kondogbia), Atlético Madrid - Villarreal 2:0 (31. Morata, 88. Saúl), Valladolid - Betis Sevilla 0:2 (45.+3 Mandi, 87. Joaquín),  Levante - Real Madrid 1:2 (60. Roger - 43. Benzema z pen., 78. Bale z pen.), Girona - San Sebastian 0:0.

20.Huesca25471424:4119

Girona FC - Real Sociedad San Sebastian 0:0 (0:0)

ŽK:32. Stuani, 67. Douglas Luiz, 70. Granell - 86. Merino.

Girona FC Bunú – Ramalho, Alcalá, Juanpe, Carnero García – Douglas Luiz (71. Pons) – Portugués, Aleix Garcia, Granell (C), Lozano (65. B. García) – Stuani (86. Doumbia).

Real Sociedad San Sebastian Rulli – Zaldúa, D. Llorente, Navas, Muñoz – Merino (88. H. Moreno), Zubeldia, Zurutuza (C) (79. Pardo) – Oyarzabal, Juanmi (73. Bautista), Sandro Ramírez.

Sevilla FC - FC Barcelona 2:4 (2:1)

Branky: 22. Navas, 42. Mercado - 26. Messi, 67. Messi, 85. Messi, 90+3. L. Suárez. Rozhodčí: Mateu – Cebrián, De Francisco. ŽK:49. Rog, 57. Wöber, 70. F. Vázquez, 80. Kjaer, 83. Sarabia, 90. Mesa - 39. Piqué. Diváci: 40661.

Sevilla FC Vaclík – Mercado (51. F. Vázquez), Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), Rog (61. Mesa), Banega, Wöber (57. Amadou) – Sarabia, Ben Yedder – Promes.

FC Barcelona ter Stegen – Piqué, Semedo (46. Roberto), Umtiti, Alba – Arturo Vidal (46. O. Dembèlé), Busquets, Rakitić – Messi (C), L. Suárez, Coutinho (78. Aleñá).

Getafe CF - Rayo Vallecano 2:1 (1:0)

Branky: 28. Jaime Mata, 68. J. Molina - 58. De Tomás. Rozhodčí: Alberola – Hernández, Cerdán. ŽK:32. Antunes, 82. Damián Suárez - 90. Mario Suárez.

Getafe CF Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Foulquier, Flamini, Maksimović, Portillo (73. Oliveira) – Jaime Mata (90+1. Ángel Rodríguez), J. Molina (C) (84. Cristóforo).

Rayo Vallecano Dimitrievski – Velázquez (71. Pozo), A. Ba, Amat – Tito, Imbula (59. Mario Suárez), Comesaña, Á. Moreno – Embarba (C) (54. Á. García), De Tomás, Trejo.

Espanyol Barcelona - SD Huesca 1:1 (1:0)

Branky: 20. Granero - 47. Etxeita. Rozhodčí: Hernández Hernández. ŽK:31. Granero, 80. Semedo - 25. Etxeita, 28. Ávila, 69. Añor, 76. Galán.

Espanyol Barcelona Diego López – Rosales, David López (C), Hermoso, Vilà (64. Pedrosa) – Darder, Roca (78. Semedo), Granero (64. Ferreyra) – Melendo, Iglesias, Lej.

SD Huesca R. Santamaría – Diéguez, Etxeita (C), Pulido – Galán, Moisés Gómez, Rivera (68. Y. Herrera), Añor (82. Cucho), Akapo – Ávila (71. Ferreiro), Gallego.

Athletic Bilbao - SD Eibar 1:0 (1:0)

Branky: 1. Raúl García. Rozhodčí: Lopez M. (ESP). ŽK:13. Yeray, 55. Beñat, 83. I. Martínez - 45. Papakouli Diop, 58. P. Oliveira, 77. Charles, 87. Arbilla.

Athletic Bilbao Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Beñat (62. San José), Dani García – de Marcos, Raúl García (71. Kodro), Muniain (C) (90. I. Gómez) – I. Williams.

