Daniel Carvajal z Realu Madrid (vlevo) napadá Soriana z Villarrealu. | foto: AP

Real ztratil dvougólový náskok, před finále Ligy mistrů jen remizoval

• 1
Generálka na finále Ligy mistrů, které hrají za týden proti Liverpoolu, se jim nepovedla. Fotbalisté Realu Madrid v posledním kole španělské ligy jen remizovala na hřišti Villarrealu 2:2. Přitom ještě v půli vedli o dva góly.

Real Madrid obsadil ve španělské lize konečnou třetí příčku v tabulce.

Proti Villarrealu začal zhurta a v 11. minutě měl už třetí velkou šanci. Z té také padl gól po hezké individuální akci Balea a jeho střele do protipohybu gólmana. Po půlhodině hry pak po Marcelově centru zvýšil hlavou Ronaldo.

V brance Realu se poprvé objevil syn trenéra Zinédina Zidana Luca a čisté konto držel do 71. minuty, než ho tvrdou střelou překonal Martínez. Villarreal se dostal do tlaku a čtyři minuty před koncem srovnal, když Castillejo udělal kličku i dvacetiletému brankáři.

Sobotní výsledky 38. kola: Vigo - Levante 4:2 (29. a 63. Gómez, 41. a 48. Aspas - 12. Rochina, 74. Morales), Leganés - Betis Sevilla 3:2 (27. Siovas, 64. Naranjo, 79. Amrabat - 21. Campbell, 76. Sanabria), FC Sevilla - Alavés 1:0 (28. Ben Yedder), Las Palmas - Girona 1:2 (13. Calleri - 5. a 42. Stuani), Málaga - Getafe 0:1 (73. Rémy), Villarreal - Real Madrid 2:2 (71. Martínez, 86. Castillejo - 11. Bale, 32. Ronaldo).