PŘIJÍMÁM VAŠE GRATULACE. Cristiano Ronaldo (čelem) skóroval do sítě Viga,...

PŘIJÍMÁM VAŠE GRATULACE. Cristiano Ronaldo (čelem) skóroval do sítě Viga, blahopřejí mu spoluhráči z Realu Madrid. | foto: AP

Real Madrid uhájil první místo, Barcelona je vinou horšího skóre druhá

• 5
Fotbalisté Realu Madrid uhájili v 9. kole španělské ligy první místo, když když v přímém souboji o pozici lídra na hřišti druhé Celty Vigo vyhráli 3:1. Zvítězila také Barcelona, která je druhá vinou horšího skóre.

Real Madrid je ve španělské ligy nadále neporažený a sérii natáhl i na hřišti Celty Vigo. Bezmála třicetitisícový stadion ve Vigu byl vyprodaný už od pondělí, fanoušci se však nedočkali podobného vystoupení jako před měsícem, kdy Celta rozstřílela 4:1 Barcelonu.

Real Madrid, navzdory absenci zraněných Balea, Benzemy, Pepeho či Jamese, duel po celou dobu kontroloval.

Do vedení poslal královský klub v osmé minutě čerstvý rekordman Realu v počtu vstřelených branek Ronaldo svým sedmým gólem v La lize a celkově si po dvanácti odehraných zápasech drží normu gólu na zápas.

Ve 23. minutě přidal druhý zásah Danilo. Po přestávce otupil snahu Celty o zvrat Cabral, jenž byl po druhé žluté kartě vyloučen. Vigu se podařilo snížit, po sérii předchozích výborných zákroků brankáře Navase přece jen překonal Nolito. Dvoubrankový náskok Realu těsně před závěrečným hvizdem vrátil Marcelo.

Eibar začal v Barceloně dobře a už od desáté minuty vedl po gólu Bastóna, se šesti trefami nejlepšího střelce týmu. Chvíli poté ale srovnal po Ramírezově centru Suárez. Uruguayský kanonýr v druhém poločase zkompletoval svůj druhý hattrick v La Lize, k čemuž mu výrazně dopomohl dvěma asistencemi Neymar.

Jeden ze soupeřů Plzně v základní skupině Evropské ligy Villarreal remizoval na hřišti Las Palmas bez branek. Z posledních tří ligových duelů získal pouze bod.

Villarreal dokonce ani jednou nevystřelil přímo na Varasovu branku. Trenér Marcelino poslal do hry sestavu Areola - Mario Gaspar, Bonera (83. Rukavina), Ruíz, Costa - Suárez, Dos Santos, Bruno, Castillejo - Leiva (67. Samu), Bakambu (59. Soldado).

Ve sledovaném zápase Atlético Madrid porazilo Valencii 2:1. Dvoubrankový náskok si vypracovalo v závěru prvního poločasu, když se trefily dvě letní posily: Martínez a Ferreira Carrasco. V 72. minutě sice snížil z penalty Alcácer, Atlético ale těsné vedení udrželo a potřetí v řadě bodovalo.

Bilbao porazilo Gijón 3:0. Po nevydařeném vstupu do sezony nyní bodovalo počtvrté za sebou a dostalo se do středu tabulky. Dva góly dal Aritz Aduriz.

Bilbao se ujalo vedení v 28. minutě, kdy po pohledné kombinaci přihrál Williams před prázdnou branku Susaetovi. Ještě do poločasu zvýšil Aduriz. Nařízenou penaltu mu sice chytil gólman, ale míč vyrazil znovu jen před kanonýra Bilbaa, který se podruhé nemýlil.

Ve druhé půli pak Benat chytrým lobem našel za obranou znovu Adurize, jehož střele nezabránil v cestě do branky ani dobíhající obránce. Gijón se nevzmohl na odpor, za celý zápas ani jednou nevystřelil na branku.

Výsledky 9. kola: Vigo - Real Madrid 1:3 (85. Nolito - 8. Ronaldo, 23. Danilo, 90.+5 Marcelo), Vallecano - Espaňol Barcelona 3:0 (75. a 78. Javi Guerra, 36. Trashorras z pen.), Granada - Betis Sevilla 1:1 (3. Foulquier - 40. Castro z pen.), FC Sevilla - Getafe 5:0 (35., 45. a 60. Gameiro, 50. Banega z pen., 81. Konopljanka z pen.), Málaga - La Coruňa 2:0 (62. Tighadouini, 85. Carlos), Levante - San Sebastian 0:4 (8. a 84. Vela, 35. Agirretxe, 82. Illarramendi), Las Palmas - Villarreal 0:0, FC Barcelona - Eibar 3:1 (21., 48. a 85. Suárez - 10. Bastón), Atlético Madrid - Valencie 2:1 (32. Martínez, 40. Ferreira - 72. Alcácer z pen.), Bilbao - Sporting Gijón 3:0 (42. a 67. Aduriz, 29. Susaeta).