SD Eibar Riesgo (C) – Peña, P. Oliveira, Arbilla, Cote (81. León) – Orellana, Papakouli Diop (60. Escalante), Jordán, Cucurella – Kike García (60. Enrich), Charles.

Deportivo Alavés - Real Club Celta de Vigo 0:0 (0:0)

ŽK:45+2. Navarro, 61. R. Duarte - 56. Yokuşlu, 71. Mallo.

Deportivo Alavés Pacheco – Navarro, Laguardia, Maripán, R. Duarte – Brašanac (77. Wakaso), Pina, García – Inuj (77. Rolán), Calleri (82. Bastón), Jony.

Real Club Celta de Vigo Blanco – N. Araujo, Costas, Hoedt – Mallo, Lobotka, Yokuşlu (66. Beltrán), Juncà – Méndez (90+3. Jozabed), Gómez, M. Jensen (69. Boufal).

CD Leganés - Valencia CF 1:1 (0:1)

Branky: 90+1. Braithwaite - 23. Kondogbia. Rozhodčí: Estrada – Aguilar, Martín. ŽK:22. V. Kravec, 70. Óscar Rodríguez, 74. Bustinza, 86. R. Pérez, 90+5. Nasjrí - 27. Gayá, 69. Neto, 90+2. Gameiro.

CD Leganés Cuéllar – Bustinza (81. Juanfran), Omeruo, Siovas – Nyom, Óscar Rodríguez, R. Pérez, Vesga (73. Carrillo), V. Kravec (67. El Zhar) – Nasjrí, Braithwaite.

Valencia CF Neto – Piccini, Gabriel, Roncaglia, Gayá (79. Diakhaby) – Soler, Coquelin (85. Parejo), Kondogbia, Čeryšev – Rodrigo (71. Gameiro), Sobrino.

Atlético Madrid - Villarreal CF 2:0 (1:0)

Branky: 31. Morata, 88. Saúl Ñíguez. Rozhodčí: Alberto Undiano – Teodoro Sobrino, José Matías. ŽK:66. Álvaro González, 70. Cáseres, 79. V. Ruiz. Diváci: 59 114.

Atlético Madrid Oblak – Arias, Savić, J. Giménez, Luís – Lemar (64. Partey), Rodri, Koke (90. Vitolo), Saúl Ñíguez – Griezmann, Morata (58. D. Costa).

Villarreal CF Asenjo – Álvaro González, Ra. Funes Mori (56. Chukweze), V. Ruiz – M. Gaspar, Iborra, Cáseres (76. Fornals), Cazorla, Pedraza – Toko Ekambi, Bacca (68. G. Moreno).

Real Valladolid - Real Betis 0:2 (0:1)

Branky: 45+3. Mandi, 87. Joaquín. Rozhodčí: Fuertes P. (ESP). ŽK:62. Nacho Martínez - 20. Canales, 83. Feddal. Diváci: 20125.

Real Valladolid Masip – Antoñito, Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Keko (63. Tuhami), Míchel (C) (82. Ünal), Alcaraz, Hervías (54. D. Verde) – Plano, Guardiola.

Real Betis Pau López – Mandi, Javi García, Feddal – Barragán (35. Guardado), Kaptoum, W. Carvalho, Guerrero – Lainez (46. Joaquín), Canales – León (78. Sidnei).

Levante UD - Real Madrid CF 1:2 (0:1)

Branky: 60. Martí - 43. Benzema, 78. Bale. Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Martinez. ŽK:26. Martí, 57. Rochina, 82. Pedro López, 84. Luna - 28. Nacho Fernández, 68. L. Vázquez. ČK:88. Rochina - 86. Nacho Fernández. Diváci: 23 018.

Levante UD Aitor Fernández – Cabaco, Coke, Rober – Simon, Rochina (60. Doukouré), Campaña, E. Bardhi (89. N. Vukčević), Luna – Martí (73. Dwamena), Morales.

Real Madrid CF Courtois – Carvajal, Nacho Fernández, Varane, Reguilón – Kroos (69. Valverde), Casemiro, Modrić – L. Vázquez, Benzema (74. Bale), Vinícius Júnior (83. Asensio